Charbrowo – zajęcia plastyczne

Malujemy na żółto

http://www.youtube.com/watch?v=rM9vVoBbX28

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotoradary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Charbrowo – zajęcia plastyczne

 1. AndrzejSokołowski pisze:

  Poprawa bezpieczeństwa?

  W miejscach uznanych za szczególnie niebezpieczne ginie średnio 1,68 osoby rocznie.
  Biorąc pod uwagę liczbę radarów (i przy bardzo optymistycznym założeniu, że radar stoi przy miejscu niebezpiecznym – co często jest podważane) wychodzi, że rocznie w miejscach, gdzie postawiono fotoradar ginie około 700 osób.
  W pozostałych miejscach ginie ok 3200 osób.

  Kierowca, który łamie przepisy ruchu drogowego (dopuszczalne prędkości lub znaki ograniczenia) i dodatkowo ma gdzieś ostrzeżenia w postaci znaku „Kontrola prędkości” musi być wyjątkowym piratem i trudno zakładać, że akurat po radarze będzie jechał zgodnie z przepisami.

  Rozważmy dwa przypadki:

  A) Przed oklejeniem:
  – Pirat dostaje mandat po kilku tygodniach (który wpływa na jego dalsze poruszanie się po drodze)
  – przez kilka tygodni nic to nie zmienia, jednak po pewnym czasie musi zwolnić zarówno w miejscach gdzie ginie 700 osób oraz w miejscach, gdzie ginie 3200 osób

  B) Po oklejeniu:
  – Pirat nie dostaje mandatu (bo zobaczył radar) i zgodnie z tym co Państwo mówicie – poprawia bezpieczeństwo w miejscach gdzie ginie 700 osób.
  – po czym bezkarnie przyśpiesza, łamiąc przepisy i wpływa na wypadki w miejscach gdzie ginie 3200 osób.

  Kiedy to się „opłaca”? Wtedy gdy aż 3/4 kierowców płaci mandaty i dalej łamie przepisy ( w co naprawdę trudno uwierzyć).

  Co będzie, jeśli te radary nie stoją w miejscach niebezpiecznych? No to jest jeszcze gorzej, bo wychodzi, że wtedy jakieś 90% kierowców musi mieć gdzieś płacenie mandatów (tylko jakoś tego nie widzę po komentarzach nie tylko na tym forum).

 2. Lubuszanin pisze:

  Normalnie się wzruszyłem, jak napis „zapraszamy do stowarzyszenia Prawo na drodze” wyświetlono na tle przejeżdżającego samochodu Policji obok p. Emila oklejającego fotoradar. Monty Python, a nawet lepiej 🙂

 3. wirecki pisze:

  Coś nie otwiera podanej strony, ale w razie czego działania w Charbrowie z udziałem Emila-tv i Prezesa Stowarzyszenia są na http://www.autosalonpomorski.pl albo w hitach wykop.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *