Parking, czy strefa płatnego parkowania? – jak odróżnić?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strefa płatnego parkowania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Parking, czy strefa płatnego parkowania? – jak odróżnić?

 1. cieciu pisze:

  Ci, którzy kwestionują pobieranie opłat za parkowanie w miejscach bez poziomych linii muszą liczyć się ze zmianą prawa w tym zakresie.
  W rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw proponuje się zmianę dotychczasowej ustawy o drogach publicznych. Nie będzie już zapisu o opłacie za postój pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, w wyznaczonym miejscu (art. 13 ust. 1 pkt 1).
  Czyli wracamy do starego rozwiązania, czyli wjeżdzasz do strefy – sięgasz głęboko do kieszeni.

  http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=2333

 2. cieciu pisze:

  Minister infrastruktury i budownictwa podpisał nowelizację rozporządzenia z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowe przepisy zaczną obowiązywać 1 stycznia 2018 r., a przewidują m. in. zmiany związane ze stanowiskami postojowymi.

  http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//523/12285403/12353180/dokument318405.pdf

 3. cieciu pisze:

  egon napisał m. in.:
  Legalność ustanowionej strefy to nie tylko uchwała ale i właściwe oznakowanie. Brak któregokolwiek elementu pozbawia strefę legalności .

  Niestety nie masz racji, kiedy twierdzisz, że pobieranie opłaty w SPP jest nielegalne, bo znaki temu przeczą (droga wewnętrzna). Znaki winne wynikać przede wszystkim z uchwały ustanawiającej SPP.

  • pioter pisze:

   „Znaki winne wynikać przede wszystkim z uchwały ustanawiającej SPP” ????????? Możesz rozwinąć myśl?

  • egon pisze:

   Na parkingu nie będącym w pasie drogi publicznej oznakowanie może być stosowane według osoby zarządzającej . Jeśli parking jest jednak w pasie drogi publicznej i jest SPP to brak prawidłowego oznakowania pozbawia możliwości legalnego poboru opłat . Kierujący ma się stosować do prawidłowego oznakowania ustanowionego przez właściwy podmiot . Z tego wynika że podmiot nie za bardzo jest właściwy skoro nie wie lub nie potrafi prawidłowo oznakować . Jest być może jeszcze gorzej ….może tylko kasa ich obchodzi jak nieboszczki SM .

 4. cieciu pisze:

  Tu wszystko postawione jest na głowie (czytaj niezgodnie z prawem). Oto ktoś twierdzi, na podstawie postawionych znaków pionowych, że na drodze wewnętrznej pobierana jest nielegalnie opłata parkingowa. Trzeba zacząć od przepisów. Zaliczenie drogi do kategorii dróg publicznych (powiatowych, gminnych) jak i ustalenie przebiegu tych dróg następuje w drodze uchwały rady (powiatu, gminy) – art. 6, 6a, 7 ustawy z dnia 21 marca 1985 r.o drogach publicznych. Przechodząc do konkretu, z wypowiedzi rzecznika zarządu dróg wynika, że znaki pionowe nie są zgodne z obowiązującym prawem lokalnym, bo informują o drodze wewnętrznej, kiedy jest to ustalona decyzją rady droga publiczna. Jak jest faktycznie? Trzeba sięgnąć do stosownych uchwał rady….

  • cieciu pisze:

   Jeżeli problem dotyczy parkingu przy ul. Zygmunta Augusta w Bydgoszczy to trzeba ustalić czy Rada Miejska uchwałą ustaliła tę ulicę drogą kategorii drogi publicznej i czy Rada ustaliła jej przebieg (jeżeli tak, to czy obejmuje parking przy tej ulicy). Niestety nie znalazłem odpowiedzi w internecie….

   • egon pisze:

    Ciekawe . Rozumie że jak rada gminy wyda orzeczenie o rozwodzie to jest on prawomocny . Tak jak i TK ,skoro jego orzeczenia są prawomocne to jak orzeknie rozwód to co można zrobić ?

    • cieciu pisze:

     Drogi Egonie! Czy Ciebie nie interesuje, czy dany znak jest zgodny z uchwałami Rady? Za prawidłowe oznakowanie dróg odpowiada zarządca dróg, a prawidłowe oznakowanie to oznakowanie zgodne z obowiązującym prawem, w tym procedurami.

     • egon pisze:

      Mnie interesuje czy strefa w której pobierane są opłaty jest legalna . To co ktoś ustalał dużo mniej . Legalność ustanowionej strefy to nie tylko uchwała ale i właściwe oznakowanie . Brak któregokolwiek elementu pozbawia strefę legalności .

     • egon pisze:

      Odpowiedz co można zrobić po orzeczeniu trybunału który ma kaprys orzec np rozwód i to czyjkolwiek . Orzeczenia są ostateczne przypominam . ….Taki to mamy prawo .

 5. egon pisze:

  Znak D 45 powinien chyba być

 6. egon pisze:

  Ten parking przy ulicy też jakoś dziwnie oznakowany . Wydaje się że o ile pamiętam dobrze innym znakiem powinna być oznaczony koniec SPP.

 7. Tomek pisze:

  Jeszcze skonkretyzuję pytanie dotyczące w/w linka. Parking oznaczony jest jako płatny. Poniżej jest oznaczenie „Droga wewnętrzna” Na parkingu jest automat do wydawania biletów. W regulaminie na automacie jest napisane, iż obowiązuje na drogach publicznych. W mojej opinii pobieranie opłat na tym odcinku jest nielegalne. Czy potwierdzają Państwo moją opinię?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *