Zawiadomienie o naruszeniach przepisów o ochronie danych osobowych

GIODO 003GIODO 002GIODO 001

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dane osobowe, ISKIP (Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów, ITD, viaTOLL. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na Zawiadomienie o naruszeniach przepisów o ochronie danych osobowych

 1. cieciu pisze:

  Prawnik Tomasz Parol, twórca serwisu Anuluj-mandat.pl wykrył dziury w przepisach karania kierowców i opracował wzory pism chroniących przed mandatami….

  więcej—–>
  https://wiadomosci.wp.pl/prawnik-osmiesza-system-kar-z-fotoradarow-wygrywa-100-proc-spraw-a-gitd-nawet-nie-pisnie-6289932632074369a

 2. Kamiza pisze:

  Się przypominam. Sprawa tak poważna i została odpuszczona ? Panie Profesorze proszę o znak; sygnał jak się sprawy mają.

  • redakcja pisze:

   Przede wszystkim została odpuszczona przez tych, którzy są odpowiedzialni z to Państwo. Ja opadam już z sił. Chce mi Pani zabrać ten ostatni czas między 3 a 7 rano, który został mi na sen?

 3. Lubuszanin pisze:

  Jedyny sposob na reakcję to wytoczenie procesu karnego operatorowi danych. Tak zrobiono w Niemczech i Austrii. W obydwu przypadkach pomogło. Można też wytoczyć operatorowi pozwy cywilne o naruszenie dóbr osobistych.

 4. Kamiza pisze:

  Czy uzyskano odpowiedź z Giodo ? Proszę o jej opublikowanie …. bo nie wierzę że Giodo nie odpowiedziało…

  • redakcja pisze:

   Giodo nie odpowiedziało. I nie jest to przedmiot wiary, lecz wiedzy.
   Musi Pan wiedzieć, że organy naszego państwa chronią tylko i wyłącznie interesy tego państwa. Ochrona praw obywateli to całkowita fikcja. Pani Giodo jest osobą bardzo aktywną, ale zajmuje się pierdołami. No i podobno dobrze gotuje…

   • Krzysiek pisze:

    Nareszcie Redakcja w bardzo łagodnej formie potwierdziła moje osobiste tezy głoszące, że tzw „państwo polskie” to jest „państwo przestępcze wobec własnych Obywateli”. Oczywiście „państwo polskie” jest wyjątkowo PODŁYM BANDYTĄ wobec zwyczajnych Obywateli, którzy to „demokratyczne państwo prawa” utrzymują ze swoich absurdalnie wysokich podatków w stosunku do własnych zarobków na poziomie przysłowiowej „chińskiej miski ryżu”. Zarazem to „państwo ch…, d…y i kamieni kupy” zdefiniowane przez własnego byłego już ministra jest wyjątkowo hojne dla swoich własnych sługusów i kasty uprzywilejowanych, którym „wszystko się należy”. Dlatego też stwierdzenie Redakcji, że „organy naszego państwa chronią tylko i wyłącznie interesy tego państwa. Ochrona praw obywateli to całkowita fikcja.” jest tylko i wyłącznie powtierdzeniem moich tez. I tego faktu nie zmienia nawet „fakt”, że obecnie sprawująca władzę partyjna zorganizowana grupa przestępcza ma w swojej nazwie „Prawo i Sprawiedliwość”. Mają jednak jeszcze jakiś skończony czas na przebudowę podstaw tego państwa zgodnie z oczekiwaniami społecznymi. Jeśli tego nie zrobią, to ich los będzie bardzo okrutny 🙁

   • Kamiza pisze:

    A KPA nie obowiązuje ? Wiara wiarą ale ja bym chyba tak łatwo nie odpuścił.., żeby instytucja państwowa nie odpowiedziała w ogóle nawet na zasadzie „wypad na drzewo” to sobie w moim 50 letnim życiu nie przypominam. Czy mogę prosić o kategoryczne żądanie od GIODO zajęcia stanowiska ?

 5. Nielot pisze:

  Czy jest jakiś odzew w tej sprawie?

 6. hub_lan pisze:

  Mój przypadek potwierdza łamanie ustawy o ochronie danych osobowych przez sm kraków

  dostałem wezwanie do sm krakówz tytułu rzekomego nieprawidłowego parkowania
  co ciekawe nie jestem właścicielem pojazdu i nigdy nim nie byłem natomiast sm jakiś czas temu przesłuchiwała mnie jako świadka w sprawie podobnej w której występował ten sam pojazd

  w dniu dzisiejszym wysłałem pismo/skargę do komendanta na bezprawne przetwarzanie danych osobowych i równocześnie złożyłem zawiadomienie do giodo o bezprawnych przetwarzaniu ciekawe jakie będą tego efekty

 7. deV pisze:

  https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/wjezdzajac-do-gdanska-lepiej-wylacz-wifi-i-bluetootha/

  Tu kolejny przyczynek do totalnej inwigilacji.
  Oj jak oni się troszczą o nas.

  • Msawiko pisze:

   Ten sposób jest akurat bardzo dobry a artykuł nieco przekłamuje. MAC czy IP są po prostu liczbami czy li ciągiem zer i jedynek w ilości odpowiednio 48 i 24. Funkcja skrótu policzona z takiej liczby jest praktycznie nie do odwrócenia nawet metodami „siłowymi” w sensownym czasie i sensownymi środkami. A nawet jeśli to co komu z takiego zapisu trasy? Jak przypisać użytkownika do telefonu lub udowodnić że to on akurat go używał w tym czasie? Metoda bardzo fajna jeśli chodzi o cele statystyczne i szalenie utrudniająca zrobienie z tej statystyki dodatkowego mandatowego biznesu.

   • deV pisze:

    Służby wiedzą jak przypisać numer MAC do konkretnego telefonu a ten do konkretnej osoby. O łamaniu hashy jest ciekawy artykuł np. tutaj: http://di.com.pl/jak-szybko-moze-zostac-zlamane-twoje-haslo-49959. Będąc służbą prościej jest wysłać faks do operatora systemu i zażądać danych, albo podpiąć się bezpośrednio do systemu tak jak skarbówka ma wgląd w dane z allegro.

    Co do udowadniania kto używał telefonu w jakim czasie wystarczy np. zdjęcie z bramki. Zresztą, kto by tam coś udawadniał w sondzie.

    Pozdrowienia dla pana majora.

 8. 31węzłowy Burke pisze:

  Nawet naziści i komuniści nie wykombinowali takiej inwigilacji. 31

 9. BB pisze:

  Przepraszamy, ale strona, której szukasz, nie mogła zostać znaleziona. Być może uda Ci się ją wyszukać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *