Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące uchylania mandatów karnych

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/wiecej-podstaw-do-uchylenia-mandatu-karnego?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=NRP07042015

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące uchylania mandatów karnych

 1. 31węzłowy Burke pisze:

  Przepisów ci u nas bezmiar nie do ogarnięcia i nikt nad tym już od dawna nie panuje . Rzecz chyba w degeneracji sądów, prokuratorów, policji , straży itd. To obecne państwo rzekomo polskie jakoś przypomina jakby stalinowski PRL w jeszcze bardziej zdegenerowanej postaci. Sędziów typu Stefan Michnik ” godnie ” zastąpiły tabuny pociotków, synów, wnuków itd. Tu nie ma mowy o sprawiedliwości ale wyłącznie liczy się interes aparatu przemocy z tzw. sędzią na czele. Jest jednak broń na systemowych złoczyńców a jest nią internet , prasa, tv i …..Emil , słynny już łowca fotoradarów na przykład. Sędziowie najczęściej boją się obecności kogokolwiek obcego na sali i nie chcą być ” gwiazdami”. Widzieliśmy żałosne występy sędziów w Poznaniu, Zielonej Górze, Brzezinach , Kołobrzegu, Płocku ,Kościanie itd. itp. gdzie czas zatrzymał się w późnym Gomułce…Kto to zmieni i kiedy ?

 2. Krzysiek pisze:

  Od 4 kwietnia uchylenie prawomocnego mandatu karnego będzie możliwe także w sytuacji, gdy:
  – mandatem ukarano osobę, która w momencie popełniania czynu zabronionego nie ukończyła jeszcze 17 lat,

  …czyli ciąg dalszy pobłażania nieletnim chuliganom i złodziejaszkom. Nawet „klapsa na pupcię” nie można im dać 🙁

  W Kodeksie karnym zmianie ulega art. 75 § 1 k.k. – zgodnie z jego obowiązującym od 4 kwietnia brzmieniem, zarządzenie wykonania zawieszonej kary pozbawienia wolności będzie obowiązkiem sądu, jeśli za popełnione przez skazanego w okresie próby podobne przestępstwo umyślne orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności bez zawieszenia jej wykonania.

  …. czyli mniej okazji do dodatkowego zarobku dla sędziów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *