Nielegalny fotoradar wycofany z drogi

http://www.krotoszynska.pl/artykuly/krotoszyn-fotoradar-nielegalny-straz-przylapana-fi,43239.htm

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoradary, Straż gminna (miejska). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Nielegalny fotoradar wycofany z drogi

 1. seba pisze:

  Witam,
  Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy za zapłacony mandat wystawiony przez SM na podstawie pomiaru tym „nielegalnym” fotoradarem?

 2. Nielot pisze:

  Rząd już znalazł rozwiązanie problemu z tymi urządzeniami dla ITD
  Wczorajsza odpowiedz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Paweła Olszewskego w odpowiedzi na zapytanie w trakcie prac nad ustawą o zabraniu fotopstryków SM/SG:
  „(…)Jednak w ostatnich dniach pojawił się kolejny problem, który powinien uzasadniać przyjęcie tego projektu bez poprawek, czyli wykluczyć możliwość stosowania przez samorządy, przez straże gminne i miejskie fotoradarów. Mianowicie Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał bardzo jednoznaczny komunikat, że znaczna część fotoradarów, głównie gminnych i miejskich, operuje na częstotliwościach zarezerwowanych dla wojska. Ten problem jest bardzo trudny do rozwiązania. Zakłócają one urządzenia o charakterze obronnym, które są w gestii polskich Sił Zbrojnych. Oczywiście to dotyczy również niestety części fotoradarów Inspekcji Transportu Drogowego, jednak w porozumieniu z UKE zostały wytyczone miejsca, gdzie będzie można używać bez ryzyka zakłóceń urządzeń będących w gestii wojska tych fotoradarów, które są w Inspekcji Transportu Drogowego. Tak więc to jest dodatkowy element, dodatkowy argument, który uzasadnia to, aby pozbawić straże gminne możliwości korzystania z tych urządzeń.(…)”

  http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,423,2.html

 3. wwm pisze:

  No proszę, „(…) Państwo nie powinno zastawiać na użytkowników dróg pułapek (…)”.

  http://www4.rp.pl/Firma/308019982-Nie-ma-znaku-nie-ma-kary-administracyjnej—wyrok-Naczelnego-Sadu-Administracyjnego.html

 4. wirecki pisze:

  Ale wtopa, toż sławetna Straż Gminna w Kobylnica ma trzy takie fotoradary, zainstalowane w Kruszynie, Kwakowie i Kobylnicy (ul. Witosa), których specyfikacje techniczne są dostępne na stronie internetowej tejże straży. Wynika z nich, że częstotliwość pracy nadajników to 34,3 GHz, a więc nielegalna. Podpowiedzcie prowadzącemu portal http://www.autosalonpomorski.pl, co ma robić.

 5. Zwykły obywatel pisze:

  Mnie zszokowała wręcz komunikatywność strażników oraz ich pozytywne zachowanie w stosunku do „filmującego” – takich spotkać to ze świecą w ręku 😉

 6. kwiatul pisze:

  No i co dalej? jak rozumiem nalezey teraz pociagnac do odpowiedzialnosci grupe przestepcza o charakterze zbrojnym, ktora to dzialajac w zmowie i porozumieniu osmieszala autorytet panstwa i okradala w majestacie prawa nieswiadomych obywateli.
  To sie chyba sciga z urzedu? he…

  • Krzysiek pisze:

   Ten film trzeba zatem wysłać do prokuratury, najlepiej wojewódzkiej w Poznaniu, bo ta rejonowa w Krotoszynie będzie miała wielki problem z postawieniem Burmistrzowi Krotoszyna odpowiednich zarzutów.
   Po raz kolejny moja autorska teza, że „obecne państwo polskie jest państwem przestępczym wobec własnych Obywateli” znalazła całkowite potwierdzenie w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *