Pikieta pod Komendą Powiatową Policji w Kościanie

W dniu jutrzejszym (21 kwietnia 2016 r.) ok. godz. 13.00 odbędzie się pikieta pod Komendą Powiatową Policji w Kościanie. Zgromadzeni będą domagać się ustąpienia inspektora Henryka Kasińskiego z funkcji Komendanta Powiatowego Policji w  Kościanie. Insp. Kasiński utracił (jeśli ją kiedykolwiek miał) zdolność do zarządzania bezpieczeństwem publicznym w powiecie i miast chronić ludzi przed bezprawiem sam to bezprawie czyni. Kasiński w ostatnim czasie głównie zajmuje się generowaniem oskarżeń, wniosków o ukaranie, akcji inwigilacyjnych oraz zastraszających wobec mieszkańca Kościana (Patryka) – angażując do tego celu wielu policjantów.

Stowarzyszenie Prawo na Drodze skieruje do KGP oraz KGW petycję w sprawie zwolnienia Kasińskiego ze sprawowanej funkcji. Tymczasem liczymy, że Kasiński sam ustąpi. Jeśli nie ustąpi zjawimy się w liczniejszej grupie w maju….

Inspektorze Henryku Kasiński odejdź! Ludzie chcą spokojnie żyć.

Za kilka godzin zostanie opublikowany szczegółowy materiał ilustrujący dokonania insp. Kasińskiego – „tyrana z Kościana”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Policja, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Pikieta pod Komendą Powiatową Policji w Kościanie

 1. Lubuszanin pisze:

  W uznaniu za akcję w Kościanie [brzmi jak akcja pod Arsenałem 🙂 ] mogę tylko wspomóc finansowo. Poszło.

 2. 31węzłowy Burke pisze:

  W dniu 29 kwietnia w sądzie w Kościanie ogłoszono wyrok w sprawie Patryka T. pomówionego przez sierżanta Wiktora Totę i tzw. oskarżyciela publicznego Brukiewicza – obydwoje z KP w Kościanie-Patryk T. został uniewinniony z zarzutu jazdy bez pasów. Pozostaje jednak pytanie dlaczego dopiero po wytycznych Sądu Okręgowego w Poznaniu sąd w Kościanie dokonał wizji lokalnej która wykazała że sierżant Tota nie mógł widzieć czy Patryk T. jechał w pasach czy też nie czyli kłamał. Dlaczego lekceważące podejście sądu w Kościanie doprowadziło w pierwszej instancji do wyroku skazującego ? Dlaczego sąd w Kościanie nie przeprosił Patryka T .? Inne pytanie czy sąd w Kościanie złożył doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia określonego w KK przestępstwa przez milicjantów z Kościana? Jak na razie zmuszono komendanta policji w Kościanie do odejścia. Czy to rozwiązanie zamyka sprawę ? Zdecydowanie nie dopóki odpowiedzialności karnej nie poniosą Tota i Brukiewicz; Tota za kłamstwa a Brukiewicz za niedopełnienie obowiązków. Bo gdyby wykonał swoje obowiązki należycie to brednie Toty nigdy nie trafiły by do sądu. Pozostaje wyrazić wyrazy szacunku dla Patryka T. oraz wszystkim go wspierającym ( szerzej na kościan.net i elka.pl) .31

  • Lubuszanin pisze:

   Za niedopełnienie obowiązków to pewnie skończy się na wewnętrznym rozliczeniu natomiast za składanie fałszywych zeznań z gościem nie ma się co cackać. Za kołnierz i przed Temidę.

   • 31węzłowy Burke pisze:

    Co będzie to będzie ale ten weekend to część milicjantów z Kościana ma spieprzony. A wygląda to dopiero na początek bo w Kościanie aż huczy od różnych opinii kto wyleci wraz z komendantem. 31

    • Lubuszanin pisze:

     Z punktu widzenia Patryka, kto wyleci jest mniej istotne od tego kto powinien odpowiadać karnie. Sam wylot to próba ucieczki od odpowiedzialności.

 3. wavi pisze:

  Za kilka godzin zostanie opublikowany szczegółowy materiał ilustrujący dokonania insp. Kasińskiego – „tyrana z Kościana”

  Witam.
  Minęło już 6 dni coś się pojawi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *