Co ludzie myślą o strażach gminnych (miejskich)?

Bez cenzury ujawniamy, co myślą o strażach gminnych zwyczajni ludzie:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoradary, Straż gminna (miejska). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na Co ludzie myślą o strażach gminnych (miejskich)?

 1. BB pisze:

  http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150310/SZCZECINEK/150319986

  Są niegodni mundurów, które noszą – stwierdziła sędzia Klaudia Juraszczyk-Duda skazując strażnika miejskiego i policjanta ze Szczecinka na półtora roku więzienia w zawieszeniu za wywiezienie do lasu i pobicie 25-latka.

  • Krzysiek pisze:

   Za taki bandytyzm powinien być wyrok bez zawiasów. Obrońca tych dwóch mundurowych bandytów zapewne wniesie apelację, bo przecież z czegoś trzeba żyć, a tu kasa od zbójców pewna oraz łatwa, lekka i przyjemna – te parę tysiączków piechotą nie chodzi …
   Ciekawe co zrobi SO, bo jedyna nadzieja bandytów mundurowych jest w uchybieniach formalnych.

  • Michal.moto pisze:

   Po przeczytaniu tego artykułu jestem mocno wstrząśnięty tym jak ta sytuacja się toczyła i jak postępowali mundurowi: MASAKRA, gdybym się znalazł w tej sytuacji jak ten poszkodowany OBOJE oskarżeni mieliby mordy porządnie przeklepane przez wynajętych Rosjan czy tam Czeczenów.

 2. Krzysiek pisze:

  Ludzie myślą o strażach gminnych to, ze to są zwyczajne zbóje, co ma zresztą potwierdzenie w faktach:
  http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-straznicy-miejscy-udawali-policjantow-grasowali-na-drogach-i,nId,1574788

  • Lubuszanin pisze:

   A może to byli policjanci na emeryturze, przebrani tymczasowo w mundury SM, na które nałożyli tymczasowo swoje stare mundury policyjne? Takie rozdwojenie jaźni prowadzące do hedonizmu.

 3. Krzysiek pisze:

  Zgodnie ze znanym przysłowiem i zarazem logiką dziejów: “Na pochyłe drzewo każda koza skacze” – SM/SG zostają poddane “druzgoczącej krytyce” w środkach “masowego rażenia”:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17111049,Nowa_burmistrz_Czerska_chce_zlikwidowac_straz_miejska_.html#BoxWiadTxt

  Z tej relacji można wysnuć domysły na temat rzeczywistych kwalifikacji, lub raczej ich braku, tzw. “komediantów” straż wiejsko-miejskich.
  Wychodzi przy tym na jaw, niczym oliwa wypływająca na wierzch, cała mizeria moralno-prawna tych komediantów, którzy w normalnym kraju mogliby sprawować jedynie funkcje stróża nocnego, po uprzednim przeszkoleniu oczywiste, co zresztą nie byłoby takie oczywiste, gdyby tego przeszkolenia nie przeszli z wynikiem pozytywnym.
  Właściwszym miejscem ich “zamieszkania” byłoby raczej więzienie, gdzie czuliby się jak “ryba w wodzie i swój wśród swoich”:)
  Wszystko to świadczy dobitnie o tym, że w PRL-bis AD2014 nadal obowiązuje stara, dobra, bolszewicka zasada doboru “kard kierowniczych” streszczająca się do powiedzenia, że “nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie… komedianta wiejsko-miejskiego” !
  A “kto za tym stoi i komu to służy” to doskonale wytłumaczył tow. Wiesław…
  Niemniej widać wyraźny postęp w dziele przemiału SM/SG w “nawóz historii” z czego należy się tylko cieszyć. Szkoda tylko, że miasta i gminy,czyli ich Mieszkańcy, zostaną obciążone kosztami likwidacji SM/SG co oznacza wielomiesięczne wypłaty i “odprawy” dla tych darmozjadów-pasożytów.

 4. Krzysiek pisze:

  Po fotoradarach SM/SG czas chyba już najwyższy “utrzeć nosa” tym dwóm “panom”:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,16915917,_Starszym_ludziom_zawsze_spieszy_sie_bardziej__co.html#BoxSlotIMT

 5. W.Pasek pisze:

  Słuszne zdanie z “nasłuchu”: jeździjmy rozważnie, to fotoradary pozdychają z głodu 🙂 No chyba, że będą tak zawyżać “zezowate” odczyty, że nawet jazda osobowym na dwójce nie pomoże… 🙁

 6. Janusz pisze:

  Jak wiecie a może nie, Straż Miejska została powołana do pilnowania porządku w mieście a nie do ustawiania fotoradarów i do zajmowania się sprawami do których powołana jest Policja Drogowa.Po pierwsze strażnicy którzy nie mają najmniejszego pojęcia co mówi instrukcja o urządzeniu do pomiaru ,ustawiają fotoradary w miejscach gdzie droga jest naszpikowana metalem i ma wiele elementów zaprzeczających ustawienie tego urządzenia. Po drugie śpią w samochodach, zamiast pilnować tego urządzenia kryjąc się w krzakach a przecież kodeks wyraźnie podkreśla, że osoba kontrolująca musi być widoczna i w oznakowanym pojeździe. Straż Miejska wchodzi w zakres obowiązków Policji co jest bardzo niebezpieczne dla społeczeństwa. Przegrywają procesy w Sądach co powinno skłonić ich do refleksji nad swoim postępowaniem. Ale cóż może Emil ich trochę czegoś nauczy bo nasi Przedstawiciele Prawa i Porządku mają się dobrze i mają to gdzieś

  • 31węzłowy Burke pisze:

   Sondy ( tak) są równie sprostytuowane jak olbrzymia część SM/SG, polucji , pro-kuratór, itd. i stąd ta bezkarność aparatu przemocy. Niegdyś kapitalny artykuł Piotra Lisiewicza pt. ” 20 powodów dla których sędziego nie można nazwać prostytutką ” ( z pamięci). Owszem , zdarzają się uczciwi sędziowie ale ci są bez szans na karierę; chyba że tzw. karierę mają w d…..31

   • Michal.moto pisze:

    “Sondy ( tak) są równie sprostytuowane jak olbrzymia część SM/SG”
    Niestety jest jak piszesz. Moja sytuacja: obwiniony przez SG za 96/3 -> Sąd na peryferiach Opolszczyzny odmawia wszczęcia postępowania bo SG nie ma uprawnień oskarżyciela publ. -> SG przekazuje sprawę Policji -> w rezultacie staję przed Sondem z art 96/3 i słyszę od Pani sendzi z Opola, że nie rozumie dlaczego poprzedni Sąd odmówił wszczęcia postępowania bo SG zawsze miała i ma uprawnienia oskarżyciela publicznego w sprawach z art.96/3 !!! Ręce i nogi mi opadły jak to usłyszałem…

 7. Krzysiek pisze:

  Miejsce zasadzki na trasie znanej mi doskonale. Miejscowość Mieszków, DK 11 / DK 15. Fotoradar ustawiony na pierwszym skrzyżowaniu z drogą boczną od strony Poznania w kierunku na Jarocin (na jadących od Poznania). Charakterystyczne dla polskiej rzeczywistości – znak “Obszar zabudowany” ustawiony około 200-300 metrów przed pierwszymi zabudowaniami i to odległymi o kilkanaście / dziesiąt metrów od drogi, czyli obszar zabudowany zaczyna się w szczerym polu z obu stron drogi (proszę sobie popatrzeć ma mapach google)
  Przeciętna prędkość w tym miejscu to około 80-90 km/h, gdyż przed tym miejscem jest dość długa prosta około 1,5 km. Jedynym uzasadnieniem jest przejście dla pieszych za tym skrzyżowaniem i z tego względu miejsce łowów wybrane doskonale. Gdyby ne CB to wielu dałoby się złapać….

  • mo do pisze:

   Wystarczy zamontować sygnalizacje świetlną, ale skoro kilka kilometrów dalej w centrum miasta ludzie muszą robić pikietę to “sami wicie, sami rozumicie”. Co do tego miejsca i kolejnego w stronę Katowic to idealne miejsce, aby niewinna osoba zapłaciła mandat. Zresztą będzie przykład który udowadnia to w następnych odcinkach… To nie jest dobre miejsce na fotoradar. Czy ludzie z tras z kierunku Olsztyna (DK15) oraz Koszalina (DK11) mają płacić na premie radnych z Jarocina jadąc ze średnią prędkością 45km/h po trasie? Bez sensu. Drogi ekspresowe tak, fotoradary nie!

 8. 31węzłowy Burke pisze:

  Mocne ale sprawiedliwe. Gdyby na każdy powiat było tylu do monitorowania jak kolega to już dawno by ich nie było. Dlaczego jest tak mało ?31

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image