Zatrzymania prawa jazdy za prędkość do 103 km/h w obszarze zabudowanym można uniknąć

KGP Policji

kgp-policji
Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na KGP Policji

 1. KierowcaZawodowy pisze:

  Witam . Na wjeździe do terenu zabudowanego wjechałem kolumną z prędkością około 100km/h . Jechały auta z naprzeciwka w tym ciężarowe i nie widziałem radiowozu i funkcjonariusza z urządzeniem pomiarowym. Na wyjeździe z wioski zatrzymała mnie policja używając sygnałów świetlnych do kontroli. Pan funkcjonariusz podszedł z urządzeniem pomiarowym na którym była pokazana prędkość 101km/h i dodał że zatrzymuje prawo jazdy. Dodał że pomiar został zrobiony z tyłu pojazdu jak się oddalał dlatego pokazuje -101. Przyjąłem mandat ( 1500zl )po jego słowach” że jeśli sprawa trafi do sądu to mogę otrzymać grzywnę w wysokości od 5-30tys zł. ” I że nawet jeśli mandatu nie przyjmę to prawo jazdy zostaję zatrzymane elektronicznie bo plastik mi zwrócił. Czy jest możliwość aby się gdzieś odwołać i spróbować odzyskać dokumenty? To jedyne utrzymanie rodziny a bez niego tracę prace. Pozdrawiam.

  • pioter pisze:

   Jeśli przyjął Pan mandat, a minęło już 7 dni od jego nałożenia, to nie ma żadnej drogi odwoławczej. Jeżeli nie minęło 7 dni, może Pan złożyć wniosek do sądu o jego uchylenie, ale tylko wówczas, kiedy został on nałożony za czyn, który nie jest wykroczeniem (art. 101 kpow).

 2. Mazurek pisze:

  Witam zatrzymano mi prawo jazdy za prędkość 103 km/h w terenie zabudowanymDo pomiaru użyto urządzenia trud sam przyjąłem mandat i moje pytanie czy da się odwołać administracyjnie do wydziału komunikacji o nieuwzględnienie błędu pomiarowego

  • pioter pisze:

   A co to za urządzenie trud sam?
   Teoretycznie da się „odwołać”, ale praktycznie pod co? Wydział komunikacji nie jest stroną tego postepowania.

 3. Anna M pisze:

  Witam
  Zostało mi zatrzymane prawo jazdy za 103km/h w terenie zabudowanym przy wyprzedzaniu samochodu ciężarowego przy wyjechaniu samochodu z napezeciwka (linie przerywane) z posesji.
  Mandatu nie przyjęłam prawo jazdy zostało zatrzymane
  Mało tego nie przedstawili się a na słowo dzien dobry odpowiedzial pan dla Pani nie dobry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *