Sąd apelacyjny uciekł przed dziennkarzami do budynku sądu okręgowego i tam przeprowadził rozprawę. Skandal!!!

Prawo na Drodze zainteresowało się sprawą z zakresu prawa przewozowego, w której Sąd I instancji powołał biegłego, który zainkasował za sporządzenie opinii ponad 100 tysięcy złotych. Smaczku dodaje fakt, że biegły jest czynnym policjantem, a zakres zadań, jakie ów otrzymał do opracowania nie miał nic wspólnego z posiadanymi kwalifikacjami. 

Redaktor Naczelny Czasopisma „prawonadordze.org.pl” – z trzytygodniowym wyprzedzeniem – złożył do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu wniosek o wyrażenie zgody na zarejestrowanie rozprawy, która miała się odbyć w dniu 12 sieprpnia 2020 r. Sąd do dnia dzisiejszego nie odpowiedzaił na owo pismo. Natomiast gdy nasi dziennikarze udali się w dniu 12 sierpnia do budynku Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, aby zarejestrować rozprawę, okazało się, że Przewodniczący Składu Orzekającego „przeniósł” ropzrawę do budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu – czyli na drugi koniec miasta. Dziennikarze, aczkolwiek spóźnieni, udali się do budynku Sądu Okręgowego, lecz zostali z rozprawy wyrzuceni!!

Powyższe działania Sądu są karygodne i naruszają zarówno konstytucję, jak też unormowania prawa prasowego. Obiecujmy, że sędziowie odpowiedzialni za udaremnienier prasie dostępu do informacji zostaną ukarani! Tymczasem publikujemy material filmowy zarejestrowany przez naszych dziennikarzy w dniu 12 sierpnia 2020 r. I to nie jest ostatni materiał publikowany w tej sprawie…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bezstronność sądu, Nadzór na działalnoscią sądów, Postępowanie przed sądem, Sąd. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Sąd apelacyjny uciekł przed dziennkarzami do budynku sądu okręgowego i tam przeprowadził rozprawę. Skandal!!!

 1. antypies pisze:

  Takie grube sprawy to ukrywa się przed dziennikarzami, 100 tysi za opinię dla gliny – tak to można zarabiać, nie trzeba brać łapówek, legalnie zarobiona kasa, tak się teraz robi hajs, nie łapówka, wyłudzenie VAT – po prostu legalnie zarobiona forsa!!!

  • redakcja pisze:

   Będziemy sprawę wyjaśniać. Wnieśliśmy do dostarczenie wyroku wraz z uzasadneiniem (trochę się naonanimizują) oraz poprosiliśmy o odpowiedź na parę pytań – w trybie inf. publ. A zawiadomienie do prokuratury – jak w banku.

 2. oburzony pisze:

  Należy natychmiast zawiadomić prokuraturę. NATYCHMIAST.

 3. 31wB pisze:

  Poznań. Miasto doznań…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *