Dziś zakończył się przewód sądowy w najgłośniejszej sprawie o pomiar prędkości wideorejestratorem PolCam

W dniu dzisiejszym (05.03.2019 r.) zakończył się przewód sądowy w głośnej sprawie, której przedmiotem jest pomiar prędkości wideorejestratorem PolCam. W dniu 12 marca 2019 r. w samo południe Sąd  Rejonowy Lublin-Zachód ogłosi wyrok.

Przypominamy, iż w tej sprawie zapadł już wyroku uniewinniający, jednakże sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie – bez żadnego prawnego (ani racjonalnego) powodu – uchyliła go i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia Sądowi Rejonowemu. 

Tocząca się po raz drugi sprawa ciągnie się bez końca. Sędzia wyznaczony do jej rozpatrzenia został w trakcie przewodu delegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Powołano zatem kolejnego sędziego. Na szczęście strony nie wnosiły o prowadzenie całego przewodu od początku. Wywołana została zatem kolejna (trzecia) opinia biegłego. W dniu dzisiejszym – ponadto – biegli (bo było ich dwóch) byli na rozprawie “dopytywani” przez obrońcę obwinionego. Najistotniejsze twierdzenie, jakie w dniu dzisiejszym padło z ust biegłego jest następujące: “z nagrania zarejestrowanego przez PolCam w sposób oczywisty wynika, iż procesor urządzenia był przeciążony, co mogło mieć wpływ na wynik pomiaru”.

Przebieg rozprawy był rejestrowany przez Telewizję Polstat – a zatem jest nadzieja, że nagranie zostanie upublicznione szerszej widowni.

A oto linki do wcześniejszych materiałów dotyczących niniejszego postępowania:

Z rządem w sądzie już nikt nie wygra. Cel reformy sądownictwa osiągnięty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegli sądowi, Jawność postępowania, PolCam, Wideorejestratory. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Dziś zakończył się przewód sądowy w najgłośniejszej sprawie o pomiar prędkości wideorejestratorem PolCam

 1. zapytanie pisze:

  Dali radę rozpoznać apelację przed 6 sierpnia, czy sprawa się przedawniła?

 2. gracz pisze:

  To gdzie ten wyrok

 3. E pisze:

  Wiadomo już jaki wyrok?

 4. antypies pisze:

  Będzie tak “jeden procesor był przeciążony ale reszta działa poprawnie”, przecież wszystkie sprawdzał GUM i nie mamy powodu twierdzić że działają nieprawidłowo”. Szajka fotoradarowa to gałąź gospodarki narodowej, każde państwo ma taką szajkę.

 5. citizen pisze:

  z raportu dla Komendanta Głównego Policji z 28.09.2018 wynika że na służbie jest 260 urządzeń tego typu. Mam nadzieję że po wyroku będą używane, ale nie do pomiarów prędkości. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image