Wszczęto śledztwo w sprawie pomówień i fałszywych oskarżeń blogera Sławomira J.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie wszczęła śledztwo przeciwko  blogerowi Sławomirowi J., który na facebookowych portalach internetowych Nielegalne Radary do Kosza oraz Certare od lat prowadzi kampanię nienawiści przeciwko osobom publicznie znanym. Przedmiotowe śledztwo wszczęto w sprawie o: fałszywe oskarżenia Artura Mezglewskiego o popełnienie przestępstwa – czyli o czyn z art. 234 Kodeksu karnego, składania fałszywych zeznań – czyli o czyn z art. 233 Kodeksu karnego, uporczywego nękania Artura Mezglewskiego – czyli o czyn z art. 190 a Kodeksu karnego, usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem dwóch osób – czyli o czyny z art. 286 Kodeksu karnego.

Zanim wszczęto powyższe śledztwo, Sąd Rejonowy Lublin-Zachód oddalił powództwo Sławomira J. przeciwko Arturowi Mezglewskiemu w związku z jego bezzasadnym domaganiem się od niego nienależnych środków finansowych. Poniżej publikujemy postanowienie Prokuratury Rejonowej  w Zambrowie oraz wyrok Lubelskiego Sądu.

Niezależnie od powyższych postępowań, Sąd Rejonowy w Bochni prowadzi przeciwko Sławomirowi J. postępowanie karne z art. 212 Kodeksu karnego. Jakkolwiek lista dowodów jest dość obszerna, to jednak osoby posiadające wiedzę na temat powyżej wskazanych czynów proszone są o kontakt z organami prowadzącymi postępowania karne.

Postanowienie Prokuratury Rejonowej w Zambrowie:

Wyrok Sądu Rejonowego Lublin-Zachód:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Prawo na Drodze i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Wszczęto śledztwo w sprawie pomówień i fałszywych oskarżeń blogera Sławomira J.

  1. Paweł pisze:

    Kolejny się doigra….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *