Sędzia zastrasza dziennikarza. Następuje putinizacja Wymiaru Sprawiedliwości

Artur Mezglewski

Sędzia Urszula Zwolak (Sąd Okręgowy w Zamościu) – po ogłoszeniu wyroku w sprawie o sygn. akt II Ka 401/21 oraz  po wygłoszeniu ustnych motywów zapadłego orzeczenia – usiłowała zobowiązać obecnego na sali dziennikarza, aby  ten w ciągu 7 dni dostarczył sądowi wszystkie nagrania, które w tym Sądzie zarejestrował. Na pytanie dziennikarza w jakim to ma nastąpić w trybie – Sędzia Zwolak odpowiedziała „bo ja tak chcę” – nie wskazując żadnej podstawy prawnej. 

Dziennikarz tego bezprawnego wezwania Sądu nie wykonał i składa wniosek do Krajowej Rady Sądownictwa o zbadanie sprawy. W opinii dziennikarza Sąd przekroczył granicę, która jest nieprzekraczalna. Sędzia musi ponieść konsekwencje swojego wybryku.

Poniżej publikujemy nagranie wybryku Pani Sędzi Urszuli Zwolak oraz skan wniosku skierowanego do Krajowej Rady Sądownictwa o zbadanie sprawy. O sprawie zostaną także poinformowani Prezesi Sądów: Okręgowego w Zamościu oraz Apelacyjnego w Lublinie.

Wniosek do Krajowej Rady Sądownictwa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bezstronność sądu, Dziennikarstwo obywatelski, Sąd, Sądownictwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Sędzia zastrasza dziennikarza. Następuje putinizacja Wymiaru Sprawiedliwości

 1. cieciu pisze:

  Zgodnie z zasadą: Nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobisz?

 2. Opiekun pisze:

  Wskazane jest a aby ta pani Sędzia miała wszczęte co najmniej postępowanie wyjaśniające ,po prostu dla dobra wymiaru sprawiedliwości-prewencyjnie.
  Oprócz prezesów Sądów powinien być powiadomiony urzędowo rzecznik dyscyplinarny dla sędziów sądów powszechnych w apelacji lubelskiej.
  W KRS jest co prawda taka komisja która nazywa się komisja ds skarg , wniosków i petycji ale szczerze wątpię, aby to gremium coś pomogło w przedmiotowej sprawie.

 3. antypies pisze:

  Dotychczas nie znałem takiego trybu „bo ja tak każę”, czasami aż dziw bieże że tak można się kompromitować.

 4. 31węzłowy Burke pisze:

  Tzw.sędzia po prostu zwariowała…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *