Tchórzliwy strażnik miejski i wyluzowany policjant

Ten wpis został opublikowany w kategorii Organizacja ruchu, Policja, Strefa płatnego parkowania, Znaki drogowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 Responses to Tchórzliwy strażnik miejski i wyluzowany policjant

 1. 31węzłowy Burke pisze:

  Francisko..Byliśmy w Poznaniu.Tamże.Poprawiono i już są wymalowane białymi liniami miejsca postojowe. Ich konieczność w filmiku zgodnie potwierdza dziennikarz i policjant.Strażnik chyba nie wiedział o co chodzi i po prostu uciekł.31

 2. Francisco d'Anconia pisze:

  Na podstawie jakiego przepisu dziennikarz twierdzi w tym materiale że miejsca parkingowe w strefie zamieszkania muszą być wyznaczone znakami ( i to pionowymi i poziomymi) . Jest jakiś konkretny przepis? Ja napotkałem tylko na zapis że znakami w strefie zamieszkania muszą być wyznaczone jedynie miejsca dla osoby niepełnosprawnej oraz ( sic!) miejsc postojowych dla pojazdów elektrycznych i pojazdów hybrydowych

  • skazany pisze:

   “Na podstawie jakiego przepisu dziennikarz twierdzi w tym materiale że miejsca parkingowe w strefie zamieszkania muszą być wyznaczone znakami ( i to pionowymi i poziomymi)”

   art. 49 ust. 2 pkt 4 PoRD
   2. Zabrania się postoju:
   […]
   4) w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;

   Wymóg stosowania znaków pionowych i poziomych wynika z aktualnych standardów orzecznictwa, ale oczywiście można podważyć nawet wyroki SN więc to – powiedzmy – rzecz umowna.

   • Francisco d'Anconia pisze:

    “…innym niż wyznaczone , nie oznacza …innym niż wyznaczone znakami drogowymi”. W materiale filmowym , czepiający się patrolu facet , przedstawiający się jako dziennikarz , twierdzi na wyrost, że takie oznakowanie w strefie zamieszkania jest wymagane. Nie jest .
    Teza, że wynika to ” z aktualnych standardów orzecznictwa” wymagała by podania jakiś przykładów ( co najmniej dwóch, skoro użyta liczba mnoga ) takich orzeczeń. Inaczej jest gołosłowną gadką- szmatką.
    Można się zgodzić z tezą , że oznakowanie znakami pionowymi
    i poziomymi jest wymagane w strefie płatnego parkowania.
    I o to chyba chodziło czepialskiemu .
    Natomiast zatytułowanie materiału : ” …tchórzliwy strażnik miejski…” stoi w sprzeczności z jego zachowaniem i wg mnie daleko wykracza poza standardy profesjonalnego dziennikarstwa. Strażnik zachował się dokładnie tak jak ma się zachować wobec osoby, którą uznał za dziennikarza, niezależnie od tego czy podjął by właściwą decyzje wobec parkujących samochodami. Nota bene z filmu nie wynika co właściwie robił ten patrol.

 3. Likwidator SM pisze:

  Po co taki SM jak na filmie ma dostawać nasze pieniądze, można je przecież z czystym sumieniem zaoszczędzić na coś dla społeczeństwa a nie trwonić przeciw niemu.
  Straż Miejska do likwidacji ! Formalnie radni mogą zagłosować o likwidacji ale należałoby uświadamiać o tym mieszkańców, czyli poinformować, że likwidacja leży w ich zasięgu i że koniecznie należy to zrobić.
  Nie słyszałem jeszcze opinii o pożyteczności SM chyba, że z ust samych Komendantów SM 🙂 Z kim nie rozmawiam opisuje ich jako tchórzliwych jak w tytule itd. po co nam tchórze w SM ? Przecież będą się bać zarówno przełożonych jak i bandziorów skoro boją się zwykłych pytań.

  Zlikwidowano SM w Chodzieży, Kołaczycach, Stalowa Wola, Żory … można googlować, że się da zlikwidować tylko jest propaganda o pożyteczności SM więc jeszcze istnieją.

 4. 31węzłowy Burke pisze:

  Nie chcą strażników w policji…31

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *