Nielegalne radary na wyposażeniu Policji

Nielegalne radary na wyposażeniu Policji

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Policja, Ręczne mierniki prędkości, Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Nielegalne radary na wyposażeniu Policji

 1. 31 węzłowy Burke pisze:

  Masz rację, Lubuszanin. Ten reżim ciemniaków idzie na wyrwę i wcale tego nie ukrywa.

 2. Lubuszanin pisze:

  Po tamtej stronie Odry z takim pokazem tzn. w jaki sposób konstrukcja miernika umożliwiła identyfikację {namierzonego} pojazdu, jako tego, którego prędkość została wyświetlona… – nie ma żadnego problemu. Namierzony pojazd jest jednocześnie sfotografowany przez wmontowany w miernik aparat fotograficzny.

  Dodam iż jest to niesamowicie skomplikowana technologia kosmiczna, która nie mieści się w wyobraźni naszej władzy od policyjnych zakupów. W ich głowach mieści się jedynie geszeft „zdjełany na pakupkach w Rosiji i Ukrainie.”

 3. Bogdan pisze:

  Policja łapie kierowców na nielegalne radary iskra-1. WYROK SĄDU
  Nie można ukarać kierowcy, bo radar iskra-1, którym go złapano, był używany nielegalnie – stwierdził sąd rejonowy w Sierpcu. Ponad 100 takich mierników zamontowanych w radiowozach policji, to – zdaniem sądu – urządzenia, które nie zostały prawidłowo zalegalizowane.
  Reasumując ręcznie mierniki radarowe do pomiaru prędkości w ruchu lądowym (np. Rapid 2ka, czy Iskra-1) są używane nielegalnie i nie można na ich podstawie karać kierowców za przekroczenie prędkości…

  Każdy kierowca zatrzymany po pomiarze takim ręcznym miernikiem radarowym powinien odmówić przyjęcia mandatu w trybie uproszczonym. Gdy otrzyma wyrok nakazowy, powinien wnieść w ciągu 7 dni od daty otrzymania sprzeciw od tego środka perswazji oraz na sprawie już złożyć pismo procesowe z wnioskiem o oddalenie zarzutów w uzasadnieniu wskazując na wydanie Zatwierdzenia Typu z naruszeniem obowiązujących przepisów i tym samym wedle ogólnych zasad prawa nieważność zarówno tegoż Zatwierdzenia Typu, jak i wydanych później na jego podstawie Legalizacji. Poszkodowany powinien także w ramach rozrywki w sądzie poprosić policjanta o opisanie tudzież demonstrację w jaki sposób konstrukcja miernika umożliwiła identyfikację jego pojazdu, jako tego, którego prędkość została wyświetlona…

  W interesie nas kierowców, jest to, aby przeczytało ten artykuł jak najwięcej osób. Jeśli nie sprawi Ci to problemu roześlij proszę link do tego artykułu swoim znajomym.

  • Bartosz pisze:

   Powoli. Zwróć uwage, że nielegalne są tylko te konretne Iskry zamontowane w Alfa Romeo – dostawca zakupił je na Ukrainie. Wszystkie inne Iskry zakupione u polskiego dystrybutora są legalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *