Iskra-1: czyli rosyjska ruletka dla kierowców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Iskra-1, Ręczne mierniki prędkości, Stowarzyszenie Prawo na Drodze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Iskra-1: czyli rosyjska ruletka dla kierowców.

 1. cieciu pisze:

  Dziennik Gazeta Prawna z dnia 17 sierpnia 2016 r. napisała, że na wyposażeniu policji wciąż znajduje się aż 625 sztuk mierników prędkości typu Iskra-1. Choć urządzenia te dość dokładnie mierzą prędkość, to nie zawsze wiadomo, którego pojazdu.
  (…) W praktyce oznacza to, że nie ma wątpliwości co do prawidłowości pomiaru, pod warunkiem że kontrolowany samochód jest sam na pustej drodze. Jeśli samochodów jest więcej (np. na drodze wielopasmowej), ryzyko ukarania kierowcy niewłaściwego auta rośnie. (…) Dlatego w tym roku policja kupiła radary, które nie tylko mierzą prędkość, ale rejestrują też obraz. Tyle że jest ich zaledwie… 11.

 2. Krzysiek pisze:

  Iskrę wkrótce zastąpi Integra:
  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/507054,fotoradar-integra-3d-cordon-w-polsce-z-zatwierdzeniem-typu-kiedy-na-drogach.html
  Moim zdaniem świetny sprzęt do zainstalowania na warszawskich 2-3-4 pasmowych ulicach przy wprowadzeniu dozwolonej prędkości max. 50 km/h, a najlepiej 30 km/h.
  Może z kilku posłów i vip-ów każdego dnia załapie się na fotkę ?

 3. 31węzłowy Burke pisze:

  Kazał albo nie kazał oto jest pytanie. M.in Keitel tak się tłumaczył w Norymberdze ale trybunału nie przekonał i zawisł na amen …31

 4. Maksymilian pisze:

  Większość funkcjonariuszy milczała …
  wszyscy z nich musieli wiedzieć co robią kierowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *