Miernik prędkości Iskra-1 totalnie nieprzydatny w rękach uczciwego policjanta

Poniżej publikujemy Wyrok Sądu Okręgowego z Poznaniu, w którym kierująca została uniewinniona od zarzutu przekroczenia prędkości, pomimo uprzedniego wyroku skazującego Sądu Rejonowego w Kościanie – wydanego przez sędzię Joannę Matuszewską-Potocką. Sędzia Matuszewska-Potocka programowo odrzuca wszelkie wnioskowane dowody i wydaje wyroki skazujące. Obwinionym pozostaje tylko apelacja…

Projekt apelacji przygotował Patryk Tomaszewski. Brawo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Iskra-1, Postępowanie przed sądem, Ręczne mierniki prędkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Miernik prędkości Iskra-1 totalnie nieprzydatny w rękach uczciwego policjanta

 1. R2D2 pisze:

  Z informacji dostępnych na stronie GUMu wynika, iż radarowy miernik prędkości Iskra – 1 posiadał zatwierdzenie typu nr ZT 150/2006 z dnia 22.06.2006 r., zmienione decyzją ZZT 6/2012. Było ono ważne do 22.06.2016 r. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy zostało ono przedłużone, ewentualnie zna symbol nowego dokumentu i do kiedy obowiązuje?

  • oświecony pisze:

   Okres ważności zatwierdzenia typu,
   w przypadku, gdy nie zostanie przedłużony, to zatwierdzenie typu uznaje się za ważne w odniesieniu do przyrządów pomiarowych wprowadzonych już do użytkowania.

 2. cieciu pisze:

  Dziennik Gazeta Prawna z dnia 14 kwietnia 2017 r. informuje o apelu NSZZ Policjantów o wycofanie Iskry z użytkowania….

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1026978,drogowka-nie-chce-uzywac-radarow-iskra.html

  http://www.nszzpwlkp.pl/imgWYSIWYG/File/radary_iskra_1_1.pdf

 3. kwiatul pisze:

  No dobrze. I co dalej? bo pani Sedzia wykazuje sie odwaga cywilna, co chyba wylamuje ja z kasty nadludzi. i co teraz bedzie? Czy pani sedzia bedzie czarna owca w kascie? a co z pokrzywdzonymi przez polucjantow poslugujacych sie wyludzaczem pieniedzy? Czy te pieniadze zostana teraz zwrocone wszystkim oszukanym i pokrzywdzonym? A co z polucjantami dzialajacymi w zorganizowanej grupie przestepczej o charakterze zbrojnym, poswiadczajacej nieprawde?

  • egon pisze:

   To proste . Wnioski o ukaranie będzie otrzymywał inny sędzia albo apelacje trafią do innego sędziego . Ta będzie sądzić co najwyżej swoich jak przez pomyłkę kogoś do sądu zapodadzą .

 4. 31wB pisze:

  Sąd w Kościanie? Buhaaaaaaaha….to siedlisko post komunistycznej ciemnoty i czerwonej książeczki.31

 5. antypies pisze:

  Chyba na zjeździe sędzów mówili prawdę, że sędziowie to najlepiej „wykształcona kasta ludzi”, widać tu sędzinę dobrze wykształconą, mówi w pełni logicznie i w zgodzie z prawdą!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *