Miasto Szczecin czeka 1500 procesów o zwrot opłat pobranych w nielegalnej strefie parkowania

Artur Mezglewski

Obywatel wygrał Sądzie proces cywilny o zwrot opłaty pobranej przez Miasto Gminę Szczecin w nielegalnej strefie płatnego parkowania. Sąd zasądził od Miasta na rzecz Pana Grzegorza 1.70 PLN wraz z odsetkami oraz 30 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Najzabawniejsze jest jednak to, że Pan Grzegorz dysponuje 1500 nielegalnie pobranymi biletami – wraz z dokumentacja fotograficzną. Miasto Szczecin czeka zatem 1500 spraw z powództwa jednego obywatela. A inni też się sposobią.

Pan Grzegorz od dłuższego czasu monitoruje proceder nielegalnego oznakowania strefy płatnego parkowania w Szczecinie. Wielokrotnie informował Miasto o nadużyciach, składał monity do odpowiednich urzędów. Nikt się tym w Urzędzie Miasta nie przejmował. Nie widząc innego wyjścia Pan Grzegorz zacząć wnosić opłaty parkingowe w nielegalnej strefie, aby potem dochodzić ich zwrotu w Sądzie Cywilnym. Pierwszą sprawę już wygrał. Pozostało jeszcze 1500 spraw…

Poniżej publikujemy wyrok Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie w sprawie III C 434/17 oraz materiały filmowe przygotowane przez Pana Grzegorza, które ujawniają nielegalne (a wręcz złodziejskie) praktyki urzędników Gminy Miasto Szczecin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strefa płatnego parkowania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Miasto Szczecin czeka 1500 procesów o zwrot opłat pobranych w nielegalnej strefie parkowania

 1. kwiatul pisze:

  Molodec:)
  A co teraz z czlonkami zorganizowanej grupy przestepczej o charakterze zbrojnym, dzialajacej w zmowie i porozumieniu?
  Kto bral za to comiesiac pensje, nagradzal sie za wyniki i na koniec roku?
  Jak sie nazywaja ci urzednicy? Jakie sprawowali stanowiska? Gdzie byly ich dzialy kontroli? Jakie poniosa konsekwencje?

 2. specus pisze:

  Prokuratura sąd policja kolegium odwoławcze wszyscy patrzą nikt nie widzi – a zapis ustawowy zobowiązujący urzędników i inne osoby pełniące funkcje publiczne do reagowania na łamanie prawa jest martwy – przecież kolegom nie robi się krzywdy bo się mogą odgryźć i np nie wydać pozwolenia na budowę czy innego wymaganego papierka

 3. 31węzłowy Burke pisze:

  Dobre.Brawo.!31

  • skazany pisze:

   Jak znam szczecińskie sądy, to ostatni prawomocny wyrok w tych sprawach zapadnie gdzieś pod koniec roku 2029.

   Tym niemniej gratuluję panu Grzegorzowi (pozdawiam!), i mam nadzieję że się nie podda.
   Chamstwo należy zwalczać! siłą i godnością osobistą.

   W Szczecinie jest jeszcze jedna rzecz którą Urząd Miasta kompletnie zawalił, a zgłoszenia ignoruje od lat (konsekwentnie). Chodzi o kryminogenne oznakowanie ulic, niektórzy być może coś o tym słyszeli. Z tym że ten problem „nie nadaje się do sądu”, ponieważ nie ma możliwości udowodnienia że „zwykły obywatel” jest poszkodowany (w jakikolwiek prawnie definiowalny sposób). Zresztą samo zdobycie dokumentów potrzebnych żeby „coś z tym zrobić” zajmie lata, bo to są papiery które produkuje Szpinakowy Pałac (a dokładniej ZDiTM) i urząd robi wszystko co może żeby wydanie każdego papierka maksymalnie utrudnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *