Tworzymy elektroniczą bazę wyników społecznej kontroli sądów. Prosimy o pomoc

Na początku maja zostanie uruchomiona Baza Danych Monitoringu, w której publikowane będą raporty z kontroli sądów, dokonywanych przez kontrolerów społecznych. Oprócz sprawdzania i odnotowywania w trakcie monitorowania czysto „technicznych” informacji, będziemy też zwracać uwagę na rzetelność, obiektywizm, profesjonalizm oraz kulturę pracy poszczególnych sędziów, a także na respektowanie przez nich zasady prawa do obrony. Ocenie będą podlegały również warunki lokalowe, punktualność, rzetelność protokołów itp. Baza będzie dostępna dla wszystkich – po zalogowaniu.

Aby utworzyć taką bazę, musieliśmy zwrócić się do profesjonalnego informatyka (i to dobrego), który stworzył nam autorską bazy danych – nikt bowiem do tej  pory takiego projektu nie realizował. Baza Danych Monitoringu będzie wyposażona w wyszukiwarkę, dzięki której będzie można łatwo odnaleźć np. sprawy prowadzone przez konkretnego sędziego czy w określonym  sądzie, itp.

Ponieważ koszty stworzenia Bazy Danych Monitoringu są spore (a jest to już nasz kolejny duży projekt w tym roku), bardzo prosimy Was o wsparcie finansowe. Prezes SPnD zwrócił się do członków o wpłatę kilku zaległych składek, ale nawet jeśli one wpłyną – nie wystarczy to na sfinansowanie całego przedsięwzięcia.

Konto do wpłat:

Stowarzyszenie Prawo na Drodze
ul. Czeremchowa 18/91
20-807 Lublin

Numer konta: 33 1240 2470 1111 0010 4500 8158

lub przez naszą podstronę z PayU  Przekaż darowiznę

Stowarzyszenie Prawo na Drodze – zawsze po stronie kierowców!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Monitoring sądów powszechnych. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Tworzymy elektroniczą bazę wyników społecznej kontroli sądów. Prosimy o pomoc

  1. Lubuszanin pisze:

    Ja byłbym za rozwojem systemu… tortowego. Tort dyżurny w każdym sądzie. Prosty w realizacji i jeszcze zarobić się da na udzielaniu licencji nazwy „tort sędziowski” lokalnym cukierniom.

  2. BB pisze:

    Panowie, w dobie gotowych rozwiązań, stworzenie bazy danych wcale nie jest drogie. Uwierzcie mi. Chyba, że ktoś liczy sobie 100zł/h i bedzie robić od pierwszej kropki no to wtedy wyjdzie drogo, bardzo drogo. Jakieś 5-6 lat temu zajmowałem się stronami opartymi na PHP, komunikującą się z bazą danych SQL. Robiłem na stronach oferujących towary, podzielone na kategorie z setkami tabel, kolumn i wierszy oraz dziesiątami formularzy komunikujacymi się z bazą i to naprawdę nie jest rocket sience w obecnych czasach. Dlatego mam nadzieję, że redakcja nie wyda majątku na kogoś kto wyczyści portfel SPND.

    • Maksymilian pisze:

      Dane da się już przechowywać używając wtyczki, która jest obecnie użyta na stronie SPnD ( Tablepress – https://wordpress.org/plugins/tablepress ).
      To jest zwykły arkusz, który można sortować tylko alfabetycznie/numerycznie ale to za mało praktyczne.
      Wyszukiwanie obejmuje niestety tylko pojedyncze wyrazy lub całe frazy.
      Chodzi o to jak dorobić do tego kwerendy, przeszukujące dowolne frazy z bazy stosując operatory „i”, „lub”, „nie”.

  3. zenker pisze:

    Zbliżone badania od paru lat robi Fundacja Court Watch Polska. Może z nim wypracować jakieś porozumienie ?

    • redakcja pisze:

      Nam chodzi o coś innego. To co robi Court Watch Polska to jest „pozorna obywatelskość”. Ujmując rzecz dosadniej: to jest po prostu „zawracanie dupy”.
      Poza tym, jeżeli mielibyśmy współpracować z inną organizacją, to musielibyśmy wiedzieć, skąd taka organizacja czepie środki finansowe przeznaczane na „zawracanie dupy”.

  4. Maksymilian pisze:

    Szukam wtyczki WordPress z możliwością tworzenia bazy danych z własnymi polami. Jeszcze nie znalazłem ale zachęcam innych do pomocy w poszukiwaniach. Może to obniżyć koszty elektronicznej bazy wyników kontroli społecznej SPnD do ceny zakupu wtyczki a nawet do zera, jeśli takowa już istnieje bezpłatna.

  5. Lubuszanin pisze:

    Ja mam jeszcze lepszy pomysl. W ramach planowania nowszej wersji systemu tj 2.0 nalezy ocipowac sedziow. Raporty beda sie tworzyly on-line

  6. 31wB pisze:

    Bardzo dobry pomysł pod warunkiem formularze nie będą zanadto rozbudowane. 31

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *