Mandat za jazdę zgodnie z przepisami ?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Laserowe mierniki prędkości, Policja, Postępowanie przed sądem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na Mandat za jazdę zgodnie z przepisami ?

 1. cieciu pisze:

  W innym przypadku policja oznajmiła, że usunęła nagranie z dokonanego pomiaru kilka miesięcy temu. Przyczyną było przyjęcie przez kierowcę mandatu karnego. Sąd Rejonowy rozsądnie zdecydował. Zauważył, że skoro policja nie przedstawiła żadnego dowodu przekroczenia prędkości, to nie może wskazać na jakiekolwiek okoliczności zakłócające pomiar. Przypomnijmy, że jedynie kierowca dysponował dowodem pomiaru prędkości. Co więcej, według sądu na drodze panował za duży ruch dla używanego przez policję wideorejestratora. Producent urządzenia zalecał, aby pomiary były dokonywane tylko przy niewielkim natężeniu ruchu. Ostatecznie sąd zdecydował, że ukarany kierowca nie popełnił wykroczenia i uchylił nałożony mandat.

  https://moto.wp.pl/gps-moze-uchronic-przed-mandatem-sad-uchylil-decyzje-kolegium-i-zwrocil-kierowcy-prawo-jazdy-6156480792168065a

 2. Maksymilian pisze:

  Fajna kamerka na nagraniu. Jaki to model?

 3. deV pisze:

  update

  Jeśli jednak mun durowi wiedzieli o kradzieży znaku i mimo wszystko skierowali wniosek do sądu to już jest przestępstwo i za to powinni być ukarani.

 4. deV pisze:

  W sumie jeżdżenie powoli obok domów to kwestia szacunku dla osób tam mieszkających. Sam mieszkam przy ruchliwej drodze i czasami wierzcie mi mam brzydkie pomysły na temat co zrobić ze sk******* przejeżdżającymi Ci 100 km/h pod oknem 40 tonową cieżarówką.

  Tak czy owak gliniarzy bym nie karał, bo gdyby mieli za każdym razem znaki sprawdzać to by czasu na służbę nie starczyło, zresztą nie byli niegrzeczni. Kierowcy należą się za to uczciwe przeprosiny od komendanta. Szanujący się wolni obywatele tak postępują.

  Niestety cała para na komendzie pewnie pójdzie w zatuszowanie sprawy lub wykręcenie kota ogonem. Ale może się pomylę?

 5. Madmikee pisze:

  I tak za każdym razem…to my mamy pilnować poprawności i zasadności kontroli drogowych??? Wypadało by jednak, żeby to właśnie Policja odpowiadała za tego typu błędy.
  I dołożę jeszcze nieco pobocznie odnośnie nagłaśnianych znowu ostatnio akcji polucjantów związanych z dawaniem znać światłami innym użytkownikom ruchu o „kontroli” na drodze, bo wszędzie szczekają w mediach że jest to niezgodne z przepisami… Zatrzymali mnie nie tak dawno pod tym właśnie pretekstem ns drodze dojazdowej do Radomia, gdzie sprytnie i celowo rozstawili się w odpowiedniej odległości. Niestety kazałem im podać uzasadnienie skoro twierdzą że w przepisach jest tak „JASNO” określony zakaz używania mrugnięcia światłami długimi…. Pan starszy przewertował kodeks – miał takowy 😉 – i zaczął mi przytaczać stosowny przepis, gdzie…jest dopuszczone tego typu zachowanie w celu ostrzeżenia innych użytkowników przed niebezpieczeństwem na drodze! Tak więc wytłumaczyłem mu, że sądząc po obecności Policji na poboczu byłem przekonany, że doszło do jakiejś niebezpiecznej sytuacji i uzasadnione tym samym było użycie przeze mnie mruganie światłami w celu poinformowania innych uczestników o zaistniałym niebezpieczeństwie…. Po chwili namysłu…odstąpił od wymierzenia mandatu – którego i tak bym nie przyjął…bez podawania przyczyny naturalnie! ;P

 6. Lubuszanin pisze:

  To jest policyjna spostrzegawczość. Braku znaku nie dostrzec. Na ch… taka policja.

 7. kwiatul pisze:

  No dobrze, ale w takim razie jakie konsekwencje poniesli .. i teraz musimy wybrac.. albo niedouczone sieroty poprzebierane za policjantow albo cyniczne i wyrachowane skukinsyny w policyjnych mundurach? kto wydal zgode na pelnienie sluzby w tym miejscu? kto podpisal dokumenty wskazujace miejsce wykonywania czynnosci? jakie te osoby poniosly konsekwencje sluzbowe? Bo jesli sa to sieroty poprzebierane za policjantow w ciuchy z lumpeksu to jedno, ale jesli jest to zorganizowana grupa przestepcza o charakterze zbrojnym dzialajaca w zmowie i porozumieniu to….

  • 31wB pisze:

   Re kwiatul. Pełna zgoda. Pozdr.31

   • kwiatul pisze:

    Dziekuje za zrozumienie i teraz pytanie do Profesora… jaki mozna z powodztwa cywilnego? jako Stowarzyszenie pozwac ta zidiociala blond komediantko sluzbistke za dzialanie na szkode skarbu panstwa- w koncu byla tam za nasze pieniadze, palila sluzbowe paliwo i palac glupa przepracowala w sluzbowym ubraniu i samochodzie za niezla dniowke. A moze to sie kwalifikuje do zgloszenia do prokuratury -WYPEŁNIAJĄC ZNAMIONA ART 282 KODEKSU KARNEGO W ZWIĄZKU Z ART 174 KODEKSU KARNEGO W ZWIĄZKU Z ART 231 KODEKSU KARNEGO. Jaki cel? Ano cel taki, zeby te sukinsyny na widok prawidlowo jadacego samochodu dostawaly sraczki i nabraly szacunku do swoich mocodawcow, ktorzy ich wynajmujemy, placimy im za to ubierajac, dajac pomieszczenia buirowe, samochodziki, benzynke, szkolenia i od czasu do czasu strzelnice . oni sa dla nas a nie od pajacowania

 8. 31wB pisze:

  Polucjanty dały d..y. Zdegradować!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *