Pismo Wojewody Pomorskiego

Publikujemy pismo Wojewody Pomorskiego dotyczące likwidacji fotoradarów w gminie Debrzno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoradary, Straż gminna (miejska) i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Pismo Wojewody Pomorskiego

 1. jawik pisze:

  5 czerwca 2011r jechalem na 50 podobno 67 km/godz. Nie przyjolem mandatu i nie podalem kto prowadzil pojazd poniewaz straz miejska nie posiadala uprawnien.Straz z Kalisza a zdjecie w Cybowie.Poprosilem o skierowanie sprawy do sadu celem ustalenia prawdy.Zaocznie dostalem 500 zlplus koszty.Wsadzie rejonowym 600 plus koszty.W apelacyjnym 700 plus koszty.Razem mam do zaplaty w terminie do 28 09 2013r 820 zl.Sedzia wsadzie rejonowym stwierdzil ze mam swoje lata i prowadze dzialalnosc wiec mam placic.Jutro bede dzwonil do rzecznika praw obywatelskich. Straz nie miala uprawnien ,sad nie mial prawa wszczac postepowania a ja mam zaplacic tak wysoka kare.Kara za to przewinienie maksymalna 200.Chory kraj niewiem co zrobic.
  Na pewno nigdy juz nie udziele sie w wyborach.Mam zal do sadu i wladzy.

 2. Tomasz pisze:

  Witam
  Również dostałem mandat 62/50 dnia 6.01.2012 w miejscowości Uniechów 100 zł. Fotoradary nielegalne Sąd powinien ukarać i zmusić ich do wypłaty odszkodowania. Nie tylko Straż Miejska ale także trafiają się częste przypadki w Policji dokonującej pomiaru a nie mających przy sobie homologacji!!!

 3. Sebek pisze:

  Ja dostałem mandat za 63/50 – napisałem wniosek o obniżenie. Przyjęli – obniżyli ze 100 na 50 … Gdyby nie odległość geograficzna pewnie bym – choćby dla zasady – odwołał się od mandatu, a tak… z Burakiem i buractwem nie chce mi się przepychać

 4. andrzej pisze:

  Witam
  Jestem następnym złapanym w miejscowości Uniechów jechałem z prędkością 61 km/godz, 10-02-2013. Fotoradary nielegalne ,decyzja Wojewody jest znana a straż miejska i burmistrz mają to gdzieś PAŃSTWO W PAŃSTWIE . JEST TO LEKCEWAŻENIE DECYZJI URZĘDU PAŃSTWOWEGO W OSOBIE WOJEWODY !!!!!!!!!
  Pozdrawiam A.B

 5. czytelnik pisze:

  Redakcjo. Bardzo przepraszam, ale jaką wartość ma to pismo jak są w nim zawarte niewłaściwe nazwy miejscowości, gdzie mają maszty??? Czy nie uważanie, że ktoś tu delikatnie mówiąc bardzo się pomylił dając wojewodzie takie pismo do podpisu. Czy nie warto było sprawdzić jego poprawności? Skoro takie błędy w nazwach miejscowości to strach pomyśleć o opiniach prawnych wojewody i jego prawników.

  • redakcja pisze:

   W piśmie jest drobna i oczywista pomyłka pisarska. Po prostu nasze programy komputerowe są coraz „mądrzejsze” i same poprawiają tekst. Trzeba z uwagą sczytywać każdy materiał. Takie pomyłki przytrafiają się niemal w każdym wyroku i niemal w każdym obszerniejszym tekście. Miałem w ręku prace doktorskie, w których na każdej niemal stronie było po kilka błędów.
   Powyższa pomyłka w żadnym wypadku nie obniża wartości dokumentu. Redakcja nie ma ponadto kompetencji do dokonywania korekt w dokumentach wydawanych przez organy państwowe.
   Opublikowaliśmy to pismo, gdyż może ono być przydatne dla wielu osób. Jestem tego pewien. Ilość osób, które je przeczytała jest znaczna.

 6. Jarosław pisze:

  Dobrze, ale co z wystawionymi i opłaconymi, „nielegalnymi” mandatami?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *