Iskra

http://ttv.pl/archiwum/99001,polskie-fotoradary-klamia,0.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ręczne mierniki prędkości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

61 odpowiedzi na Iskra

 1. BB pisze:

  Iskra dostała kopa w tyłek od Sądu w Siemianowicach:
  http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/slepy-radar-plus-oko-policjanta,143652.html

  Według sądu w Siemianowicach Śląskich radarowy miernik prędkości Iskra nadaje się wyłącznie na złom, bo działa niezgodnie z polskim prawem. Chodzi o to że urządzenie to nie identyfikuje badanego pojazdu. Identyfikacja odbywa się na oko policjanta. Ten precedensowy wyrok sądu oznacza, że Iskry powinny być przez policję natychmiast wycofane z użytku.

 2. 31 węzłowy Burke pisze:

  A tam, zaraz miszcz. Widziałem kilka dni temu na wylotówce Poznania asiora który mierzył laserem coś tam raz go trzymając jakby pionowo a raz jakby poziomo …Takie śmigiełko sobie kurna zrobił, taki podwójny ” radeberger” z tańca na lodzie. A mówią że polucjanty ( tak ma być) pozbawieni są poczucia humoru…31

 3. 31 węzłowy Burke pisze:

  Dziś z sieci : ” Pijany komendant SM w….uderzył w autobus”. 31

 4. 31 węzłowy Burke pisze:

  Bywający tu nieraz komendant SM odmówił wielokrotnie ujawnienia się .

 5. Nielot pisze:

  No i dziś przed chwilą w TVN24 był materiał o legalizacji Iskry1.

  Otóż GUM badał Iskrę Video a zalegalizował Iskrę 1. Iskra Video to Iskra 1 wyposażona w kamerę /aparat fotograficzny dokumentujący pomiary.

  W protokołach badań są nawet zdjęcia wykonywane przez badaną Iskrę w trakcie procedury legalizacji. Tyle tylko, że Iskra 1 pozbawiona jest kamery która robi zdjęcia.
  Czyli to tak jakbyśmy z karabinu snajperskiego strzelającego celnie na ponad 1000m zdemontowali przyrządy optyczne i dalej twierdzili iż można nim trafić w cel na taka samą odległość!

  Najlepsze było w tym materiale stwierdzenie rzecznika GUMu, po okazania protokołów, że trzymana przez dziennikarza w ręku Iskra 1 z plombą GUS nie jest Iskrą 🙂

  • Lubuszanin pisze:

   Ciekawe co teraz na to odpowie rzecznik Policji, pan Sokołowski.
   Jak on uzasadni użycie autoryzowanej części urządzenia pomiarowego Iskra/Video do pomiarów nieautoryzowanych (Iskra/Policjant). Na GUM już się zwalić nie da. Konstrukcja typu „Video=Policjant” też się nie obroni.
   Pewnie się wykpi, iż oni wszyscy (Policja) myśleli że tak można zrobić, bo przecież GUM… nie zabronił, a w instrukcji nie napisano że można używać wyłącznie z rejestratorem video 🙂
   Jeśli polska Policja zrobiła ten numer (rozdzielenie urządzenia) z premedytacją to mamy do czynienia z działaniem wręcz mafijnym. Jeśli zaś nieświadomie…
   Nie, nie można być, aż takim głąbem. W działanie nieświadome to ja nie wierzę.

   • 31 węzłowy Burke pisze:

    Lubuszaninie zacny ! Trochę nie na temat ale… Był taki jeden, Goebbels mu było, co potrafił uzasadnić każde działania swojego pana . A do tego był skuteczny albowiem nawet po 6 czerwca 1944 znaczna część Niemców była przekonana o Wunderwaffe. Taka jest rola propagandy każdego reżimu i ten obecny też to wie. Ale nie chcą przyjąć do wiadomości że na końcu była jednak Norymberga. A Sokołowski jako rzecznik ? Niedorzecznik raczej , intelektualny birbant i hulaka ; no i wstydu za grosz to on ci nie ma …Pozdrawiam.31

  • 31 węzłowy Burke pisze:

   Nie zapominaj że miejscowi polucjanci ( tak ma być) przechodzili szkolenie u Indianina zwanego Winnetou i potrafią strzelać nawet na 1500 zza zakrętu nie wychodząc z dyliżansu. Inni zaś , jako ten Billy Kid, walą z biodra i zawsze kogoś tam trafią. No i mają sędziów po swojej stronie. I gubernatorów też. I prezydenta też. Może u nas nie Dziki Zachód ale Wschód na pewno. A może się skończy ” 15.10 do Yumy”. Czego sobie życzę.31

   • Lubuszanin pisze:

    No proszę. W akcie desperacji, gdy zabrakło argumentów GUM i Policja zamknęły usta. Czyli policjanci dalej będą robić swoje a Ty chłopie wyskakuj z forsy albo bujaj się po sądach.
    Na logikę biorąc to nawet Iskra Video nie wiadomo czyją prędkość wyświetla jeśli wiązka radarowa odbija się od kilku obiektów. Urządzenie rejestrujące obraz pokazuje tylko przestrzeń i znajdujące się w niej obiekty, objęte bardzo szeroką wiązką radarową. Nic więcej. Z Iskry Video można sie tylko dowiedzieć jak wygladał moment pomiaru, tzn zatrzymany ostatecznie (do ukarania) samochód jechał w pojedynkę, czy w grupie, czy też przed/za innym pojazdem lub obok niego.

    Tu mamy dwa problemy. Pierwszy to problem techniczny związany z budową/funkcjonowaniem samego urządzenia, a drugi problem to prawne usankcjonowanie bubla przez GUM.
    Policyjna patologia związana z pomiarami Iskrą jest smutną konsekwencją obydwu problemów – co wcale nie znaczy, że musimy sie na to zgadzać.

    Powinniśmy i mamy prawo domagać się od władz i urzędów stosowania takich systemów pomiarowych, które będą jednoznacznie wskazywały winnego.
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma zamiaru płacić mandatów za innych. No chyba, że komuś rozum odebrało.

    • 31 węzłowy Burke pisze:

     Niedoczekanie . Albowiem wtedy znacznie zmniejszą się wziątki a to jest sprzeczne z celami działania opriczniny. 31

 6. Nielot pisze:

  A teraz poskładamy kilka faktów do kupy.

  Iskry mierzą coś na drodze – niezbyt dokładnie wiadomo co bo nie wskazują którego pojazdu prędkość mierzą, lub czy coś nie zakłóca.
  Jak nie ma pojazdu można zmierzyć stojący radiowóz z włączona sprężarka od klimy.
  „Złapany” kierowca nie wie czego zmierzona prędkość jest na wyświetlaczu Iskry. musi ufać policjantowi.
  Komendanci rozliczają policjantów ze statystyk wlepionych mandatów.

  I podsumowanie powyższego -> http://www.tvn24.pl/spowiedz-skruszonego-policjanta-drogowki-naciagamy-kierowcow-licza-sie-tylko-statystyki,356963,s.html

  • Krzysiek pisze:

   Czyli mamy do czynienia z przestępstwem oszustwa w celu osiągnięcia korzyści materialnej w postaci mandatu, co w połączeniu z groźbą skierowania sprawy do sądu stanowi w sumie wymuszenie rozbójnicze.
   Moje porównanie policjantów do zbójów grasujących na traktach średniowiecznych zostało tym samym udowodnione.

   • deV pisze:

    Dodając do tego tuszujących tego typu sprawy oberpolicmajstrów, prokur*atorów i sędziów mamy zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. I niech mi ktoś udowodni, że tak nie jest.

    • Lubuszanin pisze:

     … o charakterze zbrojnym i zorganizowanym, działającą w porozumieniu w celu osiągnięcia ( i tu sobie resztę niech każdy dopisze) 🙂

 7. 31 węzłowy Burke pisze:

  Gazeta Wiadomości. Poznań : ” Komendanci poznańskiej straży nie mają honoru”. Czy jednak zomowca Ratmana , komendanta sraży można posądzać o honor ? A zastępcy milicjanci ….I dają nazwiska i stanowiska łącznie z prezydentem Kaiserem który ich kryje. 31

 8. 31 węzłowy Burke pisze:

  Ze strony internetowej Głosu Wlkp z przed chwili : ” Straż Miejska używa ( w Poznaniu-przyp.31) dwóch fotoradarów a do ich obsługi zatrudnia 24 osoby”. A więc przebili Katarzynę ” A-ła” Suchińską ze straży w Kargowej oraz jej ” pomocnika technicznego” niejakiego Wojciecha Wojtkowiaka. I tłumaczy to olbrzymie zatrudnienie w SG w Człuchowie w liczbie 19 chłopa i kobiet pod światłym dowództwem niejakiego , nomen omen, Bulwana. Chcę tu wyraźnie zawołać : Panie , Ty to widzisz i nie pierdykniesz piorunem choćby ? 31

  • Lubuszanin pisze:

   Policja broni Iskry
   http://www.policja.pl/portal/pol/1/90337/Radary_ISKRA_pozytywnie_przeszly_testy.html
   Prezentowany materiał stanowi naiwną odpowiedź na materiał TVN.
   Z policyjnego materiału dowiedziałem się, że Iskry mają… „blomby”
   Natomiast policjanci nadal nie rozumieją/nie przyjmują do wiadomości/rżną głupa, że urządzenie to nie jest w stanie jednoznacznie zidentyfikować namierzonego, a jedynie najszybszy pojazd.
   Nadto kto oglądał film „Drogówka” to niech przypomni sobie scenę jak przy pomocy Iskry można przypisać komuś nieswoją prędkość. Banalnie prosta rzecz.
   W tym całym urządzeniu pomiarowym (Iskra + policjant=urządzenie pomiarowe, co udowodnię poniżej) obydwa elementy są „niepewne”. 1. Iskra może mierzyć nie moją prędkość, 2. Policjant może przypisać mi prędkość innego kierowcy, którego np wcześniej nie zatrzymał.
   Proszę mi pokazać dziedzinę (poza sondażami), w której dokonuje się poważne pomiary przy pomocy niepewnych instrumentów?

   A teraz wspomniany dowód:
   Pytanie dziennikarza z TVN jest cały czas aktualne. Brzmi ono: „W jaki sposób urządzenie wykazuje jednoznacznie przypisany pomiar do namierzonego pojazdu” – czego domaga się stosowne rozporządzenie.
   Z uwagi, iż elementem wykazującym/potwierdzającym (np przed sądem) jest policjant, należy uznać iż policjant jest częścią urządzenia ISKRA. cbdo.

 9. 31 węzłowy Burke pisze:

  Choćby tylko na podstawie imponującej ilości filmów w internecie (a także programów im poświęconych w tv) o ” pracy” policji drogowej i straży SM/G coraz bardziej oczywistym staje się wniosek że to szajki dobrze ustawionych psychopatów dybiących w krzaczorach na podróżnych. Wprawdzie to nic nowego jeno prosta kontynuacja zbójców średniowiecznych ale wtedy to panujący ich gardłem karał a teraz to oni ograbiają podróżnych a tych co się bronią oddają pod sądy kapturowe jakby, grabiąc ich podwójnie. Stało się tak że aparat terroru został żywcem przeniesiony z epoki krwawego Wojciecha do rzekomej demokracji – i terroryści ci sami jeno część na rentach i emeryturach. Ale jest takie powiedzenie że złoczyńcy wywodzą się z określonego społeczeństwa czyli jakie społeczeństwo takie bandziory, obojętnie czy w mundurach czy też nie. 31

  • Krzysiek pisze:

   W czasach gdy grasowali przy traktach zbójcy władcy nie potrzebowali rabować swoich własnych poddanych. Wtedy chłopstwo płaciło dziesięcinę i dzień wolności podatkowej dla wiejskiego kowala w Cesarstwie Austriacko-Węgierskim, które uchodziło wówczas za najbardziej fiskalne na świecie, przypadał na przełomie stycznia i lutego. Jak brakowało cesarzowi kasiory to wyprawiał się na sąsiednie ludy i ich grabił, a nie swoich. Dlatego takie przydrożne zbóje były zdecydowanie tępione. Dzisiejsza RP nie jest w stanie napaść na żadnego swojego sąsiada więc dwoi się i troi aby ograbić swój własny lud pracujący miast i wsi. Właśnie niedawno podano, że aktualnie dzień wolności podatkowej „Republic Banana of Poland” przesunął się dalej ku końcowi lipca – i to bez uwzględnienia „składki zusowskiej” !

   • Krzysiek pisze:

    Errata – napisałem „…Dzisiejsza RP nie jest w stanie napaść na żadnego swojego sąsiada”…
    Jest znacznie gorzej:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14629160,Policjanci_i_prokuratorzy_w_bazie_lotniczej_w_Malborku_.html
    Tak zwana „armia” tego śmiesznego państewka nie jest w stanie nawet sama siebie obronić i to nie tylko przed obcymi wojskami, ale nawet przed drużyną zuchów uzbrojonych w dziecięce łuki i proce ! Do ochrony lotnisk wojskowych zatrudniane są ….firmy ochroniarskie !!!
    Cytuję : „Chodzi między innymi o wybór firmy ochroniarskiej do pilnowania terenu jednostki – mówi nasz informator. – Za ciężkie pieniądze wybrano taką, która fizycznie nie była w stanie wywiązać się z tego zadania. Mówiąc brutalnie, ochrona była tam iluzoryczna.”
    Coś mi się wydaje, że już wkrótce nazwa Polska będzie pojęciem jedynie geograficznym….

    • 31 węzłowy Burke pisze:

     Na pytanie dlaczego dziwaczni ” ochroniarze” zamiast żołnierzy odpowiedział wysokiego stopnia oficer: bo tak jest taniej. A na dalsze pytanie : czy na poligon zabieracie ochronę nie odpowiedział jeno się głęboko zafrasował. O markietanki już nie pytano …31

   • 31 węzłowy Burke pisze:

    Dodam że władcy mieli dość paskudny zwyczaj psucia monety a wymianę wymuszali w sposób równie paskudny. A i też u siebie psuli monetę sąsiadów . Celowała w psuciu monety, tyle że dla własnych celów, ale i na zamówienie, pewna nacja której tu nie wymienię aby mnie ktoś nie posądził o tzw. antysemityzm. Szeroko na ten temat Jan Długosz w księdze X i XI , str. 19-22. A i Kadłubek i Kosmas też dość bezkompromisowo na ten temat. Dość powiedzieć że naszym pierwszym Piastom pieniądz bili , tu, na miejscu, też z tej nacji o której nie wspomnę z w/w przyczyn. 31

 10. TomQuaD pisze:

  Właśnie obejrzałem wiadomości w TV gdzie Policja broni się przed tym nagraniem.
  Sprawa celowania w samochód różnica polega, że w nagraniu samochód miał włączony silnik (podobna kwestia jak przy klimie itp. – wibracje) wówczas Iskra wskazuje wynik +. Policja broniąc idei prawdopodobnie użyła samochodu stojącego bez włączonego silnika.
  Próba udowodnienia, że komórka nie wpływa na wynik – Iskra ustawiona w niebo i pokazana komórka. Jednak nie pokazano różnych scenariuszy. Jak celowanie pojazdu, a komórka w pobliżu (policjant troszkę przed polianitem mierzącym) z np wibracją która może wpłynąć na wynik.
  Takie wykłady mogą pokazywać dzieciom które jeszcze nie rozumieją praw fizyki, to szukanie dziury w całym tym nagraniu.
  Pozdrawiam

  • Nielot pisze:

   W filmie zamieszczonym na http://www.policja.pl/portal/pol/1/90337/Radary_ISKRA_pozytywnie_przeszly_testy.html#top komentator powtarza, że pomiar powinien być wykonywany zgodnie z instrukcją obsługi radaru, że instrukcja powinna być u funkcjonariuszy w pojeździe. A w praktyce jest tak że instrukcji nie ma nawet dyżurny. Wiem bo sam to przerabiałem, chodziło o „błąd pomiarowy” według funkcjonariuszy radar pokazuje dokładną prędkość, ba nawet łączyli się z dyżurnym i konsultowali. Oczywiście instrukcji obsługi w której jest to napisane nikt nie posiadał.
   Zwróćcie też uwagę na drugi film – 3:20 minuta – widać auto jadące w naszym kierunku i prędkość 38 i komentarz iż iskra nie mierzy prędkości auta bo ustawiona jest na pomiar auta oddalającego się. A auto oddalające się pojawia się w kadrze dopiero po 2-3s i nowy pomiar 44.

   Kolejna rzecz- jak aut jest więcej niż jedno – komentator mówi że policjant ocenia które jedzie szybciej. To ja mam pytanie – po co mu droga iskra skoro i tak ocenia to na oko?
   Taniej będzie jak policjant organoleptyczne będzie mierzył prędkość i oceniał – Pan płaci 100pln bo auto jechało brum, brum, brum, a pan 200pln bo było wzzzziiiuuuuu…

 11. losot pisze:

  mechanizmom tworzenia kulawego i niekonstytucyjnego prawa powinien przyjżeć sie prokurator

  • Krzysiek pisze:

   @losot
   Ha,ha,ha – chciałbyś Pan aby ślepy wypowiadał się o kolorach ?!
   Mechanizm tworzenia prawa jest jaki jest. Można tym mechanizmem stworzyć zarówno Prawo jak i „prawo-inaczej”.
   Podobnie jest z alfabetem – można z literek napisać dzieło wiekopomne, jak i totalną bzdurę.
   Wszystko zależy od tego co mają w łepetynach legislatorzy i JAKĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje ustawy ponoszą.
   Na drugą cześć powyższego zdania wszyscy znamy odpowiedź.
   A na pierwszą to trzeba powiedzieć, że „jaki wyborca taki poseł…”

   • 31 węzłowy Burke pisze:

    Tak, wszędzie jest towarzysz komendant, nomen omen, Bulwan z Człuchowa i to w każdej fazie legislacyjnej. A miasteczko liczy ok.14.000 ludzi a tow. Bulwan zatrudnia w straży 19 ludzi !!! Ale fucha ! Nic nie robić , brać kasę na 19 ludzi ! To teraz można zrozumieć skąd ta pazerność na kasę bo rodzinę „trza” utrzymać . W w/w dokumentach nie ma żadnego człowieka z ludu jeno sami funkcjonariusze ! A poziom intelektualny tego telewizyjnego Dzięcioła z Big Brothera rzuca o glebę. Ale najgorsze jest to że na czele tej super komisji do kolaboracji i denuncjacji stał Krzysztof Tchórzewski z PiS ; z PiS co ma w nazwie : Prawo i Sprawiedliwość! Skala tego powszechnego sk…rwienia jest przerażająca. 31

    • redakcja pisze:

     19 ludzi pracuje w Straży Gminnej. Nie zapominaj, że w Człuchowie są dwie straże: Straż Gminna i Straż Miejska….

     • 31 węzłowy Burke pisze:

      Ale nie mogę znaleźć ilu orłów jest w tej SM Człuchów ? Czy redakcja pomoże ? I jeszcze raz namawiam redakcję do cyklu , na podstawie katorżniczej pracy Krzyśka, artykułów jak przebiegał cały proces ustaw norymberskich . Pozdrawiam. 31

    • deV pisze:

     Hmm, zastanawiałem się czy by nie przełamać obrzydzenia wpojonego mi przez media reżimowe kilka lat temu i zagłosować na PiS, ale wobec powyższego niech się gonią.

     • 31 węzłowy Burke pisze:

      Ja bym tak ostro nie podchodził do sprawy albowiem wielu się sk…rwiło zdrajców w PiS ale i tak nie ma mamy wyboru skoro nam nie po drodze z obecnym reżimem ciemniaków. A o haniebnej roli , nomen omen, Tchórzewskiego nie zapomnę a i wypomnę Jarasowi. 31

     • Krzysiek pisze:

      Banda Czworga = POPI(P)SLD

   • Lubuszanin pisze:

    @ Krzysztof
    W każdym społeczeństwie jest więcej głupich niż mądrych.
    Dodaj to tego demokrację i paru cwaniaków a otrzymasz przepis na monopol na władzę i nad głupimi i nad mądrymi.

    • Krzysiek pisze:

     Dlatego te społeczeństwa i narody wygrywają w konkurencji z innymi, które potrafią wykorzystać rozum mądrych (nie mylić z wykształceniem) i ograniczyć głupotę głupich (także tych „wykształconych”) tworząc PRAWO, które będzie RACJONALNĄ i SPRAWIEDLIWĄ organizacją państwa. A wzorcem racjonalnego i sprawiedliwego PRAWA (niezależnie od państwa, religii czy ustroju) jest DEKALOG czyli zaledwie 10 przykazań – PROSTYCH, UNIWERSALNYCH i ZROZUMIAŁYCH dla każdego człowieka na świecie. W tej ogólnej konkurencji międzynarodowej Polacy znajdują się w cywilizacyjnym ogonie. To jest właśnie kraj pełen „Tchórzewskich”, „Dzięciołów”, „Bulwanów”, „Rychów i Zdzichów”Dlatego nas los jest już definitywnie przesądzony:(

 12. Krzysiek pisze:

  To wszystko dzieje się za sprawą immunitetu, który w Polsce obejmuje przede wszystkim sędziów. O „politykach” nie wspomnę, bo w Polsce nie ma Polityków…
  W książce „Wymiar sprawiedliwości w Unii Europejskiej” na stronie 10 Profesor Andrzej Siemaszko, Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości pisze „W większości krajów Unii Europejskiej sędziowie i prokuratorzy nie mają immunitetu, mają normowany czas pracy i są pozbawieni przywilejów nieusuwalności i nieprzenaszalności, ich status jest więc w istocie zbliżony do statusu urzędników państwowych.” W USA, Anglii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii i wielu innych krajach sędziowie nie posiadają immunitetu. Teraz w Polsce immunitet służy jedynie do ochrony sędziów i prokuratorów przed odpowiedzialnością za pospolite przestępstwa. Brak jest racjonalnego uzasadnienia dla utrzymania tych przywilejów. Obecne przywileje, są zaprzeczeniem konstytucyjnego zapisu równości wszystkich obywateli wobec prawa. Należy więc usunąć z konstytucji art. 181.

  Dlatego w USA jest możliwa taka sytuacja, jak opisuje jeden z komentatorów:
  „Ładne kilkanaście lat temu kierowca walczący z mandatem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w USA i przypozwał policjanta razem z obsługiwanym przez niego laserowym miernikiem prędkości. Sędzia kazał gliniarzowi zmierzyć prędkość poruszanie się ściany sali sądowej. Po podaniu przez gliniarza odczytu pięciu mil na godzinę sędzia natychmiast zrzucił sprawę z wokandy i zalecił ponowne otwarcie spraw, w których świadkiem oskarżenia był ten gliniarz ze swoim laserem. To się przynajmniej nazywa praworządność, choć w większości spraw policja niestety wygrywa, bo ludzie nie znają swoich praw.”

  A tytuł „Polskie fotoradary kłamią” – można powiedzieć, dlaczego nie miałyby kłamać w kraju, w którym KŁAMSTWO jest filarem polityki państwowej ?….

  • 31 węzłowy Burke pisze:

   A ja proszę kolegę Krzyśka aby dokończył dzieła i dotarł , po instytucjach i nazwiskach, kto zapłodnił i urodził przepisy o denuncjacji kierujących pojazdami. Albowiem już wiemy z nazwiska który to pełniący urząd prezydenta podpisał, którzy to posłowie i senatorowie poparli. Teraz kolej na pomysłodawców i ” przepychaczy” . A potem zrobimy im taki piar że będą sławni tyle że w drugą stronę. Kolego Krzysztofie, dokończ Waść dzieła ! I prosi o to osobiście 31 węzłowy Burke z 45 dywizjonem czyli : „Charles F.Ausburne”, ” Claxton”, ” Dyson” ; a to potężne wsparcie. Z szacunkiem.31

  • Lubuszanin pisze:

   Mnie wręcz zafascynował pan z GUM. No i rzecz jasna ten przepis o identyfikacji przez urządzenie mierzonego pojazdu (w domyśle, identyfikację zapewnia słowo honoru policjanta). Bajka. Czego to człowiek się nie dowie 😉

   Jednak z pozycji kierowcy trudno jest zarejestrować moment, w którym jest on namierzany w otoczeniu innych aut.
   Z pozycji policjanta – owszem. I taką technikę stosuje sie na Zachodzie.
   W momencie pomiaru następuje rejestracja/utrwalenie obrazu zdarzenia w urządzeniu. Dalibóg nie wiem czy ichnie radary (te za Odrą) też fiksują jak Iskra, no ale przynajmniej na fotce widać które auto zostało namierzone.

   Muszę przyznać, że do tej pory nie byłem zwolennikiem antyradarów. Teraz jednak po obejrzeniu tego filmu – jak to mówią bracia z południa – ne ma pane glupaka.

  • Nielot pisze:

   Iskra to nie fotoradar 😉
   Ale te też przekłamują…

   • Krzysiek pisze:

    Opis procesu legislacyjnego jest tu:
    http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3179.htm
    a oto sam druk:
    http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/A4F90CCEF7518763C125774C003CAA97/$file/3179.pdf
    Wynika z tego, że projekt ustawy przygotowała Komisja Infrastruktury Sejmu VI Kadencji:
    http://www.sejm.gov.pl/komisje/www_inf.htm
    a tam konkretna podkomisja do zmiany tej ustawy:
    43 Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3179) INF39N 04-08-2010 23-09-2010 skład:
    http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/Skladpkom6?OpenAgent&INF39N
    a tu podano jak ta komisja „w pocie czoła” trudziła się nad swoim projektem:
    http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/poskomprocla?OpenAgent&6&3179&INF
    http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/wgskrnr6/INF-321
    http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/wgskrnr6/INF-324
    Chyba wystarczy ?
    Warto też spojrzeć na załączone listy zaproszonych gości i „ekspertów”.

    • 31 węzłowy Burke pisze:

     Szanowny Krzysztofie! Wspaniała robota! A lektura w/w dokumentów jest porażająca. I te nazwiska przykładowo: Leszczyński Zbigniew komendant SM -W-a, Cimaszewska Danuta z-ca kom.SM -W-wa, Maksimiuk Mirosław GITD, KoniecznyKGP, Bulwan Krzysztof , komendant SM Człuchów itp.itd. A na czele podkomisji Tchórzewski Krzysztof z PiS !!! A ja proszę redakcję aby aby z w/w materiałów wytworzyła cykl publikacji o kulisach tworzenia prawa a raczej bezprawia w rzekomo wolnej Polsce. Krzysztofie, Captain Morgan czeka. A będzie okazja w dniu 1 października w Sulechowie. Szacunek wielki . 31

     • Nielot pisze:

      Na większości list jest pan Komendant SG Człuchów Krzysztof Bulwan. Chyba bardzo mu zależało na tym przepisie…
      Gmina dość znana z zamiłowań do fotografowania pojazdów, i to raczej nie artystycznego 😉

     • Krzysiek pisze:

      Skład „loży ekspertów” potwierdza moją od dawna lansowaną tezę, że prawo w Polsce stanowią urzędnicy (ministerstwa) czyli władza wykonawcza. I to zarówno w samym procesie tworzenia prawa czyli poprzez rządowe projekty ustaw, jak i poprzez lobbing w pracach podkomisji sejmowych, a jak to nie wystarczy, to poprzez INTERPRETACJE prawa na poziomie urzędu, który ma dane prawo stosować ! W tym ostatnim brylują wszystkie instytucje typu ZUS, US, itd, a na komediancie SM i jego podwładnych kończąc.
      Sejm i Senat jako władza ustawodawcza to jest teatrzyk kukiełek, które podnoszą rączki i naciskają guziczki jak im ich partyjny Wódz nakaże.
      No i trzecia władza czyli Sądy – to już jest kompletny upadek prawa.
      Wszystkich wyżej wymienionych łączy jedna wspólna cecha – TOTALNY BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI OSOBISTEJ za psucie prawa oraz jego wadliwe stosowanie.

     • Nielot pisze:

      A tu znalazłem przykład jak taka władza działa na poziomie lokalnym.
      Jeden ze strażników napisał na portalu strażników na temat nieskazywania za „niewskazanie” –
      „U mnie też takich postanowień było już kilka, więc wybraliśmy się do przewodniczącego wydziału karnego i sobie wszystko wyjaśniliśmy. Chodzi o to, że jeżeli istnieje podejrzenie iż to sam właściciel kierował (nie ma dowodu, że jest to inna osoba) i nie udziela odpowiedzi to wtedy właśnie może korzystać z prawa nie udzielania informacji, które obciążają jego samego … dlatego zamiast kierować wniosek z art. 96 powinniśmy skierować sprawę z art. 92a i niech się później obwiniony odwołuje jak dostanie nakazowy.”

      http://strazmiejska.net/index.php/topic,3741.msg102241.html#msg102241

     • greven112 pisze:

      i ten cymbał z Człuchowa Bulwan ,raczej powinno być BAŁWAN !

   • Krzysiek pisze:

    Wymiana poglądów strażników czy policjantów na ich forach to rzeczywiście kabaret. Jeśli chodzi o interpretacje przepisów, to wszystko co im pasuje do ukarania kierowcy jest oczywiście „jedynie słuszne”. A zdanie odrębne niektórych sędziów traktowane jest jako „bzdurne”. Kiedy jednak dochodzi do sytuacji, w której to właśnie strażnik czy policjant staje się podejrzanym czy oskarżonym, to wtedy, a jakże ! – morda w kubeł i język za zębami – bo mam takie prawo do milczenia !
    To się nazywa HIPOKRYZJA…

  • alfa i omega pisze:

   Radzę sprawdzić kim jest pan profesor Siemaszko zanim się na jego „wypociny” będzie Pan powoływał.

  • alfa i omega pisze:

   W USA za fałszywe oskarżenie sędziego jest dożywocie, a u nas pochwała „Gazety Wyborczej” lub innego „medium” i stąd immunitet. Znosimy immunitet i wprowadzamy dożywocie ?

   • Tomus60 pisze:

    Jestem za ale jeszcze pod warunkiem skasowania art 180 i 181 konstytucji jak w cywilizowanych krajach

   • Krzysiek pisze:

    Poproszę o odpowiedni paragraf amerykańskiego kodeksu karnego.
    A swoją drogą to o oskarżenie sędziego wnosi prokurator po zbadaniu zasadności zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, które może do prokuratury złożyć zarówno zwyczajny Obywatel jak też inny funkcjonariusz państwowy.
    I to jest zmartwienie prokuratora, aby udowodnić winę sędziego.
    Tak – znosimy immunitet a dożywocie dajemy „alfom i omegom”….

   • alfa i omega pisze:

    18 USC § 1521 – Retaliating against a Federal judge or Federal law enforcement officer by false claim or slander of title.

    Pan Siemaszko analizuje pewne dane w sposób dosyć intrygujący… był chyba w przeszłości prokuratorem ? Np. pisze, że gdzieś nie ma immunitetu, tylko nie pisze jaka jest ochrona na podstawie innych przepisów. Przykład wyżej za samo pozwanie sędziego przed sąd cywilny w USA, albo zamieszczenie kłamliwego oświadczenia grozi tylko 10 lat więzienia. W Polsce jest całkowicie bezkarne, wystarczy zobaczyć w sądach w Wielkopolsce jak długo się czeka na swoją sprawę, bo wszyscy sędziowie z wydziału zostali pozwani, ot tak. Cała wycieczka jedzie 300 km, bo sprawę przenieśli im na żądanie człowieka – powoda do bezstronnego sądu. W tym czasie nikt w tym sądzie nie pracuje.
    W USA samo niestawienie się przed sądem jest przestępstwem federalnym zagrożonym grzywną i więzieniem na 6 miesięcy, u nas pan strażnik miejski i policjant nie stawia się bo ma ważne sprawy rodzinne np. jedzie do teściowej na imieniny albo mu służbę wyznaczyli ( wiadomo jest niezastąpiony ). I tak się toczy ten cyrk. Jestem za wprowadzeniem rozwiązań z USA i zniesieniem wszelkich immunitetów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *