Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniach – projekt rozporządzenia

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowało projekt rozporządzenia, w którym unormowano warunki techniczne montażu elektronicznych „wyświetlaczy czasu”, wskazujących uczestnikom ruchu wartość czasu pozostającego do końca sygnału świetlnego nadawanego przez sygnalizator świetlny. Projekt znajduje się w fazie konsultacji społecznych.

Poniżej – dla zainteresowanych tematyką – publikujemy ów projekt, a także  stanowisko Stowarzyszenia Prawo na Drodze w przedmiotowej kwestii.

pismo-przekazujace-projekt-rozporzadzenia-do-konsultacji

uwagi

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii BRD, Inżynieria ruchu, Organizacja ruchu, Znaki drogowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniach – projekt rozporządzenia

  1. Mieczysław pisze:

    Analizowałem Szczegółowe warunki techniczne dla sygnałów drogowych i warunki ich umieszczenia na drogach w Elblągu w związku z wypadkiem karetki pogotowia na jednym z ważniejszych skrzyżowań a przy okazji i na pobliskich skrzyżowaniach.W Elblągu mówiąc krótko panuje beztroska i lekceważenie bezpieczeństwa kierowców. Na wielu skrzyżowaniach żółte światła nie występują w ogóle.O jednakowych programach sygnalizacji nawet na tej samej ulicy ,nawet na pobliskim następnym skrzyżowaniu będzie inny problem. Moim zdaniem to będzie bardzo ważna korzystna zmiana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *