Baza aktów prawnych

Szanowni Państwo,

W zakładce „Akty prawne” tworzymy bazę aktów prawnych, związanych z prawem na drodze. Będziemy starać się je systematycznie aktualizować. W jednym miejscu umieszczamy linki do wielu przydatnych aktów prawnych. Zapraszamy do korzystania.

                                                                                              Zespół Prawa na Drodze

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na Baza aktów prawnych

 1. 31węzłowy Burke pisze:

  A może do każdego aktu prawnego dołączyć pozytywne , udokumentowane orzeczenia sądów ? Roboty niewiele a mogłyby służyć jako wzorzec. Mam nadzieję że Redakcja przychyli się do mojej propozycji. Pozdrawiam. 31

 2. ciekawy pisze:

  Świetny pomysł!

  Proponuję uzupenić o:
  – Ustawę Prawo Miarach

  – Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. „w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych”

  – Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy I Polityki Społecznej z dnia 20 stycznia 2004 r. w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

  Myślę, że byłoby zasadnym utworzenie działu „Instrukcje obsługi urządzeń pomiarowych stosowanych do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu”

  • redakcja pisze:

   1) Akty prawne metrologiczne wstawiałem na stronę. Byłem pewien, że są opublikowane. Widać coś nie poszło. Wstawię je ponownie w rubryce fotoradary. Dzięki za sygnał;
   2) Z instrukcjami obsługi jest pewien problem. Myślałem o tym. Mam jednak wątpliwości, czy legalnie mogę ich opublikować.
   P.S. Rozporządzenie z 2007 r. już nie obowiązuje. Jest nowe, a zmiany są bardzo istotne.. Wstawiłem.

   • ciekawy pisze:

    Rozporządzenie z 2007 nie obowiązuje już, ale cały czas dokonywane są pomiary miernikami laserowymi, którym wydano świadectwo legalizacji własnie na podstawie tego rozporządzenia. Podobnie Iskra-1 rozporządzenie z 2004 roku. Tak więc w/w rozporządzenia są cały czas przydatne.

    „Wytyczne w sprawie uzgadniania przez straże gminne miejsca i czau pomiarów prędkości” – literówka

    „Wymagania jakie winny spełniać mierniki prędkości” – Not Found – link nie funkcjonuje

 3. Szofer pisze:

  Link opisany jako „Kodeks Wykroczeń” prowadzi do Prawa przewozowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *