Lista piratów

Lista piratów drogowych

( funkcjonariuszy publicznych, którzy w celach rabunkowych  wykorzystują radar  Iskra-1)

 Kampus-Rutkowska Alicja, SSR – sędzia Sądu Rejonowego w Myśliborzu. W dniu 6 października 2015 r. wydała wyrok nakazowy w sprawie II W 691/15, zasądzając grzywnę 500 zł (+ koszty) na rzekome przekroczenie prędkości “wygenerowane” przez sierżanta Tomasza Kucharskiego przy pomocy urządzenia Iskra-1.

Kucharski Tomasz, sierżant – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w  Myśliborzu. W dniu 2 lipca 2015 r. w miejscowości Boleszkowice “wygenerował” urządzeniem Iskra-1 taki pomiar, że zatrzymał kierującemu prawo jazdy, chociaż ten jechał w obszarze zabudowanym z dozwolona prędkością.

Kurowski Ryszard, SSR – sędzia Sądu Rejonowego w Lęborku. W dniu 29 czerwca 2015 r. wydał wyrok skazujący (II W 22/15) za przekroczenie prędkości, mając wiedzę o tym, że urządzenie, którym wykonano pomiar (Iskra-1) nie identyfikuje pojazdu, a drogą krajową (K-6) jechało w tym czasie wiele samochodów.

Nowakowski Krzysztof, mł. aspirant – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w dniu 18 stycznia 2016 r. o godz. 16.38 na DW 109 pomiędzy miejscowościami Barków i Brodniki wygenerował miernikiem Iskra-1 prędkość 98 km/h na ograniczeniu do 70 km/h – mierząc w/w urządzeniem w grupę pojazdów, przypisał nadmierną prędkość kierowcy pierwszemu z tej grupy.

Piechowiak Tomasz, sierżant – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie w dniu 28 października 2015 r. o godz. 7.45 w miejscowości Sierpowo wygenerował ręcznym miernikiem prędkości typu Iskra “pomiar” prędkości 70 km/h na odcinku, gdzie obwiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Szczegóły sprawy poznamy po zakończeniu przewodu sądowego.

Ptaszek Waldemar, aspirant – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lęborku w dniu 25 października 2015 r. pomiędzy miejscowościami Chlewnica – Runowo przypisał prawidłowo jadącemu kierowcy prędkość 131/h, którą wygenerował radar Iskra-1, skierowany w grupę pojazdów.

Rybiński Tadeusz – Naczelnik Wydziału Komunikacji w Starostwie Gorzowskim w dniu 21 sierpnia 2015 r. wydał decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące (KO.5430..3755.2015.HP) nie dysponując jakimkolwiek dowodem przekroczenia prędkości. Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy złożył sierżant Tomasz Kucharski, który “wygenerował” błędny pomiar urządzeniem Iskra – 1.

Skoniecki Jarosław, aspirant sztabowy – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Dębnie. W dniu 2 lipca 2015 r. zatwierdził wniosek o zatrzymanie prawa jazdy sporządzony przez sierżanta Tomasza Kucharskiego, który (przekraczając swoje uprawnienia)  wygenerował nieprawidłowy pomiar prędkości przy wykorzystaniu urządzenia Iskra-1.

Stelmaszyk Hubert, sierżant sztabowy – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Ze swoją Iskrą-1 zżył się bardzo. Generuje pomiary w samym Kościanie i poza miastem.

Urządzenie pomiarowe Iskra-1 jest zupełnie nieprzydatne do wykorzystywania w procedurach kontroli ruchu drogowego. Wyniki pomiarowe uzyskiwane przy jego użyciu noszą cechy przypadkowości. W związku z powyższym, wykonywanie pomiarów prędkości przy jego użyciu może wypełniać znamiona przestępstwa tworzenia fałszywych dowodów, o którym mowa w art. 235 KK, zaś orzekanie o winie w oparciu o tego rodzaju dowód przekracza granice zasady swobodnej oceny materiału dowodowego.

Piratów zgłaszamy pod adresem: zarzad@prawonadrodze.org.pl

 

26 Responses to Lista piratów

 1. Ferdek pisze:

  i tak największym piratem jest teraz Hanka Gronkiewicz-Waltz…

 2. MAŁA pisze:

  ITD bardzo często parkuje swoje nieoznakowane skarbonki wyposażone w fotoradary na parkingach przy trasach głównych. W ten sposób nie ruszając się z miejsca robią zdjęcia przejeżdżającym pojazdom. Po kilku miesiącach przychodzą zdjęcia i życzenia od nich. Czy to aby w ty momencie nie jest fotoradar stacjonarny i nie powinien być w związku z tyn odpowiednio wcześniej oznakowany a samochód zaparkowany ITD pomalowany na żółto. dla mnie to tak jakby postawić fotoradar w śmietniku. Czy tak można ?

 3. edwardo pisze:

  Piszecie takie pierdoły a największymi piratami są rządzący których sami sobie wybraliście. To oni ogłosili (z pewnoscią ustawiony) przetarg na zakup tych urządzeń, i dopuścili je do użytku w Polsce.

 4. 31węzłowy Burke pisze:

  Pirat – łachudra Stelmaszyk z Kościana …..awansował ! 31

 5. skorpion pisze:

  Szanowna publiko jedynie co Wam pozostaje to popierniczyć tu farmazony.Żadne Nasze ujadanie nic nie zmieni.Jestem właśnie po odwoławczej rozprawie w Szczecinie za pomiar iskrą przez taliba nr.1.Wynik?Sędzia wyjaśnił baranowi czyli mnie,że zle rozumiem identyfikację pojazdu przez Iskrę o czym mówi ustawa.Ustawodawca procedując,że ma być identyfikacja miał co innego na myśli.A ja baran sądziłem,że ma być identyfikator i już inaczej pomiar jest nielegalny.Żeby było weselej wyrok od razu jest prawomocny a uzasadnienia może zarządać Prokurator Generalny lub RPO.Seremet już się pali do tego wniosku!!!Także te bajeczki o sądach,które coś tam sprawdzają to w kibelku spływają razem z wiecie czym?Zmarnowałem tylko gro czasu,kosztów,żeby na koniec zapłacić grzywnę i koszty sądowe.Trwało to dokładnie rok.Pozdrawiam naiwnych,którzy mają jakieś złudzenia.A w obecnej rzeczywistości rząd będzie potrzebował kasy więc sięgnie do kieszeni kierowców bo to proste.I system zrobi swoje.Możecie bić się z systemem tylko się nie pochlapcie.A SPND niech nie roztacza przed kierowcami złudnych nadziei,bo z mafią się nie wygra.To jest hydra,która odrasta.Pozdrawiam

 6. Pingback: Piraci drogowi w togach i mundurach. Jest kandydat na pirata roku | Stowarzyszenie Prawo na Drodze

 7. kwiatul pisze:

  Czytam z pewnym przerazeniem komentarze obroncow uciesnionych psow. koledzy, to znaczy, ze jesli bezmozgi pies ma rodzine, dziec i kredyt to jest juz natyle bezmyslny, ze jak dostanie rozkaz strzelania i zabijania to w imie dzieci i kredytow, o zonach nie wspominajac wykona bez zastanowienia? a jak kaza im wszystkim wejsc na 10 pietro i skoczyc na de durne lby to tez skocza? zaczyna to juz byc niebezpieczne, jak ludzie potrafia sie zbydlecic ( to o psach)

  • Krzysiek pisze:

   Jest takie ludowe powiedzenie:
   “Dla pieniędzy ksiądz się modli,
   dla pieniędzy lud się podli”
   które właściwie wszystko wyjaśnia.

   Co do bezmyślności funkcjonariuszy i ich gotowości do wykonania rozkazu strzelania i zabijania, to mamy w Polsce baaardzo bogate doświadczenia z minionej, aczkolwiek jedynie słusznej epoki, w której “szlak bojowy” Ludowego Wojska Polskiego ilustrują następujące daty główne:
   1956 Poznań
   1968 Czechosłowacja
   1970 Wybrzeże
   1976 Radom
   1981 Stan Wojenny na terenie całej Polski czyli Wojna PRL z całym prawie Narodem, którego symbolem jest Kopalnia “Wujek”.
   W tych wydarzeniach oprócz wojskowych brali udział w liczbie nawet większej wszelkiej maści zbóje z ZOMO, MO oraz całej SBecji.
   Jak nam wszystkim wiadomo olbrzymia większość z nich, poza nielicznymi wyjątkami, spokojnie dożywa swoich podłych dni na sowitych emeryturach, a ci ważniejsi, nawet mają uroczyste pogrzeby państwowe, jak przykładowo sam szef Ślepo-WRON niejaki Jaruzelski.
   Tak wygląda rys historyczny.
   Ponieważ RP jest kontynuatorką PRL i tzw. “gruba kreska” była tylko elementem zrobienia Narodu w przysłowiowego “konia” (podobnie jak “siekierka” co tę “grubą kreskę” rąbała…), to też nie ma najmniejszych złudzeń, że jak przyjdzie “co do czego”, to psiarnia znowu zostanie spuszczona ze smyczy i poszczuta na Naród.
   Wojsko Polskie aktualnie również niczego innego robić nie potrafi jak przeprowadzać “akcje pokojowe wymierzone w terrorystów”, więc jak tylko Naród spróbuje ponownie wyjść na ulice w proteście przeciwko “demokratycznie wybranej władzy”, no to będą wiedzieli jak ten naród spacyfikować.
   Na wypadek, gdyby siły samego “demokratycznego państwa prawa” (zwanego w skrócie “CHDKK”) nie potrafiły sobie poradzić z własnym Narodem (przykładowo biorąc masowo zwolnienia L-4 spowodowane rozwolnieniem lub bólem głowy, aby tylko uniknąć udziału w kolejnym historycznym wydarzeniu i udziału w jakimś “szlaku bojowym”) to parlament (oczywiście ten demokratycznie wybrany) z wielką wyobraźnią i troską uchwalił był ustawę “o udziale zagranicznych służb w działaniach ratowniczych” (http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/1066_u.htm)
   na terytorium Polski.
   Chodzi tutaj oczywiście o działania mające na celu ratowanie “jedynie słusznej władzy i członków ich rodzin” przed gniewem Ludu, bo przecież nie o ratowanie powodzian czy pogorzelców ! Skoro ci “zagraniczni funkcjonariusze” mogą pojawić się z bronią palną, to nie ma najmniejszej wątpliwości, że się z nią pojawią. Zgodnie zresztą z odpowiednim prawem Parkinsona.
   Myślę, że poruszony przez Pana problem został całkowicie wyjaśniony.

 8. Egon pisze:

  W dniu wczorajszym w m. Żelechów policjant kontrolował prędkość radarem iskra. Policjant z KPP w Garwolinie. Zaświadcze wszędzie. Jak się zatrzymałem i podszedłem to odjechali

 9. egon pisze:

  Jak dodać następnych bo mam i takich co mierzą i takich co mierzyli ale sąd nie zgodził się z nimi ?

 10. Niewierze pisze:

  Widze ladny bol dupy. Ja rozumiem, ze nagonka w TV i wogole chyba wszedzie na psiarskich ale bez przesady… robicie liste jak by byli jakimis okupantami… Wezcie ludzie ogarnijcie, ze oni tak samo jak wy maja rodzine, dzieci, dom, kredyty i co mozna poradzic na to ze maja taki a nie inny sprzet? Psiarskie nawet strajkowac nie moga, wiec musze te jeb*****e kwity pisac i bo zaraz im beda przelozeni za nie wykonanie rozkazu prowadzic postepowania.
  W mojej opinii zaczynacie od dupy strony. Uwazam, ze powinnismy zaczac bardziej pokazywac w mediach nieudolnosc urzadzenia pomiarowego i jego blednych odczytow, a nie tworzyc liste policjantow ktorze urzadzenie uzywaja… Mieli by lepszy sprzet uzywali by lepszego, maja psiarskie gowno to uzywaj gowno. Sprawa prosta. Pozdrawiam tych co maja troszke rozsadku.

  • redakcja pisze:

   Rozumiemy, że tak jest, jak piszesz.
   Tych którzy wydają rozkazy używania Iskry również wpisujemy na listę.
   Sorry. Nie my zaczęliśmy tę wojnę.

   • 31węzłowy Burke pisze:

    Proszę o wpisanie na listę naczelnika policji drogowej w Poznaniu Józefa Klimczewskiego ksywa Poznański Frog który zasłynął przekroczeniem prędkości czyli 213 km/godz na ograniczeniu do 80 km/godz ( film zrobił furorę w internecie oraz Głosie Wlkp). Naczelnik nadal zmusza milicjantów do używania Iskry co doprowadza niektórych z nich do rozpaczy ale niektórzy to haniebnie wykorzystują . Nie wiemy ile praw jazdy poznańska milicja zabrała za rzekome przekroczenia. Ale nadal chowają się za krzakami , znakami, zakrętami itd. Co do tłumaczenia się rozkazem to Trybunał Norymberski odrzucił takie tłumaczenia i feldmarszałka Keltla powiesił pewien sierżant. A tzw. procesach okołonorymberskich skazano kilkaset tysięcy niemieckich mundurowych którzy też się tłumaczyli że musieli wykonywać rozkazy. A kilkadziesiąt tysięcy z nich powieszono ( dokładne dane nie są znane). Pewien policjant tłumaczył piszącemu te słowa że to służba i musi wykonywać rozkazy. Na moje pytanie czy na rozkaz zastrzeli obecnego z nim kolegę zamilkł. Może zacząć nareszcie myśleć ? Może ….31

    • Olorin pisze:

     Rozumiem ideę listy piratów, rozumiem też, że założyciela nie interesują tłumaczenia, że dany człowiek z listy nie ma dużo do gadania. No bo nie ma to dużo wspólnego z ideą listy. Natomiast porównania do procesów norymberskich sugerują dużą rozbieżność piszącego z rzeczywistością. Serio chcesz porównywać zbrodniarzy do policjantów karzących mandatem (którego można zresztą uniknąć)? Czy ten policjant kogoś zabił? Czyś ty człowieku na głowę upadł? Pogadaj w ten sposób z ofiarami nazizmu. Powodzenia.
     Czytam artykuły na tej stronie z zainteresowaniem, bo wielokroć poruszane tu tematy są słusznie nagłaśniane. Egzekucja prawa w naszym kraju kuleje, na dodatek organa, które to prawo mają chronić same to prawo łamią. Proszę jednak o unikanie tego typu zestawień bo są – co najmniej – nie na miejscu.

     • 31węzłowy Burke pisze:

      Ależ oczywiście że uprawnione ! To jest taka sama wytresowana grupa mundurowych która , jeśli tylko dostanie korzystny rozkaz , to ciebie pobije, zastrzeli i ….wytłumaczy to że góra kazała ! Tak było w III Rzeszy, tak było w ZSRR, tak było w PRL i tak bywa w III Rzeszy POspolitej. To ten sam rodzaj umundurowanego bandyty tyle że mniej zabijają. ONI nie służą społeczeństwu ale grupie trzymającej władzę . Kiedyś SS-mani robili zakłady który więcej zamorduje ludzi bo z tego były premie , nagrody, awanse. Teraz nie mordują ale posługując się nielegalnym sprzętem zabierają prawa jazdy i też walczą o liczby bo premie, nagrody, awanse. 31

     • hub_lan pisze:

      Porównanie mend z suszarką do hitlerowskich zbrodniarzy jest w 100% uprawnione i nie mówię tu tylko o wykonywaniu rozkazów w celu uzyskania premii czy awansu ale dokładnie o tym samym procederze czyli zwyczajnym mordowaniu ludzi bo czym innym jak nie morderstwem w białych rękawiczkach jest bezpodstawne odebranie prawa jazdy kierowcy zawodowemu a tym samym odebranie jemu i jego rodzinie możliwości utrzymania. To jest dokładnie takie samo morderstwo tyle że nie za pomocą kulki a przy pomocy głodu.

      Co do pomysłu listy to brakuje mi na niej kilku elementów:
      1. zdjęcia bandyty
      2. adresu zamieszkania bandyty
      3. danych o rodzinie (żona/mąż dzieci i ich miejscach pracy i nauki)

      Może gdyby takie dane pojawiły się masowo i ludzie (sąsiedzi, przyjaciele, koledzy i koleżanki) przestali by takim ludziom podawać rękę a może i coś więcej (np informacja rozpowszechniona w miejscu pracy żony/męża że taki a taki swoim działaniem pozbawił kilka/kilkadziesiąt osób środków do życia przy pomocy bezprawnej i bandyckiej działalności.

  • 31węzłowy Burke pisze:

   Re “niewierzę”. Sprawa jest jednak prosta i oczywista : co zrobisz gdy twój zwierzchnik wyda rozkaz ” sierżancie Niewierzę, wydaję rozkaz zastrzel kolegę z patrolu bo odmówił wykonania rozkazu” . Albo zastrzel swoje dzieci bo pyskują na mnie. To właśnie rozkazami i prawem bronił się SS-man Eichmann w Jerozolimie . Ale go powiesili. To rozkazami i prawem tłumaczyli się w Norymberdze czyli winny był tylko Hitler bo wydawał rozkazy a że Adolf już nie żyje to nie ma winnych…Albo masz jakiś honor i zasady albo jesteś zwykłym śmieciem. Jak na razie to wygląda na to że jesteście z tą Iskrą śmieciami. Co zrobiłeś aby to zmienić ? Dałeś sobie szansę ? 31

   • zxcvbnm pisze:

    Nie uważa Pan , iż troszkę zapędził się w swoich porównaniach? Więcej merytorycznej dyskusji Panie Burke mniej Błota z gnojem bo nikt was na poważnie nie potraktuję . Zachowanie takie jak Pańskie zabiera wam poparcie …… bo co człowiek widzi przychodząc tu ? Ludzi chcących coś zmienić czy rozhisteryzowane małe dzieci które rzucają się błotem?

    • 31węzłowy Burke pisze:

     Nie, bo to cała prawda. Na małą ilość sympatyków to chyba tu nikt nie narzeka co widać i tu i w TVN Turbo, itd.

  • Krzysiek pisze:

   Prawda jest taka, że NIKT NIKOGO do służby w policji, wojsku czy innych urzędach państwowych NIE ZMUSZA !
   Ludziska pchają się tam jednak jeden przez drugiego z tego prostego powodu, że państwo (istniejące teoretycznie) futruje tych swoich bandziorów ponad wszelkie rozsądne granice ! Dodatkowo oferuje praktycznie całkowitą bezkarność za działania na szkodę zarówno Obywateli jak również samego państwa (istniejącego teoretycznie).
   Nie ma się więc co dziwić, że do tych służb pędzą wszelkie męty i mendy ludzkie tak, jak muchy lecą do g…na !
   Dlatego “argument”, że to przełożeni zmuszają podwładnych do popełniania przestępstw i wydają rozkazy można spokojnie o kant kibla roztrzaskać, natomiast autora tegoż “argumentu” niejakiego Niewierzący powinno skierować się na badania psychiatryczne. Może samo wezwanie na takie badanie podziałałoby na Waści otrzeźwiająco ?!

   • Kierowca wiekowy pisze:

    Nikt tez nie zmusza was do siadania za kierownica i zapierdalania po mieście . Macie MPK i juz Iskra sie nie dorobi. Co do zmuszania pracy , niestety jest to jedyne miejsce oprócz pociatków rzadzących gdzie dostajesz umowe o prace a nie smieciówke z 6 zl netto na godzine. Nie kazdy moze wyjechac myc kible angolom

 11. losot pisze:

  a kucharz ma ukończone przeszkolenie specjalistyczne po linii RD ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *