W co mierzy policjant?

Według biegłego Andrzeja Jąderki wszystkie pomiary prędkości są prawidłowe. Warto posłuchać co na temat precyzji pomiarów laserowymi miernikami  prędkości ma do powiedzenia trener reprezentacji Polski w strzelectwie sportowym?

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Laserowe mierniki prędkości, Ręczne mierniki prędkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 Responses to W co mierzy policjant?

 1. Michał pisze:

  Czy Stowarzyszenie lub któryś z Czytelników miał do czynienia z biegłym Wojciechem Leśniakiem? Pan ma być biegłym w mojej sprawie z zakresu pomiaru Ultralyte.

  • redakcja pisze:

   Gdzieś tego Pana (tzn. jego opinie) spotkałem.

   • Piter pisze:

    I jakie odczucia? Czy biegły Leśniak wykonuje rzetelne badania, czy też powiela modus operandi biegłego Jąderki sprowadzający się do twierdzenia, że policjant jest nieomylny, a miernik niezawodny?

    • redakcja pisze:

     Osobiście nie uczestniczyłem w żadnej rozprawie z udziałem biegłego Leśniaka, ale gdzieś w naszych zasobach jest jakaś jego opinia, a może nawet dwie. Musiał bym odszukać. Dużo tego.

  • Piter pisze:

   Czy biegły Leśniak dokonuje rzetelnych badań? Czy też powiela opinie biegłego Jąderki wedle którego policjant jest nieomylny, a miernik niezawodny?

 2. 31węzłowy Burke pisze:

  Jeden polucjant tak mi rzekł:walę między reflektory.31

 3. skazany pisze:

  Od siebie dodam tylko, że milicjanci z drogówki kiepsko strzelają. Na pewno jest w kraju paru asów! (jak w każdej dziedzinie) natomiast cała reszta ma problem z trafieniem w tarczę na testach.

 4. Krzysiek pisze:

  To wie każdy, kto kiedykolwiek strzelał z prawdziwej broni, chociażby z takiego kałacha do nieruchomego celu na odległość 100-200 metrów. Kałach jest stosunkowo ciężki, więc te minimalne ruchy czy drgania ciała są w mniejszym stopniu przenoszone na broń, ale już strzelanie z lekkiej TT-ki na odległość większą niż 50 metrów to praktycznie zerowa celność.
  I tak właśnie wygląda celowanie i “strzelanie” z tego ultra-jak-mu-tam: na 70 metrów jak w instrukcji jest w miarę ostre zdjęcie, natomiast na 150 metrów w miarę poprawny (czytaj: celny) wynik. I ci “strzelcy wyborowi” z drogówki doskonale o tym wiedzą ! Ale wiedzą również doskonale, że stado kretynów przebrane w średniowieczne łachy z łańcuchami na szyjach zwane przez niektórych “niezawisłymi sędziami” nie jest w stanie pojąć rzeczy oczywistych z powodu ograniczonych zdolności umysłowych. A jak nawet jeden czy drugi pojmuje o co w tym wszystkim chodzi, to już mu prezes sądu dokładnie wytłumaczy jaka jest jego powinność …
  Przechodząc do meritum: taka “broń” może być stosowana, ale ZE STATYWU z ograniczeniem zakresu odległości “dowodowej” do maksimum 300 metrów.
  Każdy pomiar wykonany z większej odległości : DO KOSZA !
  Ale to musi być napisane dużymi bukwami w instrukcji oraz we wszelkich dokumentach legalizujących te “pistolety”. A to już jest zadanie dla gamoni z GUM.

 5. pioter pisze:

  W co mierzy? Tego nie wie nawet radar …

 6. Maksymilian pisze:

  Jędrek, Kapitan zamku Chojnik mówi to samo i mierzeniu w cel – https://youtu.be/lY4qtRAmJK0
  Proszę koniecznie obejrzeć sobie pierwsze minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *