Policja włamała się do telefonu dziennikarza zabezpieczonego w bezpiecznej kopercie!

SKANDAL !!!

Organy tzw. „wymiaru sprawiedliwości” dokonały nieudolnej próby włamania się do telefonu oraz konta poczty elektronicznej dziennikarza Patryka Tomaszewskiego! Telefon ten został zajęty podczas bezprawnego przeszukania dokonanego w jego mieszkaniu w dniu 22 stycznia 2019 r., a następnie został  zabezpieczony w tzw. bezpiecznej kopercie – do czasu wydania przez Sąd postanowienia w przedmiocie zwolnienia z tajemnicy dziennikarskiej. 

W dniu 22 stycznia 2019 r. Lubelska Prokuratura dokonała przeszukania w domu dziennikarza Patryka Tomaszewskiego oraz zabezpieczyła jego laptop i telefon komórkowy. Zabezpieczone materiały zawierały tajemnicę dziennikarską. Celem przeszukania było ujawnienie źródła dziennikarskiego (informatora), który ujawnił materiały ukazujące patologiczne zachowania Policji.

Przeszukanie w domu dziennikarza!!! Prokuratura zatrzymała nośniki zawierające tajemnicę dziennikarską

Obrońca Patryka Tomaszewskiego złożył zażalenie do Sądu na czynności przeszukania, dlatego też, do czasu rozpatrzenia zażalenie przez Sąd, zajęte przedmioty zostały zdeponowane w tzw. bezpiecznej kopercie, do której – bez zgody Sądu – nikt nie miał prawa dostępu.

Tymczasem firma Apple poinformowała dziennikarza, że miała miejsce próba zalogowania do zabezpieczonego telefonu. Próba ta dokonana została w okolicach Lublina. Na wniosek dziennikarza Google oraz Apple ustalą dokładne położenie GPS urządzenia oraz numer IP komputera sprawcy włamania.

A oto zrzut z ekranu telefonu dziennikarza:

 

Panie Ministrze Ziobro, czekamy na rzetelne śledztwo w tej sprawie i ukaranie przestępców. No i oczywiście na zaostrzenie kar za przestępstwa funkcjonariuszy publicznych dokonane w związku z wykonywaną funkcją. Wszak jedyne, co Pan potrafi, to zaostrzać…

 

Adwokat złożył pismo procesowe w tej sprawie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Policja, Prokuratura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na Policja włamała się do telefonu dziennikarza zabezpieczonego w bezpiecznej kopercie!

 1. specus pisze:

  zaczynam się zastanawiać czy to jeszcze kamieni kupa czy też kamienie już ukradli i tylko wygniecione błoto pozostało

  funkcjonariusz publiczny za łamanie prawa powinien mieć wymierzaną karę przynajmniej x2 w stosunku do kary jaką otrzymałby normalny Kowalski

  ale to się w bantustanie nigdy nie wydarzy – czas gromadzić sznur i szukać drzew z solidnymi gałęziami żeby to całe tałatajstwo powywieszać

  • Krzysiek pisze:

   Ja mam już zgromadzone sznurki oraz zbieram chrust, żeby mieć czym zimą palić w kominku. A w bantustanie to żadne „tałatajstwo” nie zostanie „powywieszane”, bo samo prędzej powsadza do lochu tych co maja takie marzenia senne.

 2. brzydkiburak pisze:

  sprawa zajmie sie seryjny umarzator 😉

 3. Wygląd włamywacza pisze:

  Z zrzutu z ekranu IPhona wynika, że ktoś chciał się zalogować na urządzeniu, tak się dzieje jak ktoś loguje się na telefonie lub tablecie, mi tez wtedy takowe komunikaty wyskakują ! Nie mam ich jak loguje się do maila na komputerze! Moim zdaniem ktoś musiał włączyć telefon lub tabletka! Mój tak ma, że jak jest wyłączony dłużej to żąda PINu, wiec jeśli dziennikarz sobie ustawił w chmurze apla, żeby go informować o każdym logowaniu do konta to jabłko to robi! Pewnie ma tez funkcje gdzie mój iPhone! Będzie zatem wpisane także gps! Ciekawe czy ma funkcje robienia zdjęcia przy próbie logowania czy wpisania PINu, jak tak TK poznanymy twarz funkcjonariusza 🙂

 4. deV pisze:

  ehhhh
  nie dość, że bandyci w mundurach, to jeszcze tępi …

 5. Click bait pisze:

  „Organy tzw. „wymiaru sprawiedliwości” dokonały nieudolnej próby włamania się do telefonu” zdecydujcie się….

  • mam iPhona pisze:

   pomyśl, próba logowania może być zablokowana z innego urządzenia uzytkownika tak? tylko nie wpadli na to bo nie mają iPhona.

 6. Krzysiek pisze:

  Stawiam tezę, że „demokratyczne państwo prawa” będzie w tej sprawie rżnęło głupa do samego końca. Sprawca próby włamania nie zostanie wykryty, a samo postępowanie w tej sprawie z braku ustalenia sprawcy oczywiście umorzone.
  To jest klasyka w tym nieszcześliwym kraju.

  • deV pisze:

   Obawiam się, że masz rację.
   Fasadowe państwo prawne a tak naprawdę republika kolesi.

   Jak kurde bele zawsze.

  • antypies pisze:

   Dokładnie, może być tak, że do logowania doszło ale nie wiadomo kto to zrobił. A a związku z tym należało sprawę umorzyć w związku z brakiem wykrycia sprawcy. Założę się, że już niedługo Zbigniew „0” uruchomi sieć zakładów psychiatrycznych w których będzie zamykał na wiele lat różnych obywateli inaczej myślących niż on!!! Choroby psychicznej nie da się dokładnie zbadać ale lepiej profilaktycznie pozamykać tych co mówią prawdę.

   • Krzysiek pisze:

    Myślę, że akurat pan „0” nic w tej sprawie nie mieszał i nawet nie miał o niej najmniejszego pojęcia. To jest dokładnie tak samo jak z sądami – niby są „posłuszne” obecnej „wrażej władzy pisiorskiej” a tak naprawdę to sikają jej do talerza. Są poprostu niezawisłe i niezależne aż do bółu i robią to co, jak i kiedy chcą. Przykładowo jakiś niemiecki sąd chce wglądu w akta sprawy przed wydaniem PL jakiegoś opryszka argumentując, że w PL nie ma „praworządności”. A ja się pytam – kiedy „praworządność” w PL była ? Może za PZPR, SLD czy PO ??? …
    Co do zamykania tych co mówią prawdę, to jak na razie niejaki Bolek chce pozywać do tych niezawisłych sądów jego oponentów, którzy właśnie o Bolku mówią prawdę. I kto tu jest chory psychicznie – o to jest pytanie ? ….

    • antypies pisze:

     Masz rację, Zbyszkowi „0” sikają do talerza, a on tą zupę zjada i mówi że smaczne! Dokładnie każdy wyrok można zaplanować bez względu na dowody, sędzia to władca, nikt nie ma takiej władzy jak on – sąd może z człowiekiem zrobić co chce, Bolek zagwarantował im całkowitą bezkarność!!!

     • Krzysiek pisze:

      Mnie najbardziej śmieszą te napuszone uczone prawnicze głowy, które z uporem godnym lepszej sprawy usiłują „maluczkim” czyli nam „zwykłym żuczkom” wcisnąć ciemnotę jakoby te wszystkie prokuratury, sądy i ministerstwa były uczciwe i praworządne aż do wymiotów. I nagle wraz z nadejściem „dobrej zmiany” te wszystkie praworządne do bolu środowiska 'wymiaru sprawiedliwości” wyrzygały z siebie „dyspozycyjnych” sędziów i prokuratorów, którzy splamili się usługiwaniem tej „dobrej zmianie”. A już sam MinSpraw to przez opozycję nazywany jest najgorszym złem jakie mogło ten anielski wprost „wymiar sprawiedliwości’ dopaść, że aż słowani pewnej stanospoczynkowej sędziny żąda na nim i reszcie „łamistrajków” zemsty. Oczywiście podstawę prawną tej zemsty to sobie ta pani „wyinterpretuje” tak samo jak kiedyś „drukowała” wyroki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *