SPnD rozpoczyna monitoring instytucji publicznych

Od czerwca 2012 r. Stowarzyszenie Prawo na Drodze rozpoczyna działalność w zakresie monitorowania procesów stosowania prawa przez instytucje państwowe.

Działalność ta będzie polegać m. in. na:

–  udziale przedstawicieli SPnD w postępowaniach karnych i wykroczeniowych, w których istnieje prawdopodobieństwo, że interes społeczny lub ważny interes prywatny może być zagrożony

– monitorowaniu poprawności procedur dokonywania kontroli drogowej przez organy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na początek monitoringiem objętych zostanie tylko kilka postępowań prowadzonych przez prokuraturę lub Policję w województwie lubelskim oraz podkarpackim. Możliwości Stowarzyszenia na razie są niewielkie.

Zwracamy się do wszystkich chętnych z całej Polski, którzy chcieli by włączyć się w tego rodzaju działalność, aby przyłączyli się do nas. Chcielibyśmy w krótkim czasie objąć swoją działalnością terytorium całego kraju.

Będziemy przyglądać się pracy policjantów, strażników miejskich, funkcjonariuszy Inspekcji Ruchu Drogowego i innych służb. Chcemy być na salach sądowych i wszędzie tam, gdzie krzywda ludzka i niesprawiedliwość staje się udziałem władz publicznych.

Większość organów władzy publicznej znajduje się obecnie poza wszelką kontrolą społeczeństwa. Stowarzyszenie Prawo na Drodze staje się jedną z niewielu instytucji, która obejmuje monitoring nad tymi instytucjami w zakresie określonym w statucie Stowarzyszenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stowarzyszenie Prawo na Drodze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do SPnD rozpoczyna monitoring instytucji publicznych

  1. deV pisze:

    LINK

    Polecam uwadze Stowarzyszenia projekt zmian w przepisach dot. urządzeń stosowanych przy strzeżeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *