Straże bez fotoradarów. Prezydent podpisał ustawę!

http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,1,sierpien-2015-r.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoradary, Straż gminna (miejska). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

77 odpowiedzi na Straże bez fotoradarów. Prezydent podpisał ustawę!

 1. wwm pisze:

  Straszne (dokładnie: „zatrważające”) rzeczy dzieją się w stolicy. Zdaniem p. Gałeckiej (oraz jakiegoś „jb”).

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawskie-ulice-bez-fotoradarow-bardziej-niebezpieczne/s184lc

  • Krzysiek pisze:

   A „lud warszawski” swoje wie:
   „~wwwieslaw01 : Pracuję obok fotoradaru na Grójeckiej od kiedy skasowano to cholerstwo nie ma żadnych stłuczek a gdy działał co drugi trzeci dzień był niezły dzwon wiec nie tak do końca z tym bezpieczeństwem macie rację „

 2. wavi pisze:

  Dziś nastał ten cudowny dzień , gdy słowo stało się ciałem.
  Od dziś wszelakie sm/sg kończą swój bandycki proceder łupienia kierowców szumnie nazywając to ” poprawą bezpieczeństwa „.

 3. 31węzłowy Burke pisze:

  Poznań jest wolny od fotoradarów. Stachanowcy na patrolach pieszych na Starym Rynku. Chyba dobrze do chłopy jak dęby. 31

 4. cieciu pisze:

  GAZETA PRAWNA napisała (środa, 18 listopada 2015 (nr 224), że gminy z województwa pomorskiego chcą, by ustawę odbierającą im od 2016 r. prawo do korzystania z urządzeń zbadał Trybunał Konstytucyjny. Ich celem jest zatrzymanie reformy lub jej opóźnienie…

 5. cieciu pisze:

  Czy straż miejska z wykroczeń drogowych potrafi czasami czerpać korzyści?….

  Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją oraz Wydziału Prewencji KWP w Opolu przeprowadzili kontrolę straży miejskiej w jednym z powiatowych miast w regionie. Funkcjonariusze ustalili, że strażnicy między innymi nie wykonywali żadnych czynności wobec zarejestrowanych przez fotoradar wykroczeń drogowych – nie ustalali sprawców i nie karali ich. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić ówczesnemu komendantowi straży miejskiej zarzutu niedopełnienia obowiązków, polegającego na braku odpowiednio nadzoru za co grozi do 3 lat więzienia.

  Czytaj więcej: http://www.nto.pl/wiadomosci/krapkowice/art/9021549,500-nieprawidlowosci-w-strazy-miejskiej-w-krapkowicach-byly-komendant-uslyszal-zarzuty,id,t.html

 6. Krzysiek pisze:

  Tak sobie myślę co by tu zrobić aby masowo zwalniani „ze służby” srażnicy wiejsko-gminni mieli co do pyska włożyć i czym rzyć podetrzeć i jakbym nie kombinował, to wychodzi mi, że należy ich wszystkich „jak jeden drab i drabina” wyeksportować do kraju „miłującego uchodźców” czyli do Niemiec.
  Tam ci namiotów dostatek, a nawet ostatnio zabrano się za konfiskatę mieszkań rodowitych Niemców w celu „użyczenia” ich gościom, co to „nie sieją ani nie zbierają” a żyć dostatnio chcą. Tak więc eksport znacznej ilości byłych polskich srażników wiejsko-gminnych do Niemiec, a właściwie tamtejszych ośrodków dla uchodźców byłby zbawieniem dla obu państw i Narodów – polskiego i niemieckiego.
  Ten pierwszy pozbyłby się pasożytów, a ten drugi wzbogacił o odpowiednio wyszkolonych „janczarów”, którzy by z niesfornych „uchodźców” zrobili kogiel-mogiel.
  Ku chwale ludowej ojczyzny oraz ludu pracującego niemieckich miast i wsi 🙂

  • Lubuszanin pisze:

   Krzysiu, tu w Niemczech (akurat spedzam
   weekenowa pauze na parkingu pod Koblencją)
   to gwarantuje Ci, że ta banda prostakow posralaby
   sie ze strachu na widok scyzoryka w reku „emigranta”

   • Krzysiek pisze:

    Robić w gacie pewnie by robili, ale ja też często bywam ostatnio w Niemczech i obserwacja tamtejszych „Stadtwache” daje nieco do myślenia.
    Po pierwsze – bardzo podobne fizjonomie i ogólnie sylwetka ciała jak tych naszych srażników. Właściwie nie ma co dalej szczegółowo opisywać, bo wszyscy wiemy co mam na myśli 🙂
    Po drugie – bardzo podobny sposób rozumowania, a właściwie jego szczątkowa forma sprowadzająca się do szukania naruszeń przepisów tam gdzie ich nie ma.
    Po trzecie – swoiste mniemanie o sobie i swojej „pracy”.
    Uwaga praktyczna – ponieważ osobnicy ci, po jednej jak i po drugiej stronie granicy porozumiewają się jedynie w języku tubylczym, to taki polski kierowca w Niemczech złapany przez „Stadtwache” na parkowaniu bez „Parkscheibe” powinien do nich przemawiać … po polsku ! Z moich obserwacji wynika, że taki „dialog” skutkuje jedynie przepędzeniem „Polaczka” z jednego miejsca parkingowego w drugie i tak zabawa w „kotka i myszkę” może trwać cały dzień 🙂
    PS: niech no tylko nadejdzie zima, to dopiero niemiaszki będą miały gorąco z tymi „imigrantami” ….

 7. losot pisze:

  był Czersk, Kęsowo, teraz Człuchów a mina el komediante najmądrzejsza z całej gminy
  http://weekendfm.pl/arch.php?n=56082&gmina_czluchow-straz_gminna_w_czluchowie_do_likwidacji_decyzja_juz_zapadla
  ciekawe które ormo bedzie nastepne, ale, ale, włodarze, co z bezpieczeństwem juz nie jest priorytetem jak trzeba za jego utrzymanie zapłacić, a nie zarobić ?

 8. Marta pisze:

  Dziś 29.09.2015 roku o godzinie 13.00 komendant Krzysztof Bulwan wręczył wszystkim swoim podwładnym ustne wypowiedzenia z 3 miesięcznym okresem, sam i kilku pracowników zachowało prace do listopada 2016

 9. strażnik z Poznania pisze:

  Nareszcie zabrali oszołomom śmietniki i będzie święty spokój. W sekcji fotoradaru ( jest tam aż 22 osoby ) w SM Poznań p.o kierownika Lamperski i jego zwolennicy przerażeni bo muszą napisać gdzie chcą iść po 1 stycznia 2016. Nikt tych nygusów nie chce bo do niczego się nie nadają. Lamperskiemu i jego przydupasom marzy się że zostanie kierownikiem Referatu Drogowego liczącego chyba 45 osoby co to ma chodzić po mieście i robić zdjęcia źle parkującym. Wszystko zamiast zakładania blokad bo to się źle społeczeństwo widzi. To może przy okazji będą zbierali psie kupy nygusy. My w referacie normalnym nie mamy się czego wstydzić bo pracujemy dla ludzi i staramy sie im jakoś pomagać. Ale na ulicę wychodzi nas w Poznaniu jakieś 25 osób a reszta z komendantem, naczelnikami , kierownikami, kochankami itd, chowa się po biurach i zarabiają dużo więcej od zwykłych strażników na ulicy. Co niektórzy z nich się chwalą że czytają to forum i piszą tu i sieją zamęt. Ha, ha, ha ale barany. Nawet nie wiedzą że lada tydzień wylądują na ulicy co nas bardzo ucieszy.

  • lila pisze:

   Jeśli napisałeś, że:
   „My w referacie normalnym nie mamy się czego wstydzić bo pracujemy dla ludzi i staramy sie im jakoś pomagać.”

   to pochwal się ile kg tych kup psich zebrałeś strażniku z Poznania. A przy okazji na czym polegają twoje starania w pomaganiu IM, co znaczy „jakoś”?

  • losot pisze:

   lizusy na ulice i do interwencji z pijakami, kochanki też

 10. delta121 pisze:

  tego RAKA jakim jest straż miejsko- wiejska trzeba natychmiast zlikwidować, jezeli rzadzaca obecnie PO chce utrzymac wladzę. Nie pomogą żadne poprawki. Oni przez ostatnie lata stworzyli lobby ( np. taki ptak w sejmie) i walczą o życie. Należy popierać inicjatywy społeczne typu Strazy Obywatelskiej współpracujacej z Policją.Tak jest w wielu krajach. Ale to maja być INNI ludzie, inne mundury, inne relacje ze społeczeństwem, inne cele i inna filozofia dzialalnosci.Byli pracownicy SM powinni być dożywotnio z takiej pracy wykluczeni, oni sa tak zdegenerowani, że zadna reedukacja nie pomoże. Wszystko trzeba budować od nowa.

 11. delta121 pisze:

  pomysł powołania SM jako wspomaganie Policji w drobnych wykroczeniach byl sam w sobie dobry.Ale jak zwykle wszystko spieprzono. Chciwe gminy pod pretekstem troski o bezpieczeństwo wywąchały interes. Zamiast na to bezpieczeństwo łożyć, najęły tzw. straznikow, bo wpływy z mandatów trafiają do kasy gminy, własnie. I tu jest istota sprawy ! A nie zadne bezpieczenstwo ! Oczywiscie w gminach łupi sie tylko „obcych”, no bo przeciez nie szwagrów, sąsiadów, czy kolesi.I tak interes kwitnie.Do tego nabór na komendantów i strazników – miejscwe matołki po kilkutygodniowym kursie, aby tylko przynosili ZYSK. Paranoja doszła do tego, że wójtowie zapomniawszy do czego miała SM słuzyć, CHWALA sie w TV, ile to maja z tego zysku !!!!! Ustawodawcy o SM zabrakło wyobrazni, a wystarczyłoby aby kwoty z mandatów odprowadzać do skarbu państwa.Wtedy owa „troska” o ład byłaby szczera. Smutne jest, że ci wiejscy pachołkowie – inkasenci nosza na czapkach Godło Państwa. To jawna obraza symboli narodowych !!!!! W ten sposób PANSTWO bierze udział w często podstepnej i prowokowanej grabieży obywateli i ich naciaganiu. Donosza o tym nieustannie media. I co ? I nic ! Co na to rząd, co sejm, co trybunał konstytucyjny ??? Niech sie oznaczają np. inicjałami miejscowości lub nazwiskiem cwanego wójta,ale nie, na miłosc boską najwazniejszym dla Polaków znakiem Orła Białego !!!! Bo te niedouczone matoły obrażają mój kraj.

 12. BB pisze:

  Palisz papierosa przy szkole? To za łeb i o glebę a przy twarzy paralizator.
  https://www.facebook.com/patryk.kubalski/videos/919887611403838/
  W roli głównej srajnicy miejscy Warszawa

 13. Marta pisze:

  Są już pierwsze efekty

  http://weekendfm.pl/?n=55742&gmina_kesowo-straz_gminna_w_kesowie_do_konca_roku

  tam w wieku 27 lat został komendantem Ireneusz Ruszczyk tutaj jego wizerunek http://czluchow.tygodnik.pl/a/debrzno-w-niedziele-referendum to dobry kolega tego pana http://weekendfm.pl/arch.php?n=55192

  • strażnik z Poznania pisze:

   W Poznaniu zrobili ankietę dla strażników aby się zdecydowali do jakiego referatu mają iść . wymyślił komendant że zrobi taki Specnaz zwany referatem interwencyjnym w składzie ok. 50 osób który ma być przeznaczony do tłumienia zamieszek i rozrób chuligańskich. inny referat nazywany drogowy ma robić zdjęcia samochodów i wysyłać je do referatu aby nakładali mandaty. To następne 45 osób. Matuszewski chce aby nie było widać nas zakładających blokady bo to źle wygląda ale z pod pachy zdjęcia. dom wariatów.

   • wwm pisze:

    „(…) referatem interwencyjnym w składzie ok. 50 osób który ma być przeznaczony do tłumienia zamieszek i rozrób chuligańskich”.
    No dobrze, a co będzie, jeśli poznańska publiczność nie stanie na wysokości zadania i przez dłuższy czas w Poznaniu nie będzie „zamieszek”? Podobnie z poznańskimi „chuliganami” – nie zorganizują na czas żadnej „rozróby”?
    Wygląda na to, że pan komendant będzie musiał te „zamieszki” (i „rozróby”) zorganizować. Proponuję utworzyć stosowny referat – Referat Organizacji Zamieszek i Rozrób.

    • deV pisze:

     Bingo. ISIL powstał z podobnych powodów.

    • strażnik z Poznania pisze:

     Oni mają być w siedzibie władz miasta na Placu Kolegiackim to może chodzi aby mogli interweniować na naradach u prezydentów i radnych bo tam są ciągle rozróby. O podwyżkach nędznych płac na dole nikt nie chce słyszeć a nasz „nowy ” komendant Matuszewski milczy jak grób na ten temat ale jak został nim to dostał wysoką podwyżkę. Taka to sprawiedliwiość w straży miejskiej w Poznaniu. Szkoda gadać . Wszyscy wiedzą że komendant i inni codziennie sa na tej stronie to niech wiedzą co o nich myślą ci na samym dole . Prezydent sprawdza emejle i komputery w urzędzie to pewnie w SM też sprawdzi do czego służą.

   • wavi pisze:

    Już wcześniej pisałem , że zdjęcie zrobione normalnym aparatem , nie będzie żadnym dowodem przy dzisiejszym poziomie Photoshopa.
    Blokada ma sens , bo mają na gorącym kogoś kto przyjdzie z kluczykami i zapłaci.
    Zdjęcie bez konkretnego kierowcy jest nic nie warte !!! Jak każą mi podać komu powierzałem auto , to wyśle im spis lokatorów bloku 10 piętrowego i niech ustalają kto był kierowcą . Nie ma obowiązku robienia rejestru komu powierzyłem samochód.
    Do tego potrzebne są jeszcze konkretne paragrafy by te śmieszne fotki miały jakiś sens. A te muszą uchwalić posłowie i senatorzy , którzy nota bene są ” ciutek” wkurzeni na SM .
    Więc na przychylność ich bym nie liczył.
    Skoro wasz guru -Matuszewski chce poprawiać wizerunek SM to niech ludziom którzy źle parkują dają pouczenia , ew takie kartki :
    http://demotywatory.pl/4313906/Zolta-kartka-od-Strazy-Gminnej

   • wavi pisze:

    Do strażnik z Poznania.
    Człowieku , zamiast biadolić , że nie miałeś podwyżki , że by nie było widać was jak zakładacie blokady ,dziwić się wyczynom waszego guru to walnij papier o zwolnienie i weź się za uczciwą robotę np: kopanie rowów !!!
    Co ten splendor niebieskiego mundurka tak Cię trzyma ?
    Ta odrobinka żałosnej „władzy ” ???
    Czy to , że można spokojnie przebimbać czas pracy w aucie , albo spacerując po mieście nic nie robiąc ??? Udając wyższość na obywatelem !

    • strażnik z Poznania pisze:

     Jak już blisko 40 to gdzie robotę znajdę . Do tego z taką zafajdaną przeszłością. Teraz kierownictwo nakazuje nam się ustawiać niby pozytywnie do ludzi ale nadal naciskają na mandaty. Podobno to idzie z góry bo niedługo wybory i nie chcą ludzi wkurzać na PO. Ale to nic nie pomaga bo ludzie się z nas śmieją i pokazują nas palcami i pokazują faki i bardzo nam ubliżają. Ale jak pogonić pijaków do nas bo policja ma to w tyłku. U nas na referatach się śmieją że komendantowi odbiło i chce mieć swój oddział szturmowy Specnaz bo tak jest w Warszawie . Ha, ha, ha ćwoki z kolegiackiego.

     • baoba pisze:

      Przecież ty nie jesteś żadnym strażnikiem, @wavi łyknął jak rybka. A humorek na resztę dnia poprawiony? Poprawiony! To i może w domciu, coś „będzie”

     • Krzysiek pisze:

      „Jak już blisko 40 to gdzie robotę znajdę” – pisze strażnik z Poznania…
      Spróbuj załatwić sobie rentę. Sposób banalnie prosty – weź swoją służbową pałkę i walnij się mocno w łeb !
      Ale uwaga: walniesz się za słabo, to z renty nici a guzioł zostanie, walniesz się za mocno – no to kolesie będą mieli ubaw na pogrzebie 🙂

  • Marta pisze:

   W Człuchowie Straż Gminna już usunęła znaki D-51

  • losot pisze:

   Czersk, Kęsowo idzie nowe w strone Człuchowa

 14. xaxv pisze:

  Nareszcie będzie spokój z darmozjadami z Miejskiej, jeszcze zabrać im blokady.
  Barany z Miejskiej nie rozumiecie jednego:
  ZOSTALIŚCIE STWORZENI, ŻEBY POGAĆ OBYWATELOM, A NIE DZIAŁAĆ PRZECIM NIM!
  Jak się Was prosi o pomoc, to standardowa odpowiedź brzmi: „Nie mamy uprawnień”. A kto Wam dal uprawnienia do obsługi fotoradarów? To że zdaliście na kartę rowerową, nie znaczy że umiecie obsługiwać takie urządzenie.
  Dziwicie się dlaczego nikt Was nie lubi.
  Zacznijcie działać dla dobra spokojnych ludzi, to i Was polubią.
  Jak z własnego doświadczenia jeśli chodzi o Policję, znalazłbym pare pozytywnych przykładów, to na Was nie bardzo.

  • 31węzłowy Burke pisze:

   Tak właśnie jest choć z wyjątkami jak wszędzie. W Poznaniu SM wymyśliła sobie że po zamknięciu od 1 stycznia 2016 roku wpływu z fotoradarów zlikwidują zakładanie blokad . I przerzucą się na ….Ale na co ? Ano wykombinowali że zamiast wkurzać ludzi zakładaniem blokad to będą draby i drabiny miejskie chodzić po mieście i robić zdjęcia zamiast fizycznego zakładanie blokad. Ale jaki zysk ? Ano prosty : już nikt nie będzie narzekał że draby i drabiny zakładają blokady i poprawi się wizerunek. Tyle że społeczeństwo nie będzie wiedziało że draby i drabiny będą robiły zdjęcia z ukrycia i …wezwanie do zapłacenie mandatu czyli po ścieżce fotoradarowej. I dlatego wierchuszka SMMP planuje stworzenie specjalnego oddziału tzw. drogowego w liczbie ok.45 drabów i drabin do molestowania kierowców. Inną sferą ataku na kieszeń kierowcy jest tzw. uszczelnianie strefy płatnego postoju w celu wyeliminowania parkowania w lukach strefy bez wnoszenia stosownych opłat. Pomysł zły nie jest ale pod warunkiem likwidacji tej strefy w soboty i w niedzielę bo strefa obecnie zabija życie w centrum oraz zlikwidowania olbrzymiej ilości zezwoleń na parkowanie bez opłat ( nie mówimy tu o mieszkających w strefie). Prawdopodobnie ten schemat czyli gromady drabów i drabin fotograficznych będzie powielany w innych rejonach kraju bo trzeba jakoś straty wyrównać. Ale ta broń drabowa jest wybitnie obusieczna o czym się notable w mieście Poznań zapewne przekonają. Swoją drogą jak wiele sił wkładają władze Poznania w wyciąganie kasy od ludu pracującego miast i wsi zamiast czynić miasto przyjaznym dla szanownej publiczności . W każdym bądź razie draby i drabinki dobrze wiedzą że ktoś im będzie patrzył na obiektywy . I wcale nie są tym zachwyceni bo mogą zostać gwiazdami tv na przykład. 31

   • ka-nendo-sei pisze:

    No, no. Tetryk rozkokosił się. Wodze f… puszczają. Będzie bardziej drastycznie i wulgarnie?

    • 31węzłowy Burke pisze:

     Oj będzie się działo i to już niedługo. Za to w podwyżkach wynagrodzeń nic się nie będzie działo i ci na dole dobrze o tym wiedzą. Tak więc nawet tlen Tobie niewiele pomoże bo też zostaniesz spuszczony yonsie tchórzliwie schowany…Pozdrawiam i już się rozglądaj na innym zajęciem.31

     • ka-nendo-sei pisze:

      Nie ekscytuj się tak, bo nie doczekasz.

     • zxcvbnm pisze:

      skoro ktoś nie potrafi parkować to niech płaci frycowe…. po 5 takich zdjęciach wysyłać na kurs doszkalający… na koszt nieuka ciamajdy oczywiście…

   • wavi pisze:

    No nie tak szybko z tym fotografowaniem .
    Zdjęcie będzie musiało posiadać dużo cech , takich jak wysyłają z fotoradaru . Bez tego , ot takie zwykłe zdjęcie , może nie być dowodem , bo przy dzisiejszej technice Photoshopa itp można porobić cuda . Blokada jest po to , że mają Cię przyłapanego na gorącym i dlatego płacisz. Bez tego cienko to widzę. No i jeszcze trzeba mieć odpowiednie paragrafy do tego typu działalności. Te od fotoradarów do takiej sytuacji mogą nie pasować .

    • strażnik z Poznania pisze:

     wczoraj było posiedzenie komisji bezpieczeństwa przy Zakładzie Dróg Miejskich w Poznaniu. Na tej komisji naczelnik poznańskiej drogówki Klimczewski i komendant straży miejskiej Matuszewski umówili się że teraz będą polowali na studentów bo właśnie wrócili z wakacji i będą podreperowali wyniki bo latem była plajta . Zobaczymy czy się strażnicy dadzą podpuścić czy nie bo dotyczy to głównie tych z referatu na Nowym Mieście bo tam są uczelnie. My polewamy słysząc o głupkach biegających z blokadami na rozkaz naczelnika który śpi ze swoją pracowniczka ( mówią na niego czubek) oraz kierownika o ksywie ….. Będzie wesoło bo te debile w pogoni za słupkami to sobie jeszcze blokady pozakładają.

     • Krzysiek pisze:

      Bingo ! Trzeba będzie zakładać blokady na koła służbowych (lub prywatnych strażników) aut, aby móc wyrobić plan mandatowy. Ciekawe jak was tam ten Matuszewski razem z Klimczewskim „motywują”, bo coś mi się wydaje, że nie zaczyna i nie kończy się tylko słowami na „k” i „ch” … ?
      Zresztą już pisałem tutaj, że szlak jest przetarty. Jakiś zdesperowany policjant już tak zrobił i sam sobie wystawił mandat za coś tam, aby tylko naczalnik go nie zje…ł za „niemanie wyników. I co ? Ano zjebka i tak była, bo mandat miał wystawić kolega koledze, a nie każdy sobie sam 🙂
      Tak sobie myślę, że wy wszyscy nadajecie się do natychmiastowego przeniesienia na renty inwalidzkie wystawione przez komisję z Zakładu Zdrowia Psychicznego. Akurat koszt tych rent byłby znikomy w stosunku do aktualnych kosztów waszego utrzymania i strat społecznych jakie wyrządzacie. Ponadto zaletą otrzymania renty od lekarza psychiatry jest jej całkowita niepodważalność. Nawet sam srogi ZUS jest za mały, aby taką rentę podważyć. Możesz nie mieć ręki czy nogi, ba – nawet obu rąk czy nóg ! – a ZUSowski cudotwórca z komisji lekarskiej uzna cię za całkowicie zdolnego do pracy !
      Jak masz rentę „psychiczną” to jesteś prawdziwy gość i żadna mucha nie siada !
      PS: co do polowania na studentów, to ten Klimczewski ma już bogate doświadczenie w łapaniu chłopaków z Polibudy na przechodzeniu Kórnickiej w „niedozwolonym” miejscu. Również z karaniem za „nieprawidłowe parkowanie” nie powinno być problemów, bo teraz praktycznie większość biednych żaków podjeżdża furami pod akademik, a tam miejsca parkingowego raczej mniej niż mało 🙁
      Niemniej będzie wam trudno na tym terenie cokolwiek wydusić, chyba, że z siebie ….

 15. Zwykły Obywatel pisze:

  Wracam z wakacji a tu taki NEWS ! W końcu ktoś ukrócił te bandyckie działania ! Brawo !

 16. Olorin pisze:

  Śmieszą mnie te peany na temat Emila. Ustawa jak i całe działanie od projektu powstania ITD jest nastawione na kasę dla budżetu (oraz pewnej zainteresowanej firmy), przeszła by prędzej czy później bez istnienia SPND czy celebrytów. Emil zrobił dobrą robotę poprzez wyłuskanie czarnej owcy wśród komentantów a co za tym idzie zasianie lekkiej niepewności w tej grupie. Na tym pozytywy w temacie tego celebryty się kończą.

  • deV pisze:

   ITD powstało by ucywilizować (na modłę „ujnijną”) transport ciężarowy. Co by nie mówić, przeciążone 2x zestawy i kierowcy jadący od 20h nie są już częstym zjawiskiem. Zobaczymy jak wezmą się za egzekwowanie pseudowykroczeń prędkościowych. Na razie nie mają etatów zanadto.

  • 31węzłowy Burke pisze:

   Może tak , może nie. Ale to Emil a potem jego naśladowcy rozpoczęli drążenie skały, następnie założyli fugasy i rąbnęło. Wygląda na to że w kolejce ITD . Jeśli będą prowadzone działania z taką samą determinacją do ITD wróci do korzeni albo ich też wydrążą. 31

 17. Janusz z Poznania pisze:

  Zabrali nam fotoradary i trudno. Wszystko przez Emila i jego pomagierów. W Poznaniu ten cholerny dziadek i jego kolesie. Gdzie my teraz pójdziemy ? Na ulicę ?

  • wavi pisze:

   Jakie wszystko przez Emila i jego pomagierów ???

   Zabrali wam za waszą głupotę , pazerność i arogancję .
   Za ustawianie nie w miejscach uzgodnionych z Policja , ale w miejscach najbardziej „dochodowych ” .
   W końcu ktoś powiedział dość i już.

   A jak jeden i drugi strażnik zostanie pozbawiony mundurka i tej odrobiny władzy i posiedzi trochę na bezrobociu to może w końcu coś do jego pustego łba dotrze , że wszystkie służby mundurowe są dla społeczeństwa a nie by te społeczeństwo tylko doić i karać !!!

   Zrozumiałeś to człowieku ???

 18. Krzysiek pisze:

  Ponieważ widmo bezrobocia stanęło przed tymi pasożytami więc postanowili zmienić dotychczasowy sposób pasożytnictwa na państwie i społeczeństwie.
  Zamiast rabunku drogowego na Obywatelach chcą teraz rabować Obywateli poprzez państwowe ….wcześniejsze emerytury !
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/885247,straz-miejska-walczy-o-wczesniejsze-emerytury.html

 19. 31węzłowy Burke pisze:

  Jeszcze jedno : skoro te urządzenia mają przejąć zielone ludziki to zapewne będą chcieli przejąć także jakąś część dotychczas je obsługujących drabów i drabki wiejskie i miejskie czyli może spotkamy , choć częściowo, tych samych ludzi ? Czyli macie nadal robotę emilki to , w najgorszym przypadku, będziecie kontrolować zielonych ludzików . A ci ,bardzo często , są jeszcze większymi baranami niż słynne SG/SM. Czyli roboty wam nie zabraknie tyle że jednego przeciwnika mniej. Brawo Emil , brawo , wkurwili Ciebie , spokojnego przecież człowieka, to mają. 31

  • poznaniak pisze:

   Urządzenia NIE przejmie ani policja ani ITD. Nie masz co zmyśleć panie L. jedno jest pewne – teraz będzie pan musiał sprawdzać śmietniska czy strażnicy je kontrolują, bo na ruchu drogowym niewiele przecież się pan zna, wszak prawo jazdy robił pan w latach 60-tych….
   Nie ma fotoradarów ? NO I DOBRZE.
   Paru emerytów starci pracę, Emil też, bo przecież teraz ITD nie będzie opluwał…

   • 31węzłowy Burke pisze:

    Prosty wzorzec logiczny wskazuje że piszesz tu jako rzekomy” poznaniak” ale tak naprawdę to straznix. Nie będziemy podawać twojego nazwiska i stanowiska bo i po co . Cieszy że niejeden strażnik , także z Poznania, zaczyna i kończy dzień wejściem na stronę SPnD bo przynajmniej coś się nauczycie po praniu mózgów przez łowcę szczurów i jego milicyjnych zastępców. Po zabraniu radarów będziesz mógł wykorzystać 23 dodatkowych ludzi na ulicę a więc to wykorzystaj . Jeśli nadal będą głosy negatywne na SMMP to po prostu was zlikwidują i to jest Plan B. Jeszcze jedno : popracuj nad składnią i gramatyką i nie mów już więcej eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.31

 20. 31węzłowy Burke pisze:

  Po co im było Emila wkurwiać za przeproszeniem ? 31

  • wavi pisze:

   Podpisie tej ustawy na drugie dno:):):)
   – Tzn : co teraz biedny Emil będzie robił ???
   Przez tyle lat się tym zajmował i co teraz ??? zostanie bez hobby i zajęcia :):):)

   No chyba , że się przerzuci na ITD .

 21. zenker pisze:

  Trochę spokoju, już miałem dosyć zwracania na braki formalne tych gniotów zwanych wnioskami o ukaranie wnoszonych przez tych „intelektualistów”.

 22. losot pisze:

  Koniec amatorszczyzny na drogach
  el komediante KB zabieraj swoje zabawki i czas na ryby, grzyby, szczaw i mirabelki

  • losot pisze:

   w komendzie głównej ochotniczej, żałoba, nadworny błazen milczy, ciekawe dlaczego ?

   • Tom2 pisze:

    Żałoba żałobą ale jak będę jechał do Koszalina to strach zaparkować w Człuchowie bo dzielni chłopcy od Bulwana natychmiast zalożą obejmy na wszystkie cztery kola i na zapas też.

    • 31węzłowy Burke pisze:

     No to nie stawaj i nie daj im zarobić. W Poznaniu już emilki przyglądają się oznakowaniu miejsc , ulubionych zasadzek drabów miejskich ( swoją drogą takie pytanie : drab miejski to mężczyzna a jak kobieta to drabka ? ) i zlikwidowali już 4 a dopiero się rozkręcają. To jest następne pole walki z drabami i drabkami a roboty na lata. Tu jest konieczna współpraca z zarządcą drogi i pomoc lokalnych czy ogólnopolskich przekaziorów. Ale skutek jest murowany. Ze źródeł dobrze poinformowanych wiemy że od poniedziałku rusza fala wypowiedzeń w SM/SG i płacz się niesie po miastach, wioskach i przysiółkach. Zapłaczą łojce , zapłaczą matki , płaczą kochanki i kochankowie bo skończyło się dolce vita i czas się zabrać do porządnej pracy . Głucho wszędzie , ciemno wszędzie co to będzie, co to będzie buhaju Bałwanie ? 31

    • losot pisze:

     obawiam sie że straż gminna Bulwana nie przeżyje reformy, co do straży miejskiej Mroziewicza burmistrz sie namyśla, niech żyje wolny Człuchów

     • 31węzłowy Burke pisze:

      Ale może bur-mistrz przejąć Bałwana i jego trzodę i przygarnąć do siebie. I zrobić Bałwana zastępca Mroziewicza na przykład. Wezmą się za łby i statystykę i wtedy społeczeństwo zlikwiduje ich jako całość. Swoją drogą ciężko będzie przejść głupotę Bałwana i jego samobójcze działania bo przecież sam się załatwił. A było Emila wkurwiać za przeproszeniem ? 31

 23. Maksymilian pisze:

  INFORMACJA W SPRAWIE ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych.

  Przedmiotowa ustawa uchyla przepisy stanowiące podstawę prawną kontroli ruchu drogowego przez straże gminne albo straże miejskie przy użyciu fotoradarów.

  Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *