Dziś zakończył się przewód sądowy w najgłośniejszej sprawie o pomiar prędkości wideorejestratorem PolCam

W dniu dzisiejszym (05.03.2019 r.) zakończył się przewód sądowy w głośnej sprawie, której przedmiotem jest pomiar prędkości wideorejestratorem PolCam. W dniu 12 marca 2019 r. w samo południe Sąd  Rejonowy Lublin-Zachód ogłosi wyrok.

Przypominamy, iż w tej sprawie zapadł już wyroku uniewinniający, jednakże sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie – bez żadnego prawnego (ani racjonalnego) powodu – uchyliła go i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia Sądowi Rejonowemu. 

Tocząca się po raz drugi sprawa ciągnie się bez końca. Sędzia wyznaczony do jej rozpatrzenia został w trakcie przewodu delegowany do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Powołano zatem kolejnego sędziego. Na szczęście strony nie wnosiły o prowadzenie całego przewodu od początku. Wywołana została zatem kolejna (trzecia) opinia biegłego. W dniu dzisiejszym – ponadto – biegli (bo było ich dwóch) byli na rozprawie „dopytywani” przez obrońcę obwinionego. Najistotniejsze twierdzenie, jakie w dniu dzisiejszym padło z ust biegłego jest następujące: „z nagrania zarejestrowanego przez PolCam w sposób oczywisty wynika, iż procesor urządzenia był przeciążony, co mogło mieć wpływ na wynik pomiaru”.

Przebieg rozprawy był rejestrowany przez Telewizję Polstat – a zatem jest nadzieja, że nagranie zostanie upublicznione szerszej widowni.

A oto linki do wcześniejszych materiałów dotyczących niniejszego postępowania:

Z rządem w sądzie już nikt nie wygra. Cel reformy sądownictwa osiągnięty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biegli sądowi, Jawność postępowania, PolCam, Wideorejestratory. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Dziś zakończył się przewód sądowy w najgłośniejszej sprawie o pomiar prędkości wideorejestratorem PolCam

 1. zapytanie pisze:

  Dali radę rozpoznać apelację przed 6 sierpnia, czy sprawa się przedawniła?

 2. gracz pisze:

  To gdzie ten wyrok

 3. E pisze:

  Wiadomo już jaki wyrok?

 4. antypies pisze:

  Będzie tak „jeden procesor był przeciążony ale reszta działa poprawnie”, przecież wszystkie sprawdzał GUM i nie mamy powodu twierdzić że działają nieprawidłowo”. Szajka fotoradarowa to gałąź gospodarki narodowej, każde państwo ma taką szajkę.

 5. citizen pisze:

  z raportu dla Komendanta Głównego Policji z 28.09.2018 wynika że na służbie jest 260 urządzeń tego typu. Mam nadzieję że po wyroku będą używane, ale nie do pomiarów prędkości. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *