Co ludzie myślą o strażach gminnych (miejskich)?

Bez cenzury ujawniamy, co myślą o strażach gminnych zwyczajni ludzie:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoradary, Straż gminna (miejska). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na Co ludzie myślą o strażach gminnych (miejskich)?

 1. BB pisze:

  http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150310/SZCZECINEK/150319986

  Są niegodni mundurów, które noszą – stwierdziła sędzia Klaudia Juraszczyk-Duda skazując strażnika miejskiego i policjanta ze Szczecinka na półtora roku więzienia w zawieszeniu za wywiezienie do lasu i pobicie 25-latka.

  • Krzysiek pisze:

   Za taki bandytyzm powinien być wyrok bez zawiasów. Obrońca tych dwóch mundurowych bandytów zapewne wniesie apelację, bo przecież z czegoś trzeba żyć, a tu kasa od zbójców pewna oraz łatwa, lekka i przyjemna – te parę tysiączków piechotą nie chodzi …
   Ciekawe co zrobi SO, bo jedyna nadzieja bandytów mundurowych jest w uchybieniach formalnych.

  • Michal.moto pisze:

   Po przeczytaniu tego artykułu jestem mocno wstrząśnięty tym jak ta sytuacja się toczyła i jak postępowali mundurowi: MASAKRA, gdybym się znalazł w tej sytuacji jak ten poszkodowany OBOJE oskarżeni mieliby mordy porządnie przeklepane przez wynajętych Rosjan czy tam Czeczenów.

 2. Krzysiek pisze:

  Ludzie myślą o strażach gminnych to, ze to są zwyczajne zbóje, co ma zresztą potwierdzenie w faktach:
  http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-straznicy-miejscy-udawali-policjantow-grasowali-na-drogach-i,nId,1574788

  • Lubuszanin pisze:

   A może to byli policjanci na emeryturze, przebrani tymczasowo w mundury SM, na które nałożyli tymczasowo swoje stare mundury policyjne? Takie rozdwojenie jaźni prowadzące do hedonizmu.

 3. Krzysiek pisze:

  Zgodnie ze znanym przysłowiem i zarazem logiką dziejów: „Na pochyłe drzewo każda koza skacze” – SM/SG zostają poddane „druzgoczącej krytyce” w środkach „masowego rażenia”:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17111049,Nowa_burmistrz_Czerska_chce_zlikwidowac_straz_miejska_.html#BoxWiadTxt

  Z tej relacji można wysnuć domysły na temat rzeczywistych kwalifikacji, lub raczej ich braku, tzw. „komediantów” straż wiejsko-miejskich.
  Wychodzi przy tym na jaw, niczym oliwa wypływająca na wierzch, cała mizeria moralno-prawna tych komediantów, którzy w normalnym kraju mogliby sprawować jedynie funkcje stróża nocnego, po uprzednim przeszkoleniu oczywiste, co zresztą nie byłoby takie oczywiste, gdyby tego przeszkolenia nie przeszli z wynikiem pozytywnym.
  Właściwszym miejscem ich „zamieszkania” byłoby raczej więzienie, gdzie czuliby się jak „ryba w wodzie i swój wśród swoich”:)
  Wszystko to świadczy dobitnie o tym, że w PRL-bis AD2014 nadal obowiązuje stara, dobra, bolszewicka zasada doboru „kard kierowniczych” streszczająca się do powiedzenia, że „nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie… komedianta wiejsko-miejskiego” !
  A „kto za tym stoi i komu to służy” to doskonale wytłumaczył tow. Wiesław…
  Niemniej widać wyraźny postęp w dziele przemiału SM/SG w „nawóz historii” z czego należy się tylko cieszyć. Szkoda tylko, że miasta i gminy,czyli ich Mieszkańcy, zostaną obciążone kosztami likwidacji SM/SG co oznacza wielomiesięczne wypłaty i „odprawy” dla tych darmozjadów-pasożytów.

 4. Krzysiek pisze:

  Po fotoradarach SM/SG czas chyba już najwyższy „utrzeć nosa” tym dwóm „panom”:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,16915917,_Starszym_ludziom_zawsze_spieszy_sie_bardziej__co.html#BoxSlotIMT

 5. W.Pasek pisze:

  Słuszne zdanie z „nasłuchu”: jeździjmy rozważnie, to fotoradary pozdychają z głodu 🙂 No chyba, że będą tak zawyżać „zezowate” odczyty, że nawet jazda osobowym na dwójce nie pomoże… 🙁

 6. Janusz pisze:

  Jak wiecie a może nie, Straż Miejska została powołana do pilnowania porządku w mieście a nie do ustawiania fotoradarów i do zajmowania się sprawami do których powołana jest Policja Drogowa.Po pierwsze strażnicy którzy nie mają najmniejszego pojęcia co mówi instrukcja o urządzeniu do pomiaru ,ustawiają fotoradary w miejscach gdzie droga jest naszpikowana metalem i ma wiele elementów zaprzeczających ustawienie tego urządzenia. Po drugie śpią w samochodach, zamiast pilnować tego urządzenia kryjąc się w krzakach a przecież kodeks wyraźnie podkreśla, że osoba kontrolująca musi być widoczna i w oznakowanym pojeździe. Straż Miejska wchodzi w zakres obowiązków Policji co jest bardzo niebezpieczne dla społeczeństwa. Przegrywają procesy w Sądach co powinno skłonić ich do refleksji nad swoim postępowaniem. Ale cóż może Emil ich trochę czegoś nauczy bo nasi Przedstawiciele Prawa i Porządku mają się dobrze i mają to gdzieś

  • 31węzłowy Burke pisze:

   Sondy ( tak) są równie sprostytuowane jak olbrzymia część SM/SG, polucji , pro-kuratór, itd. i stąd ta bezkarność aparatu przemocy. Niegdyś kapitalny artykuł Piotra Lisiewicza pt. ” 20 powodów dla których sędziego nie można nazwać prostytutką ” ( z pamięci). Owszem , zdarzają się uczciwi sędziowie ale ci są bez szans na karierę; chyba że tzw. karierę mają w d…..31

   • Michal.moto pisze:

    „Sondy ( tak) są równie sprostytuowane jak olbrzymia część SM/SG”
    Niestety jest jak piszesz. Moja sytuacja: obwiniony przez SG za 96/3 -> Sąd na peryferiach Opolszczyzny odmawia wszczęcia postępowania bo SG nie ma uprawnień oskarżyciela publ. -> SG przekazuje sprawę Policji -> w rezultacie staję przed Sondem z art 96/3 i słyszę od Pani sendzi z Opola, że nie rozumie dlaczego poprzedni Sąd odmówił wszczęcia postępowania bo SG zawsze miała i ma uprawnienia oskarżyciela publicznego w sprawach z art.96/3 !!! Ręce i nogi mi opadły jak to usłyszałem…

 7. Krzysiek pisze:

  Miejsce zasadzki na trasie znanej mi doskonale. Miejscowość Mieszków, DK 11 / DK 15. Fotoradar ustawiony na pierwszym skrzyżowaniu z drogą boczną od strony Poznania w kierunku na Jarocin (na jadących od Poznania). Charakterystyczne dla polskiej rzeczywistości – znak „Obszar zabudowany” ustawiony około 200-300 metrów przed pierwszymi zabudowaniami i to odległymi o kilkanaście / dziesiąt metrów od drogi, czyli obszar zabudowany zaczyna się w szczerym polu z obu stron drogi (proszę sobie popatrzeć ma mapach google)
  Przeciętna prędkość w tym miejscu to około 80-90 km/h, gdyż przed tym miejscem jest dość długa prosta około 1,5 km. Jedynym uzasadnieniem jest przejście dla pieszych za tym skrzyżowaniem i z tego względu miejsce łowów wybrane doskonale. Gdyby ne CB to wielu dałoby się złapać….

  • mo do pisze:

   Wystarczy zamontować sygnalizacje świetlną, ale skoro kilka kilometrów dalej w centrum miasta ludzie muszą robić pikietę to „sami wicie, sami rozumicie”. Co do tego miejsca i kolejnego w stronę Katowic to idealne miejsce, aby niewinna osoba zapłaciła mandat. Zresztą będzie przykład który udowadnia to w następnych odcinkach… To nie jest dobre miejsce na fotoradar. Czy ludzie z tras z kierunku Olsztyna (DK15) oraz Koszalina (DK11) mają płacić na premie radnych z Jarocina jadąc ze średnią prędkością 45km/h po trasie? Bez sensu. Drogi ekspresowe tak, fotoradary nie!

 8. 31węzłowy Burke pisze:

  Mocne ale sprawiedliwe. Gdyby na każdy powiat było tylu do monitorowania jak kolega to już dawno by ich nie było. Dlaczego jest tak mało ?31

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *