Sędzia Maciej Piotrowski nie będzie już wyrzucał ludzi z sali rozpraw

Jest pozytywny efekt naszych protestów w związku z praktyką bezpodstawnego legitymowania osób nie będących uczestnikami postępowania, zatrzymywania dowodów osobistych oraz wyrzucania z sali rozpraw publiczności – jakich dopuszczał się Sędzia Maciej Piotrowski z Sądu Rejonowego Szczecin – Prawobrzeże i Zachód.

Z Sędzią Piotrowskim została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca. Powyższe praktyki nie będą już miały miejsca.  A gdyby jednak się zdarzyły – wobec Sędziego zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Oto pełna treść pisma Prezesa Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, stanowiącego odpowiedź na skargę Stowarzyszenia Prawo na Drodze.

stanowisko-prezesa-sa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Monitoring sądów powszechnych, Nadzór na działalnoscią sądów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na Sędzia Maciej Piotrowski nie będzie już wyrzucał ludzi z sali rozpraw

 1. cieciu pisze:

  O istniejącym w sądzie regulaminie, który w istotny sposób ogranicza kontrolę społeczną napisano w Rzepie…

  http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/307189968-Do-sadu-we-Wroclawiu-nie-wejdzie-obywatel-ktory-nie-ma-w-nim-sprawy.html

  • skazany pisze:

   Wrocławski sąd wyszedł przed szereg, zamknięcie dostępu do budynków sądów „osobom postronnym” zostanie wprowadzone (w nieodległej przyszłości) rozporządzeniem właściwego ministra. Podstawa:
   „Ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych” Art 16.6

   Kontrola społeczna to fikcja, Wysoki Sąd i tak robi co chce.

 2. panie co pan tu pisze:

  Panie zdecyduj się Pan! Biegły Karol Szymański czy Konrad Szymański??? No zrób Pan coś z tym bo mie to denerwuje no!!!

 3. egon pisze:

  Jak pisze tu jeden komentujących to państwo jest przestępcze wobec własnych obywateli. Wystarczy popatrzeć jak skrojone są przepisy dotyczące dopuszczenia na rynek urządzeń pomiarowych w tym przypadku mierników prędkości . Urządzenie może zdobyć zatwierdzenie typu o ile wystąpi o niego producent ,upoważniony przedstawiciel producenta lub importer .Z czym nie wiem czy w dalszym ciągu importer ? Prowadzi to prostą drogą do możliwości odgórnych wytycznych jakie to urządzenia mogą być niejako zamawiane . Skoro nie ma u użyciu urządzeń nie wrażliwych na manipulację to powstaje podejrzenie o celowość takowych działań .

  • Krzysiek pisze:

   Dzisiaj znalazłem w necie taki komentarz:
   „~STOCZNIOWIEC – 1 godz. 38 min temu
   Takiego upadku instytucji państwa, jak obecnie w Polsce nigdy w przeszłości nie było. Konstytucyjny minister mówi, że państwo istnieje tylko teoretycznie, komornik kradnie traktor z pomocą policji i jest bezkarny, ludzie mający informacje, niewygodne dla rządzących giną, jak muchy ( Lepper, Petelicki, Blida, Żarska, Sekuła).Ewidentne przekręty i korupcja , są zamiatane pod dywan przez służalczą prokuraturę i skorumpowane bądź spolegliwe ( sędzia Milewski) sądy. Tzw. ludzie władzy są całkowicie bezkarni, przy czym nie dotyczy to tylko szczebla centralnego ale i samorządów, gdy nachlany burmistrz bez prawa jazdy śmieje się wysiadając na oczach policji z samochodu ( był taki program w Polsacie). Służba Zdrowia nie istnieje, szkolnictwo leży, transport kuleje, infrastruktura energetyczna w znacznym odsetku wymaga natychmiastowej przebudowy, gazociągi i wodociągi są w stanie fatalnym, o czym mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć przed rokiem, gdy wybuchł prowadzony przez środek wsi gazociąg. Nie mamy przemysłu, własnych marek ani perspektyw na zmiany w tej materii. Młodzi uciekają masowo, co nie jest emigracją ale exodusem na niespotykaną skalę. Tym , którzy pozostali ,każe się pracować do 67 roku życia, gdy 50-cio latek nie ma szans na znalezienie pracy. Tymczasem politycy i odpowiedzialni za los Polski zajmują się sobą , czyli pierdołami. Ważna jest kampania i sypanie z rękawa absurdalnymi obietnicami aby tylko dorwać się do koryta. Wielu nierobów z polityki uczyniło sobie stałe źródło wysokich dochodów- Zych, Żelichowski, Wenderlich, którzy przez kilka kadencji siedzą w sejmowych ławach, goowno robiąc. Dlatego niczego nie zmienią wybory, zmiana ordynacji czy inne zabiegi kosmetyczne. Potrzebny jest prawdziwy wstrząs, porównywalny z rokiem 1980 i eliminacja całych pokoleń złodziei, karierowiczów, pospolitych przestępców. Konieczna jest eliminacja większości sędziów, prokuratorów, adwokatów , jako skompromitowanych i skorumpowanych. Jest to zadanie trudne i możliwe do zrealizowania tylko w drodze przewrotu, zawieszenia konstytucji i drastycznych działań. Demokratycznie tego nie osiągniemy, jest za późno!”

   Tak więc moja teza o przestępczym charakterze obecnego wcielenia „państwa polskiego” nie jest odosobniona. Jednak bardzo trudno będzie zmienić ten stan rzeczy, gdyż jak już pisałem większość polskiego społeczeństwa funkcjonuje z wrodzoną genetyczną wadą „chłopa pańszczyźnianego”. Ustrojem obecnej RP nie jest żadna tam „demokracja” lecz ohydny FEUDALIZM PAŃSTWOWY, w którym państwo traktuje Obywatela jako swoją własność czyli chłopa pańszczyźnianego. Historia zatoczyła więc koło i wróciła jako farsa – państwo polskie istnieje teoretycznie, natomiast rozbój i bandytyzm dokonywany przez urzędników państwowych jest jak najbardziej realny. I tak jak przed wiekami dopiero ZABORCY przynieśli wolność polskim chłopom pańszczyźnianym tak prawdopodobnie kolejni likwidatorzy RP przyniosą wolność jej Obywatelom.

   • egon pisze:

    Ja bym dodał do tego obsadzanie swoimi rozmaitych stanowisk .Bywa że partyjny swojak zasiada na stołku dyrektora szpitala . Jak opozycja zwłaszcza niebezpieczna trafia do takiej placówki to ratowanie może odbywać się rozmaicie . Chory nie opowie dlaczego trafił jeśli nie odzyska przytomności ….

 4. egon pisze:

  Doszło w końcu do tego że księża z ludżmi modlą się w intencji bojażni bożej dla sądzących w naszym kraju . Tak odnośnie wsadzania człowieka na 25 dni za to że nie godził się grzywny opłacić .Irek nie mógł już na to patrzeć ,wybrał inną rzeczywistość .

 5. losot pisze:

  tylko rewolucje reformują sadownictwo

 6. Bartek pisze:

  Wyrok wydany na tego motocyklistę można zaskarżyć do okręgówki, a tam po tym wszystkim sprawa może wyglądać zupełnie inaczej. Składać apelację!

 7. dzidziaka pisze:

  Szacunek.

  „Informuję jednocześnie, że nie dopatruję się uchybienia w działaniu Pana Sędziego w postaci zwrócenia uwagi, a następnie usunięcia z sali osoby ubranej niestosowanie do powagi sali sądowej”

  Co? K%$@A?!

  Hehe, zapoznałem się z tzw. „savoir vivre” wg. niektórych stron, jak „należy” się zachowywać w sądzie.

  np: http://www.benc.pl/czytelnia/439/savoir-vivre-w-sadzie/

  „jak należy ubrać się do sądu”

  Tu już mi witki opadły.

  To jest sadomasochizm, płacimy na urzędników pod postacią policji/sędziów/prokuratorów/posłów a oni nas ruchają w ….

  I jeszcze wymagają szacunku.

 8. egon pisze:

  A łamanie prawa nie naruszało powagi sali sądowej ? Może prościej było by sędziego usunąć i problem sam by się rozwiązał ? Rozmowa dyscyplinująca …hehehe. Jakoś nie zastosowano wobec kierującego rozmowy dyscyplinującej . Sądowi powaga się należy ale tylko sądowi …..

 9. Michal.moto pisze:

  Brawo, kropla drąży sprawę 🙂

 10. 31wB pisze:

  Szacunek, Panie Prezesie !!!31

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *