Szkolenie funkcjonariuszy jest obowiązkiem komendanta

opinia-szkolenia-003

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na opinia-szkolenia-003

  1. Krzysiek pisze:

    KGP najpewniej wychodzi z założenia, że każdy policjant w momencie wzięcia do ręki takiego urządzenia „nasiąka umiejętnością jego użycia” i dlatego żadne szkolenie, a nawet przeczytanie ze zrozumieniem instrukcji tegoż urządzenia nie jest potrzebne. Wiadomo, że takie szkolenie kosztowałoby sporo kasy, którą zdecydowanie lepiej podzielić między naczalników policyjnych za ich zasługi w walce o praworządność niż wydawać na „fanaberie” typu szkolenie.
    To przekonanie o „nasiakaniu umiejętnościami” nie jest przecież odosobnione co swego czasu wypowiedział expresis verbis rektor UGd wydziału prawa stwierdzając, że „dzieci prawników są szczególnie predysponowane do zawodu prawnika, gdyż od dzieciństwa w domu nasiakają atmosferą prawa i praworządności” – koniec cytatu.
    Jest to teoria oczywiście jak najbardziej prawdziwa, gdyż w wielu polskich komendach policji (które za czasów młodości wielu obecnych komediantów były komendami Milicji Obywatelskiej) od czasu do czasu zdarza się, że podejrzany podczas przesłuchania popełni samobójstwo poprzez zastrzelenie się policyjnym pistoletem lub napadając na biednych policjantów zabije się policyjną pałką. Ewentualnie zakrztusi się własną śliną i posłusznie zemrze, co potwierdzi prokurator umarzając śledztwo „z powodu braku znamion przestępstwa”.
    Dziwnym jednak trafem w wielu byłych esbecko-ubecko-milicyjnych kaźniach po wielu latach odnajdują się zakopane na ich terenie zwłoki nieznanych ofiar, które zapewne również „popełniły samobójstwo” ewentualnie „zmarły śmiercią naturalną”, bo przecież każdy kiedyś umrzeć musi, a że akurat na terenie komendy, no to „takie jego szczęście”.
    Tak więc „duch praworządności i umiejętności” nadal straszy po wielu polskich komendach, w tym w tej Głównej, gdzie takimi bzdurami jak szkolenia policjantów nikt sobie główki nie zawraca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Enter Captcha Here : *

Reload Image