Sędziów, którzy nieprawidłowo orzekają w sprawach o zatrzymanie prawa jazdy należy przeszkolić. Wysyłamy petycje w tej sprawie

Sędziowie sądów administracyjnych nie mogą orzekać wbrew wykładni Trybunału Konstytucyjnego przyjętej w sytuacji, gdy Trybunał uznał zgodność z konstytucją przepisów o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości – jednakże przy przyjęciu określonej wykładni tych przepisów. Taka wykładnia ma bowiem moc powszechnie obowiązującą.

Dlatego też Stowarzyszenie Prawo na Drodze kieruje do Prezesów Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, w których zapadały błędne orzeczenia (w Gliwicach, Łodzi, Warszawie oraz Gdańsku) petycje z żądaniem przeszkolenia tych Sędziów w zakresie znajomości wyroku TK z dnia 11 października 2016 r. (K 24/15). Poniżej publikujemy petycję skierowaną do Prezesa WSA w Gliwicach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne zatrzymanie prawa jazdy, Sądownictwo administracyjne, Zatrzymanie prawa jazdy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Sędziów, którzy nieprawidłowo orzekają w sprawach o zatrzymanie prawa jazdy należy przeszkolić. Wysyłamy petycje w tej sprawie

    • wwm pisze:

      Niejaki Dariusz Chyćko, „członek zespołu doradczego przy ministrze infrastruktury” (ten „minister infrastruktury” nazywa się Adamczyk, w zeszłym roku w wieku 57 lat został „magistrem”) – i wszystko jasne.

  1. Lucy pisze:

    Orzekanie sędziów to temat rzeka. Często nie respektują orzeczeń TK i orzekają w oparciu o „własne” prawo, prawo dżungli. Przeszkolić ich, to mało. Trzeba zastosować opcję zerową jak to uczynił Otto Bismarck obejmując urząd. Zwolnił wszystkich ambasadorów i powołał nowych. Zamieszania trochę było ale sytuacja została uzdrowiona. U nas z sędziowską kastą byłoby to chyba nie do przeprowadzenia, ale przy pełnej determinacji, kto wie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *