„Niezależny ekspert” ocenia nasz eksperyment

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/20593627/kierowcy-na-wojnie-z-policyjna-suszarka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Iskra-1, Stowarzyszenie Prawo na Drodze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Niezależny ekspert” ocenia nasz eksperyment

 1. Arek pisze:

  Chciałbym zwrócić uwagę, że w poście „Tak działają straże fotoradarowe – studium przypadku SM Olsztyn w opinii biegłego”, SPnD nie ma najmniejszych wątpliwości co do kwalifikacji p. Teterycza.
  Vide „wybór prowadzącego postępowanie padł na Jarosława Teterycza, szeroko znanego z mediów”.

  Teraz nazywacie go „niezależnym ekspertem”, poddając w wątpliwość jego uczciwość -przynajmniej ja tak interpretuję cudzysłów.

  Taka polemika może spodowować utratę Waszej wiarygodności.
  Nadal trzymam kciuki za powodzenie akcji wyeliminowania Iskier!

  Pozdrawiam,
  Arek

  • redakcja pisze:

   W tych, przypadkach, gdzie chodzi o Iskrę, określanie p. Jarosława Teterycza mianem „niezależnego eksperta” jest nadużyciem semantycznym.
   Nie oznacza to, że p. Jarosław nie potrafi liczyć i że nie zna się na pomiarach prędkości.
   Nie oznacza to też, że będąc biegłym w poszczególnych spawach sądowych, wydaje błędne opinie.
   Każda opinia – to odrębne dzieło, które podlega ocenie.
   Może być tak, że jakiś biegły wydał 100 świetnych opinii i jedną złą. Bo np. w tej konkretnej sprawie stroną był jego kolega, albo też ktoś, na kim biegły chciał się odegrać…

   • Grzegorz S. pisze:

    Jak to punkt widzenia zalezny jest od punktu ”siedzenia”. Raz tworzy biale kruki, po czym ekspert traci szacunek, bo ma odmienne zdanie. Wtedy bez znaczenia byly uwagi ITD. Teraz ma to znaczenie. Zaraz, zaraz jak to sie nazywa encyklopedycznie?

    • redakcja pisze:

     A na jaki to temat ekspert miał „odmienne zdanie”?
     Ekspert potwierdził, że Iskra mierzy pojazd szybszy i cięższy, a niekoniecznie najbliższy (czyli nie wiadomo co mierzy).
     Ekspert ujawnił też, że na prawidłowość pomiaru ma wpływ wiele rzeczy, np. rodzaj szyb, czy też układ chłodzenia.
     Jeśli jednak ekspert ma interes w tym, aby urządzenie pozostało na rynku, to nie można ludzi wprowadzać w błąd i nazywać go „niezależnym”.

    • pioter pisze:

     Ależ nie ma tu najmniejszej sprzeczności =- wg mnie p. Jarosław potrafi napisać rzetelne, dobre opinie, oczywiście jeśli sprawa dotyczy np. fotoradarów (producenci np. ZURAD Ostrów M, Jenoptik Robot GmbH Niemcy), wideoradarów takich jak Videorapid 2a (ZURAD), etc., natomiast sprawa przybiera zupełnie inny obrót, kiedy opinia ma dotyczyć Iskry – wtedy – z pewnych względów radar ten okazuje się nieomylnym cudem techniki, który powinien leżeć obok wzorca metra w Sevres.

     • Krzysiek pisze:

      Dokładnie ! Najwidoczniej „nasz ekspert” lobbuje w ZURAD i Jenoptik aby te firmy zamontowały w swoich skrzynkach na masztach Iskry. Wtedy co strzał to będzie „trafiony-zatopiony” bo przecież te pół do kilometra dalej zawsze będzie pędziła jakaś ciężarówka, którą Iskra zmierzy, ale foto dostanie „pirat” jadący przepisowo te 50 metrów przed radarem.
      I o to właśnie w tym wszystkim chodzi !

 2. Born pisze:

  Dawniej takich, co łupili ludzi na drodze zwano zbójami i w razie złapania wieszano na haku lub łamano kołem. Obecnie w dobie tzw. postępu tzw media typu Polsat lub gazeta wyborcza wmawiają ludziom, że to zbójectwo jest dla ich dobra. Najwyższy czas pozbyć się tej rządzącej bandy, która zamiast dbać o nasze interesy prześladuje nas na każdym kroku.

 3. Born pisze:

  W naszym kochanym kraju tz. PRAWO działa przeciw nam POLAKOM , jeśli ktoś powie że jesteśmy PAŃSTWEM PRAWA powinien dostać dożywocie w Kopalni metanowej i utratę mienia w całości .Od kiedy w sądzie Obywatel dochodzi sprawiedliwości ? tam ważna jest tylko statystyka .

 4. msawiko pisze:

  Szkoda że na argument o niewiadomej jakości iskry nie przedstawiono jej legalizacji. Dobrze gdyby w montowanym materiale taka informacja była bo będą głosy że używka, że ze złomu itp.

 5. pioter pisze:

  za http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/sprostowania/oswiadczenie-gitd

  (…) należy wskazać, że „niezależny ekspert” – jak jest przedstawiany
  Pan Jarosław Teterycz, jest związany z firmą VIDEORADAR (która była jednym z potencjalnych oferentów fotoradarów, lecz finalnie nie złożyła oferty), przeprowadza dla niej szkolenia (informacje dostępne na stronie firmy) oraz reprezentował ją chociażby podczas konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe w dniu 09.10.2012 r.(…)

 6. mo do pisze:

  Czy „Niezależny ekspert” dostaje wynagrodzenie z sądu za opinie również w sprawie Iskry 1?

  W ilu opiniach „Niezależny ekspert” uznał, że pomiary Iskrą 1 były OK bez twardych dowodów, bazując na braku wiedzy policjantów?

  Czy „Niezależny ekspert” tworzący opinie dla sądu może być „Niezależnym”?

  Czy opłaca się teraz „Niezależnemu ekspertowi” zmieniać zdanie?

 7. Odnośnie Teterycza, GITD twierdzi cytuję „Pan Jarosław Teterycz, jest związany z firmą VIDEORADAR”, i tłumaczę firma VIDEORADAR to JEDYNY importer Iskry-1 do Polski. A to źródło tej wiadomości http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/sprostowania/oswiadczenie-gitd

 8. Spodziewałem się tego, niestety nie było stanowczych ripost w momentach, kiedy była niezbędną. W mediach, o kulturze osobistej należy czasami zapomnieć, bo przekaz jaki wyszedł z programu (dla ludzi nie znających tematu), to to, że nie wiadomo czy miernik był sprawny, a przypadek z ciężarówką dowodzi, że Iskra zadziałała prawidłowo. Ehhhh, a można było zjeść Teterycza dwoma zdaniami w odpowiednim momencie.

  • Lubuszanin pisze:

   Gdyby w ramach protestu/nieposłuszeństwa obywatelskiego kierowcy z zasady nie przyjmowali mandatów to wątpię czy sądy byłyby w stanie funkcjonować.
   Swego czasu tak właśnie postąpili właściciele firm transportowych nie przyjmując mandatów (wszelkich) nakładanych przez ITD (tu w gre wchodziły duzo powazniejsze sumy). Oplacało im się zrobić zrzutę na dobrą kancelarię adwokacją która doprowadzała do tego że krokodyle zamiast pracować w terenie siedziały w sądach na procesach.

   Odnosnie meritum sprawy. Mam wrażenie że niewiele się zdziała próbując udowodnić swoją rację. Możemy nakrecic setki filmów – tyle że papier (z GUM) jest papier i tyle. Póki nie zmieni się prawa póty bedzie to walka z wiatrakami.

   A odnosnie statystyk jakie ostatnio są podawane w związku z odbieraniem prawa jazdy: „w ciągu miesiąca zabitych na drogach jest mniej o 22%” – to jest to prawidłowe zachowanie na tzw novum. Za dwa miesiące wszystko wróci do „normy” – tak przynajmniej wynika z praktyki w innych krajach.

   • Grave pisze:

    Odnośnie statystyk: to osobiście nie spodziewałem się innego wyniku jak ten przedstawiany. Bo cóż ma powiedzieć milicja, że nowa ustawa nie działa ? Papier przyjmie wszystko również podretuszowaną statystykę. Ogólnopolski protest nie przyjmowania mandatów to fajny pomysł….. aczkolwiek chyba niewykonalny….

   • Michal.moto pisze:

    Moim zdaniem im więcej się o tym mówi tym lepiej. Może to nie zlikwiduje od razu Iskier-1 ale przynajmniej więcej osób się o tym dowie co to za proceder.
    Ja mandatu z Iskry-1 na 100% nie będę przyjmował – a to głównie dzięki tutejszym materiałom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *