Strefa płatnego parkowania w Bartoszycach nielegalna

Uchwała o ustanowieniu strefy płatnego parkowania w Bartoszycach nielegalna – tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie. Zawiadomienie do prokuratury w tej  sprawie skierował Piotr Jakubiak ze Stowarzyszenia Prawo na Drodze, a wniosek do WSA przygotowała Alicja Ruszczyk – prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strefa płatnego parkowania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Strefa płatnego parkowania w Bartoszycach nielegalna

 1. cieciu pisze:

  Znam przypadek, kiedy prawy OBYWATEL zainteresował prokuratora rejonowego dużego miasta funkcjonującą już uchwałą o SPP w tym mieście. W efekcie, sprawa uchwały trafiła do WSA. Prokurator okręgowy nadzorujący nie pojawił się na rozprawie, a WSA nie dopatrzył się w uchwale zapisów naruszających prawo. Prokurator okręgowy nawet nie wniósł o uzasadnienie wyroku na piśmie. Wysiłek Obywatela i prokuratora rejonowego (chyba jeszcze prawego) poszedł paść się…

 2. kwiatul pisze:

  Aha, a to skoro byla nielegalna to w jaki sposob zostana pociagnieci do odpowiedzialnosci ci, ktorzy do tego dopuscili? jak to zostanie zrekompensowane to bezprawie oszukanym?

  • pioter pisze:

   Tradycyjnie, umorzeniem postępowania prowadzonego od stycznia 2017 r. przez Prokuraturę Rejonową w Lidzbarku Warmińskim ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Obecnie jedna z osób pokrzywdzonych na takowe postanowienie złożyła zażalenie do sądu.

  • wojtek pisze:

   Nijak – Czyżbyś nie był świadomy że urzędas może łamiąc wszelkie zasady pozbawić Cie wszystkiego i nic mu z tego tytułu nie grozi. A tym możesz mu groźnie pokiwać palcem w bucie…

   Gdzie te czasy kiedy urzędasy zawisały na szubienicy za łapówki….
   a to tylko 75 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *