Trzeźwi tracą prawa jazdy za jazdę “po spożyciu”! Odkryliśmy nowy perfidny chwyt policjantów

Artur Mezglewski

Czy kierowca, który nie pił alkoholu może utracić prawo jazdy za jazdę w stanie “po spożyciu”? Ależ oczywiście, że może. Dla policjantów z pewnej komendy nie ma nic niemożliwego.  Dwukrotne badanie alkomatem dało wyniki pozytywne: 0, 33 promila oraz 0,31 promila. A kierowca w ciągu ostatnich 48 godzin nie pił żadnego alkoholu! Straci prawo jazdy na co najmniej pół roku – a prawdopodobnie na znacznie dłuży okres czasu. Zrobiliśmy dochodzenie w tej sprawie i już wiemy jak do tego doszło.

To zupełnie nowy chwyt. Spotykamy się z nim po raz pierwszy. Ciekawe ilu ludzi straciło w ten sposób prawo  jazdy?

Niestety, nie mogę napisać, gdzie miało miejsce zdarzenie. Mam wiedzę, ale nie dysponuje twardymi dowodami. Powiem tylko tyle: niedaleko rzeki Wisły. Mniej więcej w środkowym jej biegu.

Do kontroli drogowej został zatrzymany zupełnie trzeźwy kierowca.  Jeden z policjantów wskazał miejsce do zatrzymania – tuż przy zaparkowanym radiowozie. Drugi policjant siedział w radiowozie na fotelu kierowcy. Ten który wydał sygnał do zatrzymania podszedł do zatrzymanego i wydał mu polecenie dmuchania w ustnik. W tym samym czasie policjant siedzący w radiowozie włączył spryskiwacz. A płyn do spryskiwacza zawiera alkohol. Dużo alkoholu…

Po 10 minutach badanie powtórzono. Oczywiście po wcześniejszym uruchomieniu spryskiwacza…

Niestety kierowca nie zażądał przeprowadzenia badania krwi…  A  miał do tego prawo.

Taki mało optymistyczny tekst publikuję tuż przed Pasterką. Mimo wszystko życzę radosnych Świąt  Bożego Narodzenia i oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Trzymajmy się razem, pamiętając, że największym zagrożeniem na drodze jest… policjant

Ten wpis został opublikowany w kategorii Badanie trzeźwości, Policja, Prawo jazdy, Zatrzymanie prawa jazdy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 Responses to Trzeźwi tracą prawa jazdy za jazdę “po spożyciu”! Odkryliśmy nowy perfidny chwyt policjantów

 1. Krzysiek pisze:

  Niniejszym wnioskuję o wprowadzenie nowej kategorii “Sędziowie vel Nadzwyczajna Kasta”, w której będą zamieszczane teksty o “wyczynach” tej absurdalnie uprzywilejowanej w “demokratycznym państwie prawa” grupie społeczno-zawodowej.
  Pijaństwo wśród sędziów zatacza coraz większe kręgi i istnieje uzasadnione podejrzenie, że nosiciele tóg sędziowskich również na salach rozpraw często mogą znajdować się w stanie co najmniej “po spożyciu”. Analiza wyroków bez najmniejszych problemów wykaże prawidłowość tej tezy.
  A tmczasem nasi “ukohani sędziowie” tak wsparci paleniem świeczek w ich obronie poczynają sobie coraz śmielej:
  http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24542788,sedzia-wjechala-autem-w-drzewo-miala-ponad-3-promile.html?disableRedirects=true#s=BoxLoKaImg4
  Normalny zwykły Obywatel RP po takim przestępstwie jazdy po pijaku zostałby zgnojony na maksa – no to zobaczymy jak “nadzwyczajna kasta” potraktuje swoją koleżankę.
  Takie sprawy trzeba monitorować i upubliczniać.

 2. wuj pisze:

  Albo przed wykonaniem badania wprowadzić obowiązek badania funkcjonariusza bo co prawda szanse na stan po spożyciu są umiarkowane a i bez tego stanu są normalni inaczej jednak przynajmniej stan urządzenia byłby przetestowany .

 3. Chemik pisze:

  Tak może się zdarzyć , urządzenie będzie pracowało w zanieczyszczonej atmosferze! ale stężenia nie powinny być wysokie na przestępstwo!

  • Krzysiek pisze:

   Przestępstwo to popełniają ci “policjanci”, którzy stosuja ten “wynalazek”.
   Zasada jest prosta – jeśli nie piliśmy żadnego alkoholu sporo czasu przed kontrolą trzeźwości to można podejrzewać awarię alkomatu bądź jego “podrasowanie”.
   W tej sytuacji bezwzględnie żądamy przeprowadzenia badania krwi oraz spisania protokołu z badania alkomatem. Tam opisać WSZYSTKIE okoliczności wykonywania pomiaru.

   • dzidziaka pisze:

    A jak jest z praktyką?
    Odmawiam dla zasady dmuchania w to nie wiadomo co, chcę jechać na badanie krwi do szpitala.
    Jak tam się mam dostać? Mam jechać przed/za radiowozem?
    Uprzedzając pytanie, dlaczego mam jechać w radiowozie?
    Ostatnio czytałem jakieś bzdury na onecie (kurde nie mogę znaleźć), że policja zatrzymuje PJ na czas badania krwi, które może trwać nawet miesiąc.
    @Redakcja: jakieś wskazówki, jak się zachować, czego wymagać, do czego policja ma prawo? Szukałem, ale odpowiedzi nie znalazłem.

    • redakcja pisze:

     To, co pan czytał, to nie bzdury.
     Nie ma sposobu na kogoś, kto jest bezkarny.

     • Mirek pisze:

      Co się dzieje gdy okaże się, że badana próbka krwi nie zawiera alkoholu ? Kto płaci odszkodowanie za utracone korzyści gdy kontrolowany był np. kierowcą zawodowym lub do wykonywania zawodu było mu niezbędne prawo jazdy ?

     • redakcja pisze:

      Na pewno nie płaci policja. Ci goście za nic nie odpowiadają. święte krowy.

     • specus pisze:

      jak to nie ma sposobu ? oczywiście że jest zakopać żywcem kilku dla przykładu a filmik z tej interwencji puścić na ruskich portalach z vpna zapiętego gdzieś w ameryce południowej 🙂

      myślę że po pierwszych dwóch filmikach reszta bardzo szybko zacznie się zachowywać poprawnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *