Andrzej Jąderko decyzją Prezesa SO w Katowicach zakończył karierę biegłego przy tym sądzie

Andrzej Jąderko – jako biegły w zakresie pomiarów prędkości – na zlecenie sądów sporządzał wiele opinii, które finalnie stały się podstawą do wydania wyroków skazujących wobec obywateli, którzy przed sądami starali się dowodzić (wbrew podstawowej zasadzie prawa karnego) swojej niewinności.

Wszystko wskazuje na to, że błyskotliwa kariera tego biegłego jednak powoli dobiega końca. Stowarzyszenie Prawo na Drodze – jako organizacja społeczna – złożyło wnioski do Prezesów Sądów Okręgowych, w których Andrzej Jąderko jest wpisany na listę biegłych, o zwolnienie go z tej funkcji, gdyż powstał brak rękojmi należytego wykonywania obowiązków. Podstawą wniosku był przede wszystkim wydany przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim (a utrzymany w mocy przez Sąd Okręgowy w Zamościu) wyrok o warunkowym umorzeniu postępowania wobec oskarżonego Andrzeja Jąderki, a tym samym uznaniu, że wypełnił on znamiona przestępstwa określonego w art. 212 § 1 Kodeksu Karnego.

Otrzymaliśmy – jako pierwszą – decyzję Prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach o zwolnieniu Andrzeja Jąderki z funkcji biegłego. Decyzja jest nieprawomocna, biegły może od niej się odwołać do Ministra Sprawiedliwości.

Wg posiadanych przez nas informacji biegły wciąż nie wykonał wyroku Sądu i nie przeprosił Mecenasa Skwarzyńskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegli sądowi, Iskra-1, Laserowe mierniki prędkości, Opinie biegłych, Organizacje społeczne, Rapid-1A, Ręczne mierniki prędkości, Sąd, Stowarzyszenie Prawo na Drodze, TruCam, Uncategorized, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Andrzej Jąderko decyzją Prezesa SO w Katowicach zakończył karierę biegłego przy tym sądzie

 1. cieciu pisze:

  Czy prezes SO zmienił zdanie? Czy zmieniono prezesa SO?
  Czy sam Jąderko Andrzej może zmienił podejście do funkcji biegłego?
  Okazuje się, że jest biegłym do 31.12.2027 w zakresie pomiaru prędkości pojazdów w kontroli ruchu drogowego za pomocą przyrządów pomiarowych: laserowych, radarowych i prędkościomierzy kontrolnych – !!!!! (str. 113 listy)

  https://katowice.so.gov.pl/biegli-i-lekarze-sadowi,m,m1,225,273

 2. antypies pisze:

  Z podatkami jest tak że jedni mają płacić a inni nie, tylko tyle i aż tyle. Trzeba temat pociągnąć dalej, może zawiadomić kogoś wyżej a nie lokalny urząd skarbowy!?

 3. antypies pisze:

  Wprost nie wieżę że Jąderko poniósł konsekwencje swego działania, myślałem że będzie „kryty zawsze i wszędzie” przez system sędziowski. Jego „kariera” powoli przygasa, tytaniczna paca SPnD przyniosła efekty, wielu kierowców poniosło jednak niepowetowane szkody, gdyby Jąderko wydawał rzetelne opinie może doszłoby do tego że policja kupiłaby właściwe urządzenia do pomiaru a nie zabawki do robienia statystyk. W sprawach opiniowanych przez Jąderkę było bardzo wiele wątpliwości, kierowcy powinni być uniewinniani, dochodziło jednak do skazań. Wystarczyło być po prostu uczciwym w stosunku do kierowców – tego zabrakło Jąderce.

 4. 31węzłowy Burke pisze:

  Sk… 31

 5. Piotr pisze:

  To jak to jest z tym podatkiem, że nie płaci a kontrola US nic nie wykazuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *