Miażdżąca opinia biegłego w sprawie miernika Iskra-1!

W dniu 17 sierpnia (piątek) o godzinie 12.00 opublikujemy opinię  biegłego sądowego w dziedzinie pomiarów prędkości w ruchu drogowym w sprawie pomiaru prędkości miernikiem Iskra-1.  Opinia liczy 51 stron. Przygotowana została jeszcze w ubiegłym roku na zlecenie Sądu Rejonowego w Gryficach do sprawy II W 830/16. Do tej pory nie ujawnialiśmy jej ze względu na dobro toczącego się postępowania. Obecnie sprawa jest zakończona, a wyrok (uniewinniający) – prawomocny. Czas zatem ujawnić ją społeczeństwu.

Tak kategorycznej – wprost miażdżącej – opinii biegłego w sprawie miernika prędkości Iskra-1 jeszcze w polskim obrocie prawnym nie było! Biegły stwierdził m. in., że „radarowy przyrząd Iskra-1  nie spełnia wymogów polskiego prawa metrologicznego, wobec tego nie można stwierdzić, że urządzenie dokonuje prawidłowych pomiarów”.

W końcu znalazł się biegły, który bardzo szczegółowo opisał jak jest. Czy po przeczytaniu tej opinii znajdzie się jeszcze jakiś sędzia, który uzna pomiar Iskrą za prawidłowy?

Opinię będzie można bezpłatnie pobrać w formacie pdf.

W tym samym momencie opinia zostanie również opublikowana na kanale https://www.youtube.com/channel/UCOU-GZ7hOiIPrpBqlbnDiww oraz na profilu Emila Rau.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Iskra-1, Opinie biegłych, Sądownictwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na Miażdżąca opinia biegłego w sprawie miernika Iskra-1!

 1. Szklaneczka Wina To Salto Mortale Ateizmu pisze:

  To nie Sławek ni Jurek ! Slawek nie pije to ateista! To nawet Pietysta! Jarosław tez nie pije, ale to zwykły ateista! A szklanka wina mogła by ich obu uratować! Obaj mają stracha, że ich poziom wyjdzie przy publikacji ich „opinii” w necie ! Ale niech się nie boją pierwsze miejsce kompromitacji należy do Andrzeja Katechetki! Ten zaś pije wódkę ale to też ateista tyle, że to purytanin! Obużonym wpisem proponuje marsz Kodu w obronie sàdow a potem „Filozofię Wina” Bela Hamvasa wtedy zrozumiom!

  • Edek kartofelek pisze:

   Wow wow ale psychofan, oburzonym proponuje zrobić doktorat albo zmienić prace wziąć kredyt wyjechać za granice no i poluzować galoty bo po co nam takie sądy i tacy przebiegli biegli

 2. skazany pisze:

  Nieśmiało zapytuję gdzie się podziała komentarz
  prawonadrodze.org.pl/miazdzaca-opinia-bieglego-w-sprawie-miernika-iskra-1/#comment-82744
  i pozostałe które znikają po wysłaniu.

 3. skazany pisze:

  Cytuję:
  Biegły stwierdził m. in., że „radarowy przyrząd Iskra-1 nie spełnia wymogów polskiego prawa metrologicznego, wobec tego nie można stwierdzić, że urządzenie dokonuje prawidłowych pomiarów”.

  Jeśli urządzenie nie spełnia wymogów prawa, to tym gorzej dla prawa. Ja tylko przypominam że według oficjalnej wersji GUM i policji Iskra-1 spełnia wszelkie wymogi. Po drugie: nawet jeśli nie spełnia w/w wymagań formalnych, to nie można wykluczyć możliwości dokonania tym przyrządem prawidłowego pomiaru. I tu jest rola biegłego, ma wykazać że pomiar był prawidłowy.
  Tylko nie piszcie że to „niezgodne z prawem”. Towarzysz Stalin pisał o tym w tomie XXV Dzieł Zebranych, na gruncie Dialektyki Marksistowsko-Leninowskiej nie macie racji. A co jest podstawą aktualnie nam panującego systemu prawnego? dialektyka!
  Z konsomolskim pozdrowieniem
  Pawlik

  • Krzysiek pisze:

   „Czy po przeczytaniu tej opinii znajdzie się jeszcze jakiś sędzia, który uzna pomiar Iskrą za prawidłowy?” – ależ oczywiście, że tak !
   Przecież powyższa opinia dotyczy tylko tej jednej konkretnej sprawy. A we wszystkich innych sprawach sędziowie dostaną opinię (prze)biegłego Jąderki i wydadzą jedynie słuszny wyrok zgodnie z obowiązującą dialektyką 🙂

   • skazany pisze:

    Bardziej mnie zastanawia który sędzia SR w Gryficach wydał wyrok na podstawie opinii biegłego która (prawdopodobnie, nie czytałem jej jeszcze) nie miała związku ze sprawą. Bo normalnie są występuje o sporządzenie opinii dotyczącej prędkości pojazdu jakim poruszał się obwiniony, a nie opinii na temat urządzenia pomiarowego. Coś nie pykło? ktoś się zakręcił?
    Procedura normalnie jest taka, że jeśli „pacjent” się stawia to zeznania funkcjonariuszy („osób zaufania publicznego” bez wątpienia) wystarczą do wydania wyroku skazującego. Wszelkie wnioski formalne i dowodowe należy odrzucić, jako nie mające znaczenia dla sprawy albo „niewłaściwie zgłoszone”. Pół godziny i po sprawie, wystarczy wydrukować uzasadnienie wyroku z gotowca i mamy finał imprezy.
    Ile takich rozpraw widziałem? dużo za dużo.
    Tak że ja się zapytowywuwuję osób wtajemniczonych:
    co tym razem spowodowało że „wyrokomat” nie zadziałał?

 4. 31węzłowy Burke pisze:

  Skąd tyle nienawiści i dziwnych pretensji np. pana Jot? SPnD robi swoje i robi to przynajmniej z sercem a nie dla kasy. Czytając lawę nienawisci J czy T dochodzę do wniosku że obecnie pracują dla MSW i …GUM. I łączy ich wspólny interes czyli próba likwidacji SPnD. Wstyd J&T.31

  • Szklaneczka Wina To Salto Mortale Ateizmu pisze:

   Z krótka lista działaczy z MSW, najgorsi są biegli sądowi ale w czasie rozprawy w sądzie , dopiero wtedy ich szkodliwość działa skala zatem jest zindywidualizowana! Prawdziwym problemem jest piąta kolumna wśród ludzi niby po naszej stronie!! Cześć miała rozbić stowarzyszenie od środka! Chcieli podkupić ludzi podzielić na frakcje itd. Zapominają, że niektórzy działali w opozycji 🙂 i się nie damy tak łatwo! A część działa w necie wykorzystując sukcesy SPnD i przypisuje je sobie!i szkodzą na masową skale bzdurami w necie i „cudownymi” patentami oni setki ludzi utopili z ich sprawami…żadnych akt nie pokazali „swoich” spraw, a także akt spraw ludzi, którym niby pomogli! Poza SPnD każdy obrońca kierowców/anulant/zwalczacz radarów chce… kasę, albo zbierają składkę za marzenia, albo chcą patentować własne urządzenie i wpływają na GUM, aby wyeliminować konkurencję! Robią to co biegli… pod siebie!

   • Ilonka Mielonka pisze:

    Przecież i tak najlepsza robotę czyni bestia w todze czyli mec Skwarzyński… ciężko go zaorać a ci co próbowali skończyli jako MOM* w pasztecie podlaskim, jako przykład podam nagranie z rozprawy w której mielony i orany jest Andrzej Katechetka… tak go wymęczył mecenas złoty, ze Andrzej zaczął nawet opowiadać o tym, jakiej firmy szczoteczki używa

    *mieso oddzielane mechanicznie

 5. Mistrz Echardt mnie Karmi pisze:

  Koniecznie trzeba ujawnić! Koniecznie! A macie węgierskie tłumaczenie?a serio Może by tak poujawniac tez inne opinie dla porównania jak wyglada profesjonalna a jak życzeniową pod tezę? Może tez do innych urządzeń hmmm?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *