Kontrola strefy płatnego parkowania w Poznaniu

Po reakcji członków Stowarzyszenia Prawo na Drodze w czerwcu 2018 r. na oznakowanie strefy Miasto do tej pory (listopad) nie zrobiło nic.

Prezentujemy niedbałość i nierzetelność organów odpowiadających za strefę, która w dalszym ciągu wymaga poprawnego oznakowania – zgodnie z wymogami prawnymi. Na chwile obecną pobieranie w niej opłat jest bezprawne!!

Przypominamy, iż prawne wymogi oznakowania stref zawarte są w rozporządzeniu w sprawie  Szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych i warunków ich umieszczania na drogach (Załączniki 1-4 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.
link: http://www.embud.szczecin.pl/pdf/inst…)
oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 23 września 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.
link: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/dow.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strefa płatnego parkowania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Kontrola strefy płatnego parkowania w Poznaniu

 1. skazany pisze:

  A mnie się podoba!
  Minimalistyczna stylizacja skojarzona z ekologicznymi akcentami robi ogólnie dobre wrażenie, otoczenie nie jest przeładowane oznakowaniem. Tylko rzeczy niezbędne (parkomaty) i absolutne minimum dodatków. Piękna SPP, jakże zgodna z duchem epoki i oczekiwaniami społeczeństwa. Wzór do naśladowania.

  • Krzysiek pisze:

   Już dawno temu proponowałem, żeby na polskich granicach ustawić znaki informujące, że na terenie całego PL istnieje i obowiązuje jedna wielka SPP.
   Nawet jak ktoś zatrzyma się w lesie za potrzebą, to natychmiast wyskoczy jakiś leśny dziadek i łup po kieszeni !
   W ten sposób RP mogła już dawno temu zlikwidować całkowicie bezrobocie, a ZUS miałby uciułane składek na dwa kolejne tysiąclecia.
   A jaka oszczędność na farbie, blasze na znaki, rurki na słupki do znaków, itp – moglibyśmy z tego drugą sieć autostrad zbudować. !
   Oczywiście wszyscy właściciele posesji i miejsc parkingowych na nich się znajdujących również płaciliby dobrmu państwu MAP (miesięczny abonament parkingowy).
   Bo RP to jest „demokratyczne państwo prawa, urzeczywistniające zasady sprawiedliwości społecznej” …

  • 31węzłowy Burke pisze:

   No tak, ekologiczna..31

 2. 31węzłowy Burke pisze:

  Poznań.Miasto przekrętów czy tylko skrajna nieznajomosć prawa?31

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *